15 Replies to “Analiza weekendowa 23-27.03.2015

 1. moje zdanie jest takie,że poziom 2400 chroni na fw20 przed atakiem byków zwłaszcza ,że to silny opór potwierdzony jak pisałeś Darku wielokrotnie

  1. Panie Darku, odszedł już Pan od analiz z uwzględnieniem średnich kroczących i wskaźników jak macd, rsi itp.?

    1. A czy mógłby Pan rozwinąć dlaczego? Czy z powodu niskiej skuteczności, czy raczej skupieniu się na formacjach, świecach, geometrii i poziomach cenowych i chęci braku „zaśmiecania” wykresów wnioskami z tylu różnych narzędzi?

     1. Lata doświadczeń pokazują że cena jest najważniejsza i wystarczająca. Czysty wykres połączony z geometrią to według mnie jedno z najlepszych „narzędzi” inwestycyjnych.

     2. Dlamnie geometria już nie jest najważniejsza, pewnie podświadomie nadal ją widzę ale są narzędzia Pewniejsze, które dają więcej zarobić.
      Podobnie jest z Elliottem, namiętnie liczył em fale a teraz nawetprzeszkadza.
      Co do geometrii jeszcze słowo, zbytwielu to zna i nawet naucza więc wiedza ta staje się za bardzo powszechna i dla tego coraz mniejsza maskuteczność. Wszyscy na giełdzie nie mogą zarabiać.
      Pozdrawiam.

     3. Tu się zgadzam tylko że wygląda to całkowicie inaczej kiedy się wie jakie geometrie działają na poszczególnych instrumentach. Do tego trzeba również na podstawie wielu lat doświadczeń wiedzieć kiedy geometria a kiedy cena czyli odpowiednie strefy. Oczywiście nie chcę powiedzieć, że nic innego nie jest tak dobre ale każdy może mieć inne narzędzia i dla niego one będą najskuteczniejsze bo tak naprawdę to leży w kwestii danego inwestora.

 2. witam
  po pierwsze chciałbym podziękować Gospodarzowi za to że chce mu się chcieć robić takie analizy
  po drugie- to co napiszę nie jest krytyką ale tylko moim spostrzeżeniem co zrobił rynek
  kiedyś czytałem ten blog i znowu czytam
  no więc najpierw link http://www.bankfotek.pl/view/1876783
  skala logarytmiczna- komentarz odnosi się tylko do W20
  o ile dobrze rozumiem Gospodarz rysuje linię trendu od 2009 oznaczoną u mnie jako 3-nie wiem dlaczego ale mniejsza z tym
  pamiętam wpisy przy przebiciu i powrocie do linii 1- no miały być spadki
  i wg mnie tak powinno być ale się nie zrealizowało
  teraz mamy linię 4- zeszło poniżej , wróciło i teraz testuje od góry

  powiem szczerze że już te fałszywe wybicia w dół i w górę mnie deprymują
  i jestem zakręcony jak słoik dżemu
  jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam

  1. To nie są linie trendu. Szukaj najlepiej takich które mają kilka stycznych.
   Najlepsze linie trendu są w szukaniu zasięgów impulsów albo wyłamania fali korekcyjnej po ukształtowanym impulsie. Kolejne linie, nawet ważniejsze, to poprowadzone po szczytach korekty abc czy ABCD (zależy jakie nazewnictwo, tj. według Danielewicza). Szukaj wybić właśnie tych linii trendu, gdzie ich skuteczność jest wyższa. Fałszywki zawsze się zdarzają.

   Pozdro.

  2. To dlatego, że jesteśmy w trendzie bocznym i co jakiś czas przebijamy jakieś niby ważne linie , potem okazuje się,ze rynek nie kontynuuje ruchu wynikającego z przebicia, a jedynie przesuwa się w bok. Ale pewnie kiedyś to się skończy i rynek pójdzie dalej w wyznaczonym kierunku. Jak wiemy, w dłuższej perspektywie giełda zawsze idzie do góry, więc czas niby działa na korzyść byków szczególnie na rynku który nie rośnie. Dlatego też byki mają zawsze lekką przewagę niż niedźwiedzie. Wystarczy spojrzeć na takiego Buffeta który kupuje w długim terminie i zawsze zarabia.

 3. Witam.
  Ja z innej beczki. Zerknijcie na wykres gbp/cad.
  Bardzo ciekawa świeczka tygodniowa na fajnym wsparciu.

  http://galeriazyskow.pl/analiza-pary-walutowej-gbpcad-29-03-2015r/

  Co do polskiego rynku to nie mam zdania. Byłem na L i ostatnio zaczęło się przesilać.
  podpowiedzią będzie zapewne wykres KGHM, na którym jest korekta ale i ciekawe wsparcia i być może kolejny spory ruch w górę. Ale teraz jest za wcześnie żeby taki scenariusz zakładać.

  Tak to widzę.

  Pozdrawiam
  Jacek R.

 4. zamknęliśmy na WIG 20 LUKe bessy , LOP rośnie , indeks stoi w miejscu czyżby czekali tylko na zamknięcie KWARTAŁU i WYCENY

 5. Pewnie tak, ale zobaczymy co z tego bedzie. Narazie zostaje nam trochę poczekać a scenariusze możemy pisać, tylko są niepewne. Ja to widzę też trochę inaczej , ale wole poczekać na zamknięcie kwartału.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *