Komentarz po sesji 19.02.2015

Dzisiejsza sesja przyniosła nam kosmetyczną zmianę wartości indeksu WIG20. Wyniosła ona zaledwie 0.06%. Tym samym zamknięcie na 2348 spowodowało, iż na wykresie dziennym mamy mało pomagającą szpulkę ale za to …..

[fumpBegin]

… na wykresie intra mamy choć trochę więcej wskazówek. Najpierw wykres dzienny indeksu, właściwie bez żadnych słów komentarza bo zmiana żadna w stosunku do wczoraj. No może tylko tyle że dolne ograniczenie kanału nie zostało wybite czyli dalej jest szansa na jakiś ruch w górę.

wig20

Skupmy się zatem na wykresie intra kontraktów bo tu chociaż jakieś wskazówki na jutro.

fw20intra

Jak widać na wykresie, dzisiaj udało się przenieść notowania pod pierwsze wsparcie. Jednak cena ugrzęzła między tym a kolejnym wsparciem i to myślę, są najlepsze wyznaczniki na jutro. Mamy w tej chwili sytuację z której moglibyśmy być świadkami utworzenia formacji podwójnego dołka. Aby taki scenariusz zrealizować cena musi wyjść nad poziom przebitego wsparcia będącego teraz oporem. W takim wypadku można byłoby spodziewać się ruchu w okolice 2365-2370 a więc do ważniejszej strefy oporu. Sam fakt dojścia do tego poziomu nie byłby jeszcze niczym dobrym dla byków bo z tych okolic można byłoby spodziewać się ponownego ruchu w dół o większym wymiarze niż ten z ostatnich dwóch dni. Dopiero uporanie się z 2370 a dalej 2375 mogłoby oznaczać coś ciekawszego dla byków.
Jeśli natomiast nie uda się wybić 2355 czyli dzisiejszych maksimów, to zejście poniżej dołków to niemal pewny spadek o kolejne ok. 15 pkt do poziomu ok 2330. Taki spadek mógłby już okazać się wybiciem z klina a to upoważniałoby do dalszej przeceny. Patrząc na wykres intra znaczącą przewagę mają niedźwiedzie a problemem jest według mnie tylko to czy lecimy dalej już zaraz czy jednak najpierw zrobimy formację nad/pod czyli podejdziemy pod wspomniane 2370. Oczywiście w znaczącym stopniu, przewodnikiem będą DAX i S&P (ich spadek prawie na pewno wywoła spadek na naszym rynku natomiast ich ewentualny wzrost już nie koniecznie przełoży się na wyraźniejszy ruch naszego rynku w kierunku północnym).

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

11 Replies to “Komentarz po sesji 19.02.2015

    1. Według mojej wiedzy,która niestety opiera się na informacjach zasłyszanych to już , kasa dla Grecji jest przgotowana.

 1. Kryzys tuż za rogiem?

  Harry Dent, jeden z najbardziej poważanych w USA analityków giełdowych i doradców inwestycyjnych powiedział: „Gdy pęknie chińska bańka spekulacyjna, amerykański kryzys subprime będzie przy tym wyglądał mniej więcej jak sobotni, popołudniowy piknik w parku. Powstanie lawina bankructw, która zmiecie sporo firm i będzie miała wpływ na sytuację na całym świecie. ”

  http://myalterfinance.blogspot.com/2014/12/czy-chinom-grozi-kryzys.html

  1. Skoro pisałeś już to się może nie powtarzaj? Czekaj spokojnie razem z koala i zobaczymy ja to będzie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *