Komentarz po sesji 30.03.2015

Pierwsza sesja nowego a zarazem skróconego tygodnia (Wielki Piątek) przyniosła nam wzrost indeksu WIG20 o 0.98%, który był zdecydowanym odbiciem od poziomu wsparcia. Zamknięcie które wypadło na poziomie 2396 było zamknięciem wyraźnej….. [fumpBegin]

…. białej świecy zamykającej lukę bessy powstałą w ubiegły czwartek.

wig20Choć wczorajszemu wzrostowi nie towarzyszyły jakieś większe obroty to zapewne, z perspektywy wykresu dziennego, bliżej do określenia jego jako kontynuacji wzrostu po korekcie spadkowej niż jako korekty po spadku z ostatnich dni poprzedniego tygodnia. Zatem możemy oczekiwać kontynuacji ruchu w kierunku ostatniego szczytu. Inna kwestią jest to jak ten ewentualny ruch wzrostowy będzie przebiegał i do jakich poziomów będzie dążył. To pytanie jest o tyle ciekawe, że w żaden sposób nie można zapomnieć o dacie. Dzisiaj mamy ostatni dzień marca i chociażby z tego tytułu można spodziewać się próby dalszego wzrostu bo jest to data kończąca kwartał, kwartał który w przeciwieństwie do poprzedniego może zakończyć się “na plusie” a co za tym idzie dalej, zarządzający funduszami mogą liczyć na premie finansowe. Nie bagatelizowałbym tego zjawiska zwłaszcza, że zadziałało ono również bardzo wyraźnie za oceanem.

fw20intra

 Jeśli chodzi o wykres intra to po osiągnięciu minimum w dniu 26.03 mamy teraz do czynienia z ruchem wzrostowym w którym kolejne szczyty i dołki są na wyższych poziomach. Wczorajszy max. osiągnięty na długiej białej świecy z wyraźnym górnym cieniem miał miejsce przy skokowym wzroście obrotów (co potwierdza jego istotność) i wypadł dokładnie na poziomie 61.8% zniesienia spadków z poprzedniego tygodnia. Takie zachowanie kontraktów spowodowało, że obecnie znajdujemy się między ograniczeniami tworzącymi coś na wzór trójkąta. W przypadku kontynuacji wzrostu (po wczorajszym szczycie możemy mówić o powstaniu formacji flagi) i wybiciu linii trendu spadkowego ważnym poziomem z punktu widzenia geometrii będzie 2380 gdzie w przypadku zakończenia wzrostu mielibyśmy do czynienia z formacją Gartleya.
Wsparciem są teraz rejony 2360- 2365 a więc strefa wynikająca z linii trendów wzrostowych (większego i mniejszego). Wybicie tych linii oznaczałoby najprawdopodobniej, że jednak wczorajszy wzrost był częścią korekty po spadku z poprzedniego tygodnia.
Osobiście uznaję obecną sytuację za dość kłopotliwą co do oceny najbliższych godzin w jakimś wyższym prawdopodobieństwie dlatego sam trzymam się z boku rynku i swoją koncentracje znacząco zwiększę w momencie osiągnięcia wspomnianych poziomów.

[fumpEnd]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

12 odpowiedzi na „Komentarz po sesji 30.03.2015

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Patrząc na volumen, geometrię oraz pojedyncze świece to być może właśnie dzisiaj kończy się ten wzrost.

   • MAFIK pisze:

    Jeśli już to raczej korekta niż zmiana trendu.

    • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

     Być może, jednak jest to dokładne 50% zniesienia całego spadku od 2007, zakres fal wzrostowych przedzielonych korektą jest ok. 1:1, ostatnia fala wzrostowa jest wyraźną 5-ką w której właśnie trwa 5-ta, a dopełnieniem moim zdaniem są właśnie obroty na które wskazałeś. Takie obroty przy szczytach to zapewne nie akumulacja tylko dystrybucja. Zatem moim zdaniem tu jest bardzo duże prawdopodobieństwo zakończenia całego wzrostu.

     • Seweryn pisze:

      Ja tam żadnej hiperboli w Chinach nie widzę. Wzrost od poziomu 2000 do 4000 to nie jest hiperbola . Hiperbola to coś na kształt lat 1920-29 w USA . Wzrost z 40 do 400

 1. kj pisze:

  Dziś mamy 31 marca i z tej okazji pozwolę sobie podsumować co mówiła moja szklana kula dnia 26 stycznia:

  kj pisze:
  Styczeń 26, 2015 o 1:24 pm

  Będziecie sie kłócić niepotrzebnie przez najbliższy czas, a wykres będzie sie kręcił w kółko aż do kwietnia w przedziale 2200-2400. Wtedy dopiero czas na potężny ruch, kwiecień-maj.

  Szklana kula to potęga panowie. I teraz przeczytajcie uważnie co szklana kula mówiła o czasie kwiecień-maj. To jest kwestia dni…. Jak ktoś jest zainteresowany tym, w którą stronę tę ruch będzie niech zostawi namiar.

  • Rynek pisze:

   tak będzie ruch w dół i szybka kontra w górę – kwiecień – maj także w maju będziemy znów na tych samych poziomach co teraz po wytrzepaniu elek 🙂

   • Qba pisze:

    dokładnie a to dlatego że 200 pkt x 20 zł za punkt to jakieś MARNE 100% zysku na kontrakcie , więc jak grubas raz na kwartał to zgarnie to MEGA ZAROBIONY jest

  • comp32 pisze:

   A co mówiła Twoja szklana kula 16 stycznia?

   Robert pisze:
   Styczeń 15, 2015 o 9:37 pm
   Panie Darku, banki po ok.-6% spadku tylko dziś, KGHM już dziś na +, potężne obroty a Pan dalej sceptyk. Po takich spadkach to kiedy kupować jak nie dziś, pytam Pana?
   Obrót ewidentnie świadczy o panice u drobnych, dziś to gruby kupował, i co po to aby stracić? Gruby nigdy nie traci. Dziś była okazja na L, powtarzam jeszcze raz na L. Jutro banki mogą mieć te same wartości z tą różnicą, że na +.
   Dla niedoświadczonych graczy na dużych czarnych świecach kupujemy akcje/fw, a na dużych zielonych świecach sprzedajemy akcje/fw. Myślę, że wie Pan o tym Panie Darku.
   A falowo to dziś był koniec 5 lub nastąpi to jutro na początku sesji. Suma, sumarum S było dziś do oddania.

   kj do Roberta pisze:
   Styczeń 16, 2015 o 1:02 pm
   To ty jesteś sam niedoswiadczony. Co ty myślisz że taka wiedza typu gruby kupi i duża świeca to już wszystko wiesz? G..o wiesz. Nie masz pojęcia o falach, o fazach rynku, o fali C gdzie może wystąpić 5 świec czarnych i kazda dłuższa od poprzedniej. Zabłysnąłeś że hej. Typowy dawca kapitału już cie nie ma chyba na rynku a to nie koniec spadków.

   Pozdro 🙂

  • kj pisze:

   Powiem tyle co szklana kula mówi: W wakacje bedziemy już nie tylko poza rejonem 2200-2400 ale też poza rejonem 2000-2600 !

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *