Komentarz po sesji 30.03.2015

Pierwsza sesja nowego a zarazem skróconego tygodnia (Wielki Piątek) przyniosła nam wzrost indeksu WIG20 o 0.98%, który był zdecydowanym odbiciem od poziomu wsparcia. Zamknięcie które wypadło na poziomie 2396 było zamknięciem wyraźnej….. [fumpBegin]

…. białej świecy zamykającej lukę bessy powstałą w ubiegły czwartek.

wig20Choć wczorajszemu wzrostowi nie towarzyszyły jakieś większe obroty to zapewne, z perspektywy wykresu dziennego, bliżej do określenia jego jako kontynuacji wzrostu po korekcie spadkowej niż jako korekty po spadku z ostatnich dni poprzedniego tygodnia. Zatem możemy oczekiwać kontynuacji ruchu w kierunku ostatniego szczytu. Inna kwestią jest to jak ten ewentualny ruch wzrostowy będzie przebiegał i do jakich poziomów będzie dążył. To pytanie jest o tyle ciekawe, że w żaden sposób nie można zapomnieć o dacie. Dzisiaj mamy ostatni dzień marca i chociażby z tego tytułu można spodziewać się próby dalszego wzrostu bo jest to data kończąca kwartał, kwartał który w przeciwieństwie do poprzedniego może zakończyć się „na plusie” a co za tym idzie dalej, zarządzający funduszami mogą liczyć na premie finansowe. Nie bagatelizowałbym tego zjawiska zwłaszcza, że zadziałało ono również bardzo wyraźnie za oceanem.

fw20intra

 Jeśli chodzi o wykres intra to po osiągnięciu minimum w dniu 26.03 mamy teraz do czynienia z ruchem wzrostowym w którym kolejne szczyty i dołki są na wyższych poziomach. Wczorajszy max. osiągnięty na długiej białej świecy z wyraźnym górnym cieniem miał miejsce przy skokowym wzroście obrotów (co potwierdza jego istotność) i wypadł dokładnie na poziomie 61.8% zniesienia spadków z poprzedniego tygodnia. Takie zachowanie kontraktów spowodowało, że obecnie znajdujemy się między ograniczeniami tworzącymi coś na wzór trójkąta. W przypadku kontynuacji wzrostu (po wczorajszym szczycie możemy mówić o powstaniu formacji flagi) i wybiciu linii trendu spadkowego ważnym poziomem z punktu widzenia geometrii będzie 2380 gdzie w przypadku zakończenia wzrostu mielibyśmy do czynienia z formacją Gartleya.
Wsparciem są teraz rejony 2360- 2365 a więc strefa wynikająca z linii trendów wzrostowych (większego i mniejszego). Wybicie tych linii oznaczałoby najprawdopodobniej, że jednak wczorajszy wzrost był częścią korekty po spadku z poprzedniego tygodnia.
Osobiście uznaję obecną sytuację za dość kłopotliwą co do oceny najbliższych godzin w jakimś wyższym prawdopodobieństwie dlatego sam trzymam się z boku rynku i swoją koncentracje znacząco zwiększę w momencie osiągnięcia wspomnianych poziomów.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12 Replies to “Komentarz po sesji 30.03.2015

  1. Patrząc na volumen, geometrię oraz pojedyncze świece to być może właśnie dzisiaj kończy się ten wzrost.

    1. Być może, jednak jest to dokładne 50% zniesienia całego spadku od 2007, zakres fal wzrostowych przedzielonych korektą jest ok. 1:1, ostatnia fala wzrostowa jest wyraźną 5-ką w której właśnie trwa 5-ta, a dopełnieniem moim zdaniem są właśnie obroty na które wskazałeś. Takie obroty przy szczytach to zapewne nie akumulacja tylko dystrybucja. Zatem moim zdaniem tu jest bardzo duże prawdopodobieństwo zakończenia całego wzrostu.

     1. Ja tam żadnej hiperboli w Chinach nie widzę. Wzrost od poziomu 2000 do 4000 to nie jest hiperbola . Hiperbola to coś na kształt lat 1920-29 w USA . Wzrost z 40 do 400

 1. Dziś mamy 31 marca i z tej okazji pozwolę sobie podsumować co mówiła moja szklana kula dnia 26 stycznia:

  kj pisze:
  Styczeń 26, 2015 o 1:24 pm

  Będziecie sie kłócić niepotrzebnie przez najbliższy czas, a wykres będzie sie kręcił w kółko aż do kwietnia w przedziale 2200-2400. Wtedy dopiero czas na potężny ruch, kwiecień-maj.

  Szklana kula to potęga panowie. I teraz przeczytajcie uważnie co szklana kula mówiła o czasie kwiecień-maj. To jest kwestia dni…. Jak ktoś jest zainteresowany tym, w którą stronę tę ruch będzie niech zostawi namiar.

  1. tak będzie ruch w dół i szybka kontra w górę – kwiecień – maj także w maju będziemy znów na tych samych poziomach co teraz po wytrzepaniu elek 🙂

   1. dokładnie a to dlatego że 200 pkt x 20 zł za punkt to jakieś MARNE 100% zysku na kontrakcie , więc jak grubas raz na kwartał to zgarnie to MEGA ZAROBIONY jest

  2. A co mówiła Twoja szklana kula 16 stycznia?

   Robert pisze:
   Styczeń 15, 2015 o 9:37 pm
   Panie Darku, banki po ok.-6% spadku tylko dziś, KGHM już dziś na +, potężne obroty a Pan dalej sceptyk. Po takich spadkach to kiedy kupować jak nie dziś, pytam Pana?
   Obrót ewidentnie świadczy o panice u drobnych, dziś to gruby kupował, i co po to aby stracić? Gruby nigdy nie traci. Dziś była okazja na L, powtarzam jeszcze raz na L. Jutro banki mogą mieć te same wartości z tą różnicą, że na +.
   Dla niedoświadczonych graczy na dużych czarnych świecach kupujemy akcje/fw, a na dużych zielonych świecach sprzedajemy akcje/fw. Myślę, że wie Pan o tym Panie Darku.
   A falowo to dziś był koniec 5 lub nastąpi to jutro na początku sesji. Suma, sumarum S było dziś do oddania.

   kj do Roberta pisze:
   Styczeń 16, 2015 o 1:02 pm
   To ty jesteś sam niedoswiadczony. Co ty myślisz że taka wiedza typu gruby kupi i duża świeca to już wszystko wiesz? G..o wiesz. Nie masz pojęcia o falach, o fazach rynku, o fali C gdzie może wystąpić 5 świec czarnych i kazda dłuższa od poprzedniej. Zabłysnąłeś że hej. Typowy dawca kapitału już cie nie ma chyba na rynku a to nie koniec spadków.

   Pozdro 🙂

  3. Powiem tyle co szklana kula mówi: W wakacje bedziemy już nie tylko poza rejonem 2200-2400 ale też poza rejonem 2000-2600 !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *