Komentarz po sesji 17.02.2015

Wtorek przyniósł nam sesję, która pozwoliła na spadek indeksu WIG20  o -0.07% czyli wynikiem było zamknięcie na takim samym poziomie wynoszącym 2360 (dzisiaj z małym „przecinkiem”). W efekcie otrzymaliśmy święcę która dość dużo nam „mówi” a może lepiej daje nam dużo informacji. Mianowicie ….

[fumpBegin]

… choć sytuacja się nie zmieniła to jednak widać wyraźnie respektowanie górnego ograniczenia klina i tym samym zwiększonego prawdopodobieństwa większego ruchu (nie chodzi o kilkaset tylko co najmniej kilkadziesiąt pkt. – to dla tych co bardzo lubią wyolbrzymiać i przeobrażać moje wypowiedzi) w dół niż w górę.

wig20

Doji, które wyraźnie wskazuje, że obecny poziom jest trudny do wybicia i bez pomocy wyraźnego wzrostu na innych rynkach ta sztuka nie ma szansy powodzenia. Oczywiście niedźwiedzie w obecnej sytuacji mają jeszcze jedno zabezpieczenie w postaci strefy i linii trendu znajdujące się 10-15 pkt wyżej. No ale jeśli tu sytuacja się nie zmieniła i moim zdaniem dalej mocno prawdopodobny jest układ falowy (niższego interwału) jaki podawałem wczoraj a który to został opisany przez komentującego jako „herezja” to warto spojrzeć na ten niższy interwał. Mam tu na mysli oczywiście 1h na kontraktach.

fw20intra

Tutaj jedyne co uległo zmianie to oznaczenie ostatniego ruchu w kanale a właściwie jego trzeciej części będącej z dużym prawdopodobieństwem impulsem. Moim zdaniem to dopiero dzisiaj została wykończona w nim fala 4 nieregularna i obecnie mamy 5. Gdyby zejść jeszcze niżej to można oczekiwać jeszcze jednego ruchu w górę wykańczającego całą „piątkę” czyli ruchu o zasięgu nie większym niż kilka do kilkunastu pkt.
W dalszym ciągu klin jest jak najbardziej aktualny a to zapowiada, iż mocne uderzenie będzie w kierunku południowym a nie północnym. Inną kwestią jest to czy ewentualnie taki ruch będzie korektą czy definitywnym powrotem do trendu spadkowego obowiązującego na interwale dziennym.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

14 Replies to “Komentarz po sesji 17.02.2015

 1. 1576,09-666,79=909,3 1,618×909,3=1471,25
  1471,25+666,79 = 2138,04

  2138,04 – 2104,04 = 34/2104,04 = 1,62%
  Dojdą – nie dojdą Kiedy – jak nie w kwietniu to nie prędko chyba.
  Ta końcówka już nie aktualna widzę więc skubią skubańce.
  Jutro szykuje się trzepanie stopów nad 2380 u nas. Może nawet 2400 obijemy i pójdą kloce po 500 na boje przed rozliczeniem (toż to już tylko 18 sesji zostało – czas poloneza czytaj ustawkę zrobić)

 2. widzę, że nie możesz przeżyć, że ktoś ośmielił się skrytykować jedyne słuszne liczenie…
  jedno pytanie.. ta ostatnia piątka to ma iść jako abc? bo nie bardzo rozumiem te zielone oznaczenia „a” i „b” w ostatniej falce domniemanego klina

  1. Znowu wracasz, ok. niech Ci ulży. Oczywiście że nie mogę się zgodzić z Twoją diagnozą dopóki moja jest jak najbardziej prawidłowa a do Twojej jeszcze wiele brakuje. Co do Twojego pytania to odpowiadam – tak to jest takie a,b,c bo chyba tyle wiesz że TUK to układ „trójek”. Jesli tego nie wiesz to nie dziwie się, że tak wczoraj napisałeś ale teraz przynajmniej już wiesz

 3. tak tak, wiem jak jest zbudowany tuk. chciałem się tylko upewnić, że już teraz tylko w dół, bo wg tego liczenia to już cały ruch w górę zakończony, zgadza się? a wg mnie jutro dopiero start byków

  1. Ten rysunek ładnie ukazuje Polskę jako podżegacza Europy. Choć jest bardzo zabawny to niestety rzeczywistość już taka nie jest. Czy należy bać się Rosji ?

 4. Nigdy nie myslalam,ze to powiem JA „mloda gniewna z wielkich miast”- trzeba bylo siedziec przy silnym Putinie a nie wchodzic i podlizywac sie Europie, ktorej sile widac teraz… „są zaniepokojeni ” baa nawet „głeboko zaniepokojeni”..
  No nic.. czas poczekać na minutki..jedyne one mooze trzepnąć rynkiem…jakie czasy jakie czasy…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *