Komentarz po sesji 24.03.2015

Dzisiejsza sesja nie przyniosła zbyt dużych zmian w wartości indeksu. W końcowym rozrachunku WIG20 stracił po raz pierwszy od dobrych kilku sesji. Jednak “strata” jest symboliczna bo zaledwie -0.09%. W efekcie zamknięcie wypadło niemal na niezmienionym poziomie czyli na 2412. W świetle powyższego świeca dzienna, która ….

[fumpBegin]

…. jest w kolorze białym, nie wnosi nic nowego do wykresu dziennego.

wig20

W dalszym ciągu mamy wyraźny ruch wzrostowy tworzony przez impuls. Myślę, że szkoda czasu rozwodzić się nad “dziennym” przejdźmy zatem zaraz do wykresu intra kontraktów.

fw20intra

Na początek chciałbym zwrócić uwagę, że oznaczenia jakie naniosłem na wykresie (oznaczenia fal) są tylko i wyłącznie wariantem, który moim zdaniem ma duże szanse na realizację ale nie ma aż tak wielkiej przewagi nad innym czyli takim w którym obecnie jesteśmy w jakieś większej nieregularnej fali 4 impulsu. Odpowiedź i rozwiązanie powinno dać zachowanie kontraktów w przypadku dalszego spadku i dojścia do pierwszej oznaczonej strefy (zielony prostokącik). Jest to pierwsza silna strefa geometryczna połączona z szczytem poprzedniego impulsu wzrostowego. Zatrzymanie na niej bądź przed nią i ponowny zwrot w górę da przewagę scenariuszowi z obecną falą 4. Muszę jednak przyznać, że w świetle tego jak wygląda wykres intra DAX i jakie spełnia warunki geometryczne jedyną kwestią, która jest najbardziej prawdopodobna na naszym rynku to właśnie kierunek na jutrzejszy dzień – spadkowy.
Jutro, przy realizacji geometrycznego układu na DAX, utrzymanie się naszego rynku na plusie byłoby wskazaniem, że wzrost z tygodnia poprzedniego może jednak nie był tylko wyskokiem w celu spekulacji na wygasającej serii kontraktów. Gdyby ktoś zastanawiał się na temat tego co mam na myśli w kwestii DAX to powiem, że według mnie mamy tam cały czas korektę ostatniego wzrostu i przy jej realizacji wczorajszy i dzisiejszy dzień idealnie wypełnia utworzenie harmonicznej XABCD (61.8/78.6) z odbiciem od linii trendu.
Zatem prognoza na jutro to dalszy spadek zapoczątkowany w dniu dzisiejszym a od jego zasięgu może zależeć to co będzie nas czekać w kolejnych dniach czy nawet tygodniach. Zakończenie bowiem wzrostów na tym etapie każe spojrzeć na rynek jak na przygotowanie do dużego impulsu spadkowego po zakończeniu korekty pierwszego impulsu od września 2014. Ewentualna siła naszego rynku przy spadającym DAX będzie “dobrym” wskazaniem dla byków na kolejne dni. Tak widzę to z wykresów przedstawionych powyżej.

[fumpEnd]

4 Replies to “Komentarz po sesji 24.03.2015

  1. no nie antywskaźnik napisał, że spadki na dax a mam esy, trzeba stopa obniżyć… darek co ty zrobiłeś, powonieniem przekręcić sie na L ale tym razem dam te 5% szans dla darka !

    1. Jesteś osobą co najmniej nie do końca zrównoważoną i podajesz same fałszywe dane mailowe. Nie mam zatem innej możliwości aby odpowiedzieć Ci mimo że pod rożnymi nickami piszesz komentarze. Zawsze jest to bardzo podobna treść wyraźnie wskazująca na Twój chłopięcy wiek i mleko pod nosem. Pisząc pod różnymi nickami i raz na kilka tygodni z innego adresu IP myślisz że jesteś anonimowy. Niestety to głupkowate myślenie smarkacza. Ja zawsze Cię odczytam chociażby po sposobie Twoich wypowiedzi. Teraz już do konkretu. Ostatnio napisałeś tak jak teraz czyli że ja jestem anty wskaźnik i wziąłeś (zapewne w marzeniach) S na DAX. Dzisiaj na tej pozycji jesteś już w plecy ale nawet jak wytrzymałeś (oczywiście w marzeniach) to i tak zrobiłeś super robotę. Dlaczego? Bo ja już mam opracowany “wskaźnik” na podstawie Twoich jałowych wpisów. Kiedy Ty się odzywasz to ja dostaję potwierdzenie że to co powiedziałem czy napisałem w komentarzu jest ok. Mimo wszystko życzę szybkiego (nie wiem czy możliwego) powrotu do zdrowia psychicznego albo inaczej do wydoroślenia.

        1. I tak też czynię ale w tym wypadku chciałem przekazać wiadomość komuś kto nie ma pojęcia o giełdzie tylko potrafi pisać głupoty. Chciałem również mu zakomunikować, że dzięki niemu tez można grać. Oczywiście teraz może sie wstrzyma z komentarzami ale znając jego głupia naturę od dobrych kilku miesięcy wierzę, że sobie nie odpuści i dalej będzie dawał mi swoje potwierdzenia. Pomyślałem nawet, że może kiedyś przyjdzie czas aby się odwdzięczyć i jakoś mu za to zapłacić. Tylko problem tkwi w tym, że nie potrafi nawet prawdziwego maila napisać i nawet mimo wielkich chęci nie będę mógł mu podziękować ot chociażby finansowo za te jego bezcenne wskazówki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *