Komentarz po sesji 28.04.2015

Choć dzisiejsza sesja nic właściwie nie zmieniła w sytuacji technicznej indeksu  to jednak piszę ten komentarz po sesji bo jakąś nową informację mam. Indeks WIG20 stracił symboliczne -0.02% co przełożyło się na zamknięcie na takim samym poziomie jak wczoraj czyli na 2549. W takiej sytuacji, jak zapewne większość się domyśla, nowa wiadomość może płynąć właściwie tylko z …..

[fumpBegin]

…. wykresu intra ale dla zachowania formalności wstawiam również wykres dzienny z nową świecą – szpulką.

wig20

Taka świeca nie prowokuje do jakichkolwiek dodatkowych opisów więc już przechodzę do wykresu intra kontraktów.

fw20intra

Choć i tutaj niby wiele się nie zmieniło to jednak wygląd zakresu dzisiejszych notowań podpowiada nam, że przybliżyła się znacznie wersja w której zrobiliśmy co najwyżej dopiero falę 4 w 5 a to oznacza, że najprawdopodobniej jutro będziemy zmierzać w kierunku zakresu 61.8 fali 1 czyli ponownie w rejony górnego ograniczenia kanału.
Jeśli kanał zostanie wybity to będzie można oczekiwać jakiegoś rozbicia fal i podążania w kierunku równości fali 1 i 5.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

29 Replies to “Komentarz po sesji 28.04.2015

 1. a już myślałem że DAREK zauważył ten jeden szczegół , tzn że dzisiaj pierwszy raz spadał LOP

  próbuję krótką na eur/usd 1.0984 STOP 1,0990

  1. Zauważyłem Qba, ciągle ten jad i to bez powodu, jednak nie zwracam szczególnie na niego uwagi bo jest to normalne gdy rynek w trendzie wzrostowym spada (mam tu na myśli trend intra z ostatnich kilkunastu sesji) zwróciłbym większą uwagę wówczas gdyby LOP wyraźnie spadł przy wzroście. Dzisiaj pisałem o S&P (w komentarzach pod wczorajszą analizą) i wiele wskazuje że tak się dzieje a to moim zdaniem pomoże na wykończenie fali wzrostowej.

   1. A o czym ma świadczyć spadek LOP wg Ciebie Qba? Jak dla mnie to spadek LOP mówi tylko tyle, że obie strony zredukowały swoje pozycje. Nic poza tym.

  1. Właśnie podałeś Qba idealny przykład odpowiadający na pytanie dlaczego 94% graczy stosujących AT traci pieniądze . Ustaw zlecenie sprzedaży tam gdzie masz stopa i zabezpiecz pozycję z 30 pkt . powyżej to może coś z tego wyjdzie . Przy ważnych infach zapomnij , że waluty będą chodzić od kreski do kreski.

 2. W moim odczuciu wyczerpaliśmy trend wzrostowy do maximum czyli ograniczenia z września 14 r. Korekta powinna zatrzymać się na przebitej linii oporu kanału spadkowego pociągniętego od wierzchołka z 29 XI 13. Powodzenia!

  1. u mnie technik w biurze maklerskim daje jeszcze max 2 sesje i potem zamykanie luki tygodniowej , tak było zawsze przez 15 lat i patrząc na DAXa teraz też tak będzie ,

   no ale 3300 idziemy pionem w górę ,

  2. Jest najmniej kilka elementów wlewających w niedźwiedzie serca trochę miodu. 3 górne cienie przy oporze na W20, możliwa formacja gwiazdy wieczornej, delikatny klin, w którym się indeks porusza, opór Fibo na WIG, wygrzane oscylatory, korekta nad eurolandem i tak by można w nieskończoność. Pytanie czy przy tylu argumentach doczekamy się spadków? Moim zdaniem poważniejszych nie:)

  1. Tylko zastanawiam się kto tu oczekuje teraz armagedonu? Najczęściej wypowiadają się Ci którzy widzą hossę a niedźwiedzie nieśmiało mówią o korekcie.

   1. Dariuszu, o wielu wielokrotnie przytaczanych powodach wspomniał marcin piętro wyżej. A o tylu gartlejach latających jak motyle / nietoperze nie dowie się czlowiek nigdzie. O tłustych eskach w ilosciach przekraczających ilość świń pod Siedlcami nie wspomnę. Upadła strefa euro, dolar dawno już nadaje się tylko jako tapeta. Grubyego nie ma na Książęcej , albo steruje rynkiem (do wyboru) itp 🙂

   2. Na kilku blogach zauważyłem ciekawą rzecz, wielu niedźwiedzi zaczęło grać na wzrosty przewidując niebotyczne poziomy. Powiem szczerze, że w dłuższym terminie oczekuję armagedonu.

    1. Ale oczywiście w krótkim terminie L czemu nie . Po wybiciu dzisiejszych stopów poniżej 2506 może być dobra okazja krótkoterminowa na L.

     1. Jak na euroland to zachowujemy się dość mocno trzeba przyznać. DAX mini RGR-a wybił. Chyba boi się trwalszego zwrotu na EURUSD bardziej niż Grecji.

     2. DAX rósł pod slabe EUR i teraz spada pod umocnienie EUR. Jak zobaczy się na wykres DAX w USD to się okaże, że mimo tegorocznego rajdu nie przebił nawet szczytu z 2014 r. U nas jest jeszcze 20 pkt miejsca do dolnego ograniczenia kanału i z 1% na WIG do korekty.

     3. A teraz powiedz sobie no trudno nie udało się, ale skoro uprawiam hazard i bez żadnych podstaw biorę L kiedy wali w dół aż miło to czego mogłem się spodziewać. 🙂

     4. Tylko zagranie było tak dziecinne jakby to totalny amator hazardzista grał. I to jest najważniejsze. Oczywiście kwestia zarządzania ok. jak najbardziej tylko powód transakcji????

 3. Seweryn DAXa to pokazałem wczoraj , a wystarczy posłuchać weekendowej co Darek pisał o DAXie , no ale 18 pkt na 3 lotach codziennie

  1. No właśnie. Najchętniej użyłbym określenia na Ciebie ale nie chcę tu nikogo obrażać. Więc powiem tak Twoja zawiść zasłoniła Ci oczy i zatkała uszy. Skoro wybili na DAX trójkąt to tylko S a jak pokonali dołek to tym bardziej. Posłuchaj sobie jeszcze raz o DAX i nie graj cwaniaka. Mogę Ci wskazać wiele Twoich komentarzy w których dokładnie „wskazujesz” dołek czy górkę zmieniając swoje zdanie co do kierunku. Mógłbym wówczas wyraźnie podkreślać jaki jesteś anty wskaźnik ale po co. Ty natomiast przyczepiasz się do czegoś co było dobre tylko trudno Ci w to uwierzyć. Zatem najlepiej byłoby gdybyś słuchał tylko twoich anali z biura bo w końcu są nieomylni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *