Komentarz po sesji 22.04.2015

Wczorajsza sesja, która zakończyła się wzrostem indeksu WIG20 o 0.43% doprowadziła do zamknięcia na poziomie 2520. Tym samy indeks ten zdołał naruszyć linię trendu spadkowego z z szczytu utworzonego w wrześniu 2014. To oznacza, że …

[fumpBegin]

…. została „otwarta droga” na kolejne szczyty jednak zadanie nie jest do konca wykonane prawidłowo.

wig20

Oczywiście mam tu na myśli fakt, iż wczorajsze zamknięcie nie znalazło się nad maksimum dnia poprzedniego. Układ jaki powstał będzie dokładniej widoczny chociażby na wykresie intra ale o tym za chwilę.
Biała szpulka z wyraźnymi cieniami dalej pokazuje, że mimo lekkiej przewagi byków rynek nie jest do końca zdecydowany w którą stronę chce podążać. Oczywiście z racji tego co dzieje się od stycznia czyli wzrostu należy zakładać dalszą jego kontynuację ale przypomnę o poziomach na jakich jesteśmy i wytworzonych tym samym układach geometrycznych.

fw20intra

Na wykresie intra, co sugerowałem powyżej, mamy układ w którym po zejściu z poniedziałkowego szczytu powstał ruch wzrostowy w układzie „abc”. Zatem dla kontynuacji wzrostu ważnym jest aby ten ruch zdołał zmienić ten układ dając podstawy do tworzenia impulsu wzrostowego. W przypadku braku wybicia ostatniego szczytu i ponownej zmiany kierunku na spadkowy należałoby się spodziewać zejścia ceny na co najmniej 2480. Niestety wykres kształtuje się tak, że na obecną chwilę trudno jest mi jednoznacznie ocenić jak kolejne ruchy będą wyglądać. Mamy otwarte możliwości do budowania kolejnego impulsu wzrostowego, mamy możliwość  budowania klina kończącego ale i również mamy możliwość wejścia w co najmniej większą korektę spadkową. Wiem że to co teraz napisałem jest nieco banalne ale cóż są takie momenty gdzie nie potrafię ocenić przewagi jednej ze stron. Na korzyść byków zapewne działa fakt bycia w trendzie wzrostowym od dłuższego czasu tylko że na drodze stanęły poważne poziomy i …..

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

58 Replies to “Komentarz po sesji 22.04.2015

 1. Darek nie wiem czy to dobry pomysł ale proponuję przenieść na stałe komentarz na rano i nazwać go „komentarz przed sesją”.

  1. Zastanawiałem się już nad tym ale to chyba też nie wypali bo teoretycznie najczęściej mam wolne wieczory. Choć ostatnio dość często zdarza się, że piszę rano ale wówczas już nie mam wyjścia i muszę to napisać a mocno przeszkadza mi to w moich systematycznych zajęciach kondycyjnych :). Zatem na tę chwilę nic nie będę zmieniał.

 2. Qba,
  Jak ustawiasz stop lossa? bo WIG20 naruszył promowany przez Ciebie ochoczo kanał:
  http://www.bankfotek.pl/view/1886612
  Dodam, że ja nie jestem ślepo zapatrzony we wzrosty i przy 2600 sam zacznę myśleć o skracaniu albo chociaż o stanięciu z boku. Ale polowanko na tłuste S, to nic innego jak chęć pozostania „supergraczem” idealnie łapiącym szczyt, co nijak się ma do realnego zarabiania kasy, bo do tej pory na L można już było ładnie przyciąć, a grając S to co najwyżej uśredniać i modlić się żeby rynek się spierdzielił i zredukować stratę z pozycji. Zagranica weszła i gra na L – dzisiaj wyraźna siła względem DAX, a nasi zarządzający piszą o przesadnym optymiźmie jak swig sie 2 m-ce kisi, to gdzie tu optymizm? Boją się bujania rynkiem żeby klientów nie wystraszyć, no ale jak teraz będą zasypywać morgana co by rynek nie wzrósł za szybko, a on pociągnie wyżej i ludzie zaczną kasę przynosić to nasi spece będą od gieesów na wyścigi odkupować akcje, po czym oczywiście nastąpi zwała tradycyjnie. Ja bym pozwolił rynkowi rosnąć, a nie kopał się z koniem, zrobią korbę jak na Węgrzech? no i czego tu się bać – niech się potem spierdzieli – można będzie w obie strony przyciąć.

  1. Marcin ,

   dopóki szczyty i dołki wyżej to rządzą wzrosty ,

   pisałem że ja nie mam pozycji a czekam co się narysuje na górze kanału , kanał kanałem ale ja patrze na jeszcze inne czynniki , poza tym nasz rynek na razie rośnie tylko 2 spółkami , PGNiG i Orlenem , do maja zawsze są wzrosty , chcesz grac TŁUSTE L to graj tylko podaj co kiedy i po ile , nic więcej mnie nie interesuej , żadne słowne ELABORATY

   na co komu twój elaborat ,

   zasada jest prosta padną ostatnie dołki i nie wybiją nowych szczytów o zmiana kierunku , czy ja ci każe grać S , ,

   podaj swój wykres gdzie zajmujesz L gdzie STOP loss i ile zarobisz , nic prostszego

 3. Techniczny komentarz przed sesją – GPW
  STANDARD

  To, czego nigdy nie można zarzucić graczom znad Wisły to brak heroizmu – tego samego, który towarzyszył dziejom państwa polskiego od wielu wieków. Chęć do walki oraz poświęcenie stanowi nieodłączny element naszej historii, która każdego dnia dalej jest tworzona, lecz tym razem polem nieustających potyczek, o których się mówi, jest GPW. Patrząc na zachowanie się WIGu w ostatnich latach, miesiącach a nawet tygodniach wielu inwestorów zapewne zastanawia się, czy nie lepsza byłaby nieświadomość ekonomiczna – nieświadomość, w której nie ma miejsca na takie pojęcia jak rynek kapitałowy, stop loss, korelacja z Xetrą, take profit, depozyt zabezpieczający, hossa, akcje, FX etc. Chociaż wiadomo, że granie na giełdzie bazuje w głównej mierze na socjologii rynku a nie na matematyce (ekonomia to nauka o zachowaniu się społeczeństwa a nie nauka ścisła), to jednak patrząc na postępującą hossę na niemieckim parkiecie oraz na historyczną korelację WIGu z Xetrą, obecnie powinna być zachowana zero-jedynkowa współzależność tego co się dzieje na Deutsche Boerse i na GPW. Jeżeli DAX ma za sobą aktywny tygodniowy sygnał sprzedaży (podobnie jak i mDAX) zaś wskaźniki impetu wskazują na wyhamowanie tempa hossy, to i WIG powinien wytracać swój wigor. A tego jak na razie nie widać. Co to może oznaczać dla losów hossy nad Wisłą? Jak na razie jest zbyt wcześnie na to, aby wysuwać daleko idące w przyszłość wnioski. Po pierwsze WIG20 – zgodnie z piętnastoletnią tradycją – powinien domknąć tygodniową lukę hossy przy 2.4k zaś początek spadkowej fali powinien wypaść najpóźniej w tym miesiącu co sprawia, że byki mają maksymalnie kilka dni na to, aby ugrać co swoje zanim na parkiecie pojawią się ursusy. Po drugie na przestrzeni kilkunastu miesięcy wielokrotnie tak bywało, że po tygodniowym sygnale sprzedaży, jaki wygenerował DAX, na Wisłą atakowane były nowe lokalne szczyty zanim pojawiła się właściwa podaż. Po trzecie Big Picture jest na korzyść hossy (WIG20USD ma aktywne tygodniowe sygnały kupna) zaś na Emerging Markets widać napływ kapitału, lecz do kontynuacji wzrostów powinien zostać wykonany krok w tył. To sprawia, że tak naprawdę nad Wisłą wciąż panuje impas pomiędzy bykami i niedźwiedziami, którego rozstrzygnięcie dopiero nadejdzie, lecz można wątpić, czy w najbliższych dniach…

  Piotr Neidek

  a tak piszą w moim biurze

  1. To jest dobre stwierdzenie i ważne. Problem jednak polega na tym w jakim obszarze czasowym się każdy porusza. To co dla jednego jest trendem dla drugiego może być tylko korektą. Stąd też bierze się najwięcej „kłótni” o to co pokazuje wykres.

   1. Nawiązywałem do tego co napisałeś: „z racji tego co dzieje się od stycznia czyli wzrostu należy zakładać dalszą jego kontynuację”

    1. Ja to rozumiem ale odpowiedziałem Ci dlatego że od września był spadek 5-ką a teraz jest 3-ka która doszła do odpowiedniego zniesienia i jeśli ktoś gra w szerszej perspektywie to szuka oporów dla tego obecnego ruchu wzrostowego. Tylko tyle i aż tyle.

     1. Zamknięciami nie naszedł a cień jest dopuszczalny zwłaszcza na rynkach terminowych. Myślę, że to akurat wiesz. Najważniejsze jednak jest dla mnie to jak się mają geometrie bo z tego wyszukuję okazji i wiem że teraz teoretycznie jest dobra na S. Jeśli nie zanegują tworzenia impulsu w górę to będzie sygnał do zmian prawdopodobieństwa scenariuszy. A wszystko i tak zależy od perspektywy czasowej naszych spekulacji.

     2. Powiedz mi jakie to ma znaczenie w kwestii o której Ci pisałem czyli geometrii? Uwziąłeś się na to tak jakbyś nie miał pojęcia, że z Elliottem jest nie do końca wszystko jasne bo rynki ewoluują. Kiedyś nie było mowy że fala 1 może być trójką a dzisiaj na walutach czy na DAX to rzecz normalna. Fale są b. dobrym narzędziem pomocniczym i to pod warunkiem ich praktycznego wykorzystania.

     3. też jestem za wersją Rubika że i spadek i wzrost to są 3 ki na obecną chwilę dlatego traktuję to wszystko jako boczniak i korekty korekty

      wybijemy boczniaka na WIG 20 i to z przytupem to długotrwłe wzrosty , ale wątpię że 2650 padnie trwale , nie widzę spółek które są niedowartościowane

     4. po co ten atak? rozmawiamy o oznaczeniu falowym i o tym, czy ruch od września do stycznia był piątką czy trójką, a Ty nagle wyskakujesz z geometrią, staram się merytorycznie, a Tobie widać argumentów brak więc atak? opanuj się
      no ale jak chcesz geometrii to ok, dzisiejszy szczyt na kasowym zniósł w punkt 1.618% FE fali 1/A którą oznaczyłem, co wskazuje że obecny wzrost od 13 marca jest raczej falą 3 a nie C, czas pokaże

     5. Rubik Ty masz po prostu uprzedzenie do mnie bo ja Cię nie atakuje. Kończę ten wątek.

    2. no dobrze a jak padnie wsparcie i nie wybiją nowego szczytu to jak będziesz grał ,

     i określ gdzie według ciebie jest WSARCIE ,

     1. Jak dla mnie to zbyt naciągane. Pomijam minimalne najście 4 na 1 cieniami, ale chyba zbyt rozbudowana fala 5 w stosunku do 1 i zbyt ślamazarna 3, co nie neguje oczywiście tej rozpiski.

  2. rubik należysz do osób które dość aktywnie uczestniczą w dyskusji na blogach zarówno tu jak , abc..ifutures a dalej to nie wiem bo nie śledzę az tak dużo wpisów i musze stwierdzić że na dwóch z nich masz różnego rodzaju „przepychanki” czy też utarczki z uczestnikami wpisów, no ale tu u P.Darka to twoje wpisy sa jakby nastawione tylko w jednym kierunku wyłapać coś niesensownego co napisze Darek lub kontrowersyjnego i heja pisać i wytykać.. i.kłócic sie do upartego, to chyba taka przypadłość ludzi z Poznania aby tak się nawzajem pstrykać bo to że jesteście ziomalami to wiedzą prawie wszyscy, a teraz pewnie będzie jazda pod moim adresem ale ja mało piszę więcej czytam a w dysputy sie nie wdaję bo jak dla mnie rynek i tak wszystkich pogodzi lub zwaśni

   1. „wyłapać coś niesensownego co napisze Darek lub kontrowersyjnego i heja pisać i wytykać..”
    możesz konkretniej napisać co masz na myśli? co wg Ciebie wyłapałem niesensownego czy tez kontrowersyjnego, co komu wytykam? przedstawiłem swój punkt widzenia, czyli trójfalowy spadek od września do stycznia po którym następuje (póki co) trójfalowy wzrost z możliwością iż będzie to pięciofalowy impuls.. Dyskusja jak najbardziej merytoryczna do póki są argumenty. Jedyne co mi sie nie podoba, to że jak Darkowi brakuje argumentów to ot tak po prostu kończy dyskusje. No ale natury człowieka zmieniać nie zamierzam.
    PS. Nie jesteśmy ziomkami, nie jestem Poznaniakiem. To, że mieszkam tu połowę życia niczego nie zmienia.

    1. oto twoja merytoryczna dyskusja rubik pisze:
     Kwiecień 23, 2015 o 9:42 am

     Nawiązywałem do tego co napisałeś: „z racji tego co dzieje się od stycznia czyli wzrostu należy zakładać dalszą jego kontynuację”
     Odpowiedz …wyłapałeś po prostu jakis fragment wyp[owiedzi i wokół tego dorabiasz całą historię do dyskusji pod tytułem wywołać wilka z lasu …malutki wątek a nie całość wypowiedzi ale zdaję sobie sprawe że tobie jest trudno to dostrzec bo po prostu nie zwracasz na to uwagi ważne że massz punkt zaczepienia i możesz ciagnąć to do upadłego

  1. Nie będę tutaj się niczym chwalił, powiem tylko, że mocny sygnał L pojawił się po wybiciu i utrzymaniu od góry poziomow 2375 na W20, które to wybicie wszyscy traktowali z przymrużeniem oka ze względu na mizerny obrot i rozliczenie serii H.

  1. Dzisiaj już nie gram bo wziąłem 180 pkt więc norma zrobiona. Co do DAX to teraz doszli do ciekawego poziomu robiąc xabcd ale trzeba zaczekać aby zobaczyć czy to będzie to czy jednak dalej w dół.

   1. z ciebie niezły jajcarz , 180 pkt wziałeś w 2 godziny , nie znam lepszego TRADERA od ciebie i w tym czasie jeszcze się z rubikiem analizami wymieniałeś ,

    wklej nam te 180 pkt z realnego rachunku jak to zrobiłeś tak w ramach nauki ,

    1. No widzisz tak to jest. Gdybyś był u mnie na szkoleniu jak jeszcze prowadziłem z geometrii to też wiedziałbyś kiedy wziąć dzisiaj S z bardzo małym SL wynoszącym 29 pkt. Rozumiem że wszystko starasz się sprowadzić do kpiny ale masz pecha bo mi już w żaden sposób nie zależy na tym aby ktoś mi wierzył czy nie. Mam to „w duszy”, żeby nie pisać dosadniej. Ty z natury jesteś niedowiarek bo również nie możesz zrozumieć dlaczego taka osoba jak ja która niby zarabia dobrze na rynku prowadzi bloga. Na całe szczęście są takie osoby jak ja które nie koniecznie żyją tylko po to aby na wszystkim zarabiać ale potrafią też robić coś co lubią zupełnie „społecznie”. A tak na koniec to powiem Ci że DAX akurat w Day tradingu jest jednym z „najprostszych” instrumentów co nie oznacza wcale, że nie ma się dużych szans na SL.

     1. „DAX akurat w Day tradingu jest jednym z „najprostszych” instrumentów”
      ojj, bardzo odważne stwierdzenie, kto grywa na tym rynku wie, że tak wcale nie jest

     2. Rubik podaruj sobie takie komentarze, proszę. Wyjdzie to Ci na zdrowie. DAX akurat jest bardzo technicznym rynkiem tylko najwyraźniej Ty nie potrafisz sobie z nim poradzić. Oczywiście zaraz dodaje, że nie oznacza to, iż na DAX możesz raz dwa dorobić się milionów. Bo tu tak jak wszędzie są pułapki, są złe spojrzenia na wykres i ocena sytuacji.

     3. Darek ale piszesz że codzienny limit 180 pkt zrobiony ,

      Darek naprawdę kogo ty chcesz oszukać ,

      180 pkt na 2-3 LOTy codziennie to w rok miałbyś kilka milionów – ponieważ ja byłem w szkole mat- fizycznej to od razu wszystko licze w głowie , po tylu latach co grasz to byłbyś na liście najbogatszych WPROST , naprawdę nie unoś się , skoro tyle wymiotłeś to co ci szkodzi to pokazać ,
      skoro BLOGA prowadzisz dla fanu to pokaz nam dla nauki jak to zrobiłeś rano na DAxie te 180 pkt i gdzie miałeś stopa , ja tylko 2 razy widziałem realne rachunki tredera i zagrania i o czymś takim co ty piszesz że norma dzienna 180 pkt zrobiona w 2 godziny na 2-3 loty to oni tego nigdy w życiu nie osiagali , no ale papier wszystko przyjmie , dlatego właśnie każdy boi się pokazać realne traksakcje , TAKICH W INTERENCIE NIE ZNAJDZIESZ ani na żadnym szkoleniu , wiesz dlaczego ?

      i nie pisz mi o geometrii bo naniesienie siatki fibo to trwa 3 sekundy od górki do dołka albo odwrotnie , a od geometrii do zarabiania 180 pkt codziennie to droga jak stąd do słońca ,

      pozdrawiam,

      koncze temat , nie chcesz nie wklejaj , mówisz że grasz na DAXa na 2-3 loty nie mając żadnego planu , no to pozdrawiam

     4. Gdyby nanoszenie siatki fibo miało płacić to tak jak mówisz wszyscy by zarabiali. Lata doświadczeń pozwalają nie tylko nanieść siatkę ale wiedzieć kiedy co możesz zagrać. To tak na marginesie bo stajesz się nudny z tym niedowierzaniem. Zastanów się Qba co wspólnego ma 100 pkt w 2h czy 50 pkt w 2h czy 200 w 2h? Jeśli wejdziesz w dobry ruch to masz 200 w 2h ale nie co dzień trafiają się takie ruchy i nie każdy jesteś w stanie wychwycić. A żeby podgrzać Ci Twoje emocje i styki to powiem że się pomyliłeś bo na DAX wszedłem tylko 1 LOT ponieważ miałem jeszcze dwie inne pozycje na walutach. Ale to nie wszystko, muszę Ci jeszcze powiedzieć że popełniłeś duuuży błąd wyliczając mi ile zarobiłem. Tak jak mówiłem nie grałem 2 czy 3 ale 1LOT tylko że przy takiej pozycji zgarnąłem więcej niż Ty wyliczyłeś bo nie 15000 a 18000. Cieszysz się?

 4. rubik trzymaj się tego oznaczenia fal ze wskazaniem na duże ABC korygujące do góry , ale na S długoterminowe jeszcze za wcześnie. Nie ma formacji odwrócenia i na razie spadki są generowane tylko przez linie oporu . Z tego punktu pewnie będzie i wyżej i niżej. Średnioterminowo spadek owszem tak jak pisałem wcześniej, ale chyba po jeszcze jednym wybiciu szczytów.

 5. Darek skoro ty codziennie bierzesz 180 pkt na DAxie to po co ty nas męczysz analizami WIG 20 , rób nam analizy DAXa co rano to cię ozłocimy , ja ci mogę oddawać nawet połowę zarobku z tych 180 pkt dziennie ,

  2 LOTy razy 180 pkt na DAX to marne 15 000 zł dziennie , ja ci oddam połowę zysku , co ty na to ?

  co inni o tym sądzą ?

  1. Tylko, że nie co dzień są takie transakcje. I jeszcze jedno analiza nie ma tu nic do rzeczy bo na walutach i DAX oraz S&P to uprawiam raczej day trading i tu gram na schematy. Zatem nawet kiedy sesja sie rozpoczyna na takim DAX to nie mam do końca pojęcia czy na coś zagram.

  2. Wiesz Qba na Daxie to każdy może sobie sam zarabiać ale sprawdzę Twoją słowność . Powiem Ci kiedy masz wziąć 2 loty na Daxa, a Ty mi oddasz połowę zysku.

    1. Sewereyn to ja dodam że u mnie w biurze wstawili analize że S&P wybija z trojkata na 2180 pkt Goldman Sachsa , to teraz zarób te 100 pkt na 3 lotach i podzielimy się zyskiem bo ci powiedziałem co się szykuje

     1. Jeśli w Twoim biurze są tacy zawodowcy, ciągle , każdego dnia piszesz o tym tak jakby kogoś to interesowało, to dlaczego Ty nie masz odpowiednich wyników?

 6. Darek a tak na marginesie , u mnie w biurze gościu który robi szkolenia dla biura i prowadzi live trejding co tydzien ma norme miesięczną 100 pkt na własnym rachunku , jest wtedy bardzo zadowolony , a ty 180 pkt w 2 godziny ,

  powiem mu teraz w piątek na szkoleniu co o tym myśli ,

  1. Nie mogłem sobie odpuścić i postanowiłem specjalnie dla Ciebie zabrać sobie jeszcze z rynku DAX 80 pkt . Przy okazji pokazać jak DAX jest fajny technicznie i geometrycznie bo w to wątpił „rubik”. http://bankfotek.pl/view/1886765
   Dopowiem tylko, że SL to całe 25 pkt czyli R/R ponad 3:1

   1. Niewiarygodnosc polega na tym, ze nie wziales na szczycie a wiec 25 pkt od szczytu. statystycznie biorac mogles wziac 120 pkt od szczytu, gdzie wiekszosc czasu przebywał index.

    1. Nie bardzo wiem dlaczego tak przewidujesz. Wejścia są na 5M , ale ok. nie miałem się już tłumaczyć bo kompletnie nie zależy mi na tym czy ktoś wierzy czy nie.

 7. Przyłączam się do pomysły Qby. Analiza DAXa byłaby o wiele ciekawsza od naszego nieruchawego grajdoła, sterowanego przez grubasa.

 8. Komentarz wymoderowany? Czy nie kliknąłem ‚opublikuj’?
  Po dzisiejszym dniu stwierdzam, że niezły kabaret z tego bloga sie zrobił, koleś milioner łapie spontanicznie kilka lotów na daxie nie mając żadnego planu, wyciaga z tego 180pkt przy czym zmienność dzisiaj to 280 pkt i robi płatne szkolenia po nie wiem, chyba kilkadziesiąt zł 😀 Niezłe jaja

 9. Oj, widze ostro dzisiaj na forum, zapewne tak jak ktoś wczoraj pisał – wynika to ze złej pozycji, która stresuje 🙂
  Te rozmowy typu „pokaż – nie pokaże”, to już jakieś przedszkole po prostu i zaniżanie poziomu bloga, choć przyznaje że prośba jest bardzo prosta i konkretna 🙂
  Do tego znowu ten capslock i liczba mnoga dla podbudowania mocy wypowiedzi.

  Jest kłótnia kto ile zarobił na tym dzisiejszym spadku, a ja postawię smiałą teze, że ten dzieisjszy spadek i nie tylko ten, wykorzystał ktoś duży do zakupów i na pewno nie liczy na 180 punktów zysku, a zrealizuje go dużo wyżej, gdzie jeszcze nic nie ma na wykresie. Taka moja mała długoterminowa prognoza. Ciekawe kto się z nią zgodzi?

  Też przyłączam się do pomysłu Qba jeśli chodzi o analizy DAX.

 10. Jeśli ktoś nie wie czemu rośnie to radzę popatrzeć na:
  http://www.marketwatch.com/investing/fund/eem i na tej stronce jest indeks

  iShares MSCI Emerging Markets ETF ostatnio korelacja chyba 100% a i jak w stooq zrobi się ten indeks vs nasz WG20 to już od kilku m-cy to widać – może w weekendowej jakaś analizka tego indeksu (wszak mimo wszytko to tam jest nasze miejsce)

 11. ale słuchajcie , nieźle , Darek się prawie przez godzinę w weekend podnieca analizą naszego trupa WIG 20 i co dziennie analizuje tak samo nie wiadomo po jaką cholerę , natomiast na DAXie robi bez zadnej analizy na luziku 260 pkt dziennie na 3 loty
  po 180 pkt miał już normę dzienną zrobioną ale jeszcze dołożył 80 pkt tak z nudów ,

  pamiętam jak Darek kiedyś przez miesiąc chyba publikował tutaj swoje zagrania przed czasem na forexie i FW 20 , możecie sobie przypomnieć bo ja pamiętam pozycje ale 0,1 do 0,3 LOTa a wyniki były tak żenujące że przestał to podawać

  dla tych co nie wiedzą Dax na 3 LOTy po 50 pkt STOPa jak on to mówi na luziku bez planu to tylko strata 6000 zł , no ale on bez planu siada i taki STOP go nie rusza

  Darek jak już nie chcesz wkleić tych zagrań bo ich po prostu nie ma to podawaj nam analizy DAXa wczesniej to każdy się przekona jaki to prosty rynek do zarabiania , skoro jesteś takim bezinteresownym gościem to daj nam to na tacy ,

  poprosmy Darka wszyscy , może się zgodzi , po co nam ten muł FW20

  1. Zastanawiam się czy złapałeś jakąś pomroczność jasną? Wkleiłem Ci chyba nawet wykres mojej transakcji (tak na marginesie pierwszy i ostatni raz bo nie muszę się nikomu spowiadać ani nic udowadniać) a Ty dalej brniesz w swoje głupoty. Nie wiem ile masz lat ale wygląda na „naście”. Nawet kłamiesz co do transakcji które kiedyś starałem się prezentować „on-line”. Każdy miesiąc był na plusie a wielkości pozycji oscylowały od 0.3 do 0.9 .Gdybyś jeszcze żył w jakimś upojeniu to przypomnę Ci że było to prawie dwa lata temu. Widząc Twój jad i głupie gadanie od razu uprzedzę Twój kolejny przytyk „co ma wspólnego to że miało to miejsce 1.5 roku temu” ano ma tyle że wraz z wzrostem kapitału wzrasta bezpieczna możliwość grania większą pozycją. Jednak nic nie przebije Twojej głupoty polegającej na niedowierzaniu mając nawet zrzut ekranu przed oczami. Powodzenia chłopie bo Ty chyba tylko potrafisz pisać śmieszne komentarze i nic ponad to.

   1. paranoja sięga zenitu Qba daj sobie na luz ja ze swojej strony moge jedynie dodac że fajny kabaret pod tytułem „Giełda i jej goście” Panie Darku powinien Pan wybierac takie momenty i zebrac je w jeden tom byłoby dopiero niezłe przedstawienie jakby po czasie co niektórzy poczytali siebie w jakiej zajadłości piszą swoje teksty nic to mam jedynie nadzieje że osoby rozsadne nie dadzą sie wymanewrować

   2. Jak już dwóch niedźwiedzi obrzuca się inwektywami to wiedz, że cos się dzieje:) Wolałem Waszą komitywę w poglądzie na spadki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *