Komentarz po sesji 21.01.2015

Podczas wczorajszej sesji byki pokazały, że mają ochotę do walki na obecnych poziomach. W ciągu 8 godzin notowań indeks WIG20 zdołał wzrosnąć o 2.03% do poziomu 2288. Tym samym wyraźna biała świeca jaka powstała na wykresie obrazuje jakie oczekiwania mają inwestorzy (co najmniej ich część) w stosunku do dzisiejszego komunikatu ECB. 

[fumpBegin]

wig20

Na naszym dziennym wykresie pojawił się pozytywny “sygnał” w postaci wyjścia nad maksima trzech ostatnich świec i delikatnego wejścia nad poziom wybitej wcześniej linii poprowadzonej przez dołki z 16.12 i 05.01. Minusem na wykresie jest fakt braku jakiejkolwiek formacji odwracającej trend a otwarcie białej świecy z wczoraj powyżej zamknięcia świecy z dnia poprzedniego to układ, który w zdecydowanej większości przypadków zwiastuje nic innego jak tylko korektę. Oczywiście cała sprawa dla Nas rozegra się po dzisiejszym komunikacie i własnie po południu powinno się wiele wyjaśnić. Choć wczorajszy dzień przyniósł nam wyraźną zwyżkę to jednak w dalszym ciągu nie ma mowy o złamaniu trendu spadkowego. Tu pierwszymi ważnymi jaskółkami będzie przełamanie dwóch najbliższych oporów zaznaczonych na wykresie. Obecna sytuacja, oceniana zwłaszcza na podstawie wykresu intra to w dalszym ciągu tworzenie korekty.

fw20intra Choć cena wyszła minimalnie nad poziom dwóch ostatnich lokalnych szczytów to jednak dalej znajduje się w obszarze możliwego kanału tworzącego korektę. Delikatne naruszenie dolnego ograniczenia korekty wyższego rzędu z jaką mieliśmy do czynienia na przełomie grudnia i stycznia też nie jest żadnym sygnałem, ze sytuacja się zmieniła. Jeśli dzisiejszy komunikat będzie odebrany przez rynki jako zachęta do kupna akcji to najprawdopodobniej będzie można myśleć o zmianie kierunku głównego ale czy na pewno decyzja ECB będzie zadowalająca?

[fumpEnd]

27 Replies to “Komentarz po sesji 21.01.2015

 1. No i tak jak przewidziałem w ub. czwartek od poniedziałku/wtorku mamy wzrosty i są. Jutro przy dobrej decyzji EBC to 2350 powinno być na zamknięciu dnia a w czasie sesji i wyżej.

  1. Koala_W zobacz sobie jak było na AAII 9.10.2014 i jak było po tym dniu na wykresie. Chciałbyś mocno uprościć coś co się nie da uprościć. I nie chodzi tu o to co będzie teraz ale o to jak to co napisałeś działa (jak rzut monetą).

 2. To nie EBC tylko ratowanie frankowiczów – słyszałem to hasło w tv o ktorym tu pare dni pisałem. I teraz bardzo bym uważał na wig20, mnie tam nie bedzie przez najbliższy okres. Są lepsze inwestycje.

 3. Patrząc na wykresy indeksów zachodnich i S&P a także walut w tym przede wszystkim “edka” muszę przyznać, że nie zdziwi mnie jak ewentualna “rakieta” po konferencji zniknie “z pola widzenia” na przestrzeni jednej czy kilku najbliższych sesji. Oczywiście to jest tylko zapatrywanie i na to nie zagrałbym ale taki scenariusz wydaje mi się mocno prawdopodobny na podstawie wykresów. Jestem ciekaw, jeszcze tylko niecała godzinka i będzie się działo.

  1. no w końcu Darku piszesz jak trzeba. Szkoda, że elek nie brałeś niżej przy 2250. Niestety już tak nisko nie dadzą teraz L się trzyma i czeka na rajd do końca lutego. Prościej już nie można grać u nas 🙂 zachód grube L

   1. Widzę że masz problem z zrozumieniem co piszę 🙂 Ja nie jestem hazardzistą tylko w sposób dla mnie przyjęty zarabiam na rynkach. Jak słyszę takie stwierdzenia jak Twoje to już wiem, ze jest tylko kwestią czasu kiedy zostaniesz bez kasy. Rynek daje okazje każdego dnia i nawet jak będzie euforia to i tak nastąpi okazja na L.

 4. Jeden wykres S&P futures może dać jasna odpowiedź na pytanie w którą stronę odpalą silniki odrzutowe. Niestety dzisiaj nie dam rady napisać komentarza (babcie, dziadkowie) zatem zamieszczę go jutro rano.

 5. Jest wystrzał bo dodruk dali. Super news pod dalsze wzrosty. Teraz tylko do FED i non stop zielono – opłaciło się brać ostatnimi dniami eleczki a reszta panikarzy shorciło bo frank i siamto sramto 🙂 tak się zarabia koledzy !

 6. moje obliczenia dają u nas 2480 tam dałem tp a sl dałem wyżej na 2200. Co tutaj się ma do stracenia ? dają zarabiać korzystaj 🙂

 7. korekta w biegu i jedziemy w górę ależ się ciesze 🙂 i czekamy do marca na nowe szczyty wszędzie i tam profity. Nie ma co już komentować rynki obrały kurs na północ. Pozdrawiam wszystkie byki 🙂

 8. a gdzie rozgrzane głowy ? potrzepali i w górę skoro jest druk. Co w tym dziwnego ? a nie macie L tylko S no to teraz płacić mi 🙂

 9. Część L zdałem na fixie po 2330, a drugą część jutro oby po 2350. Na weekend bp. Pozostałych kolegów biorących udział w dyskusji proszę o podawanie swoich pozycji przed faktem a nie po.
  Dziękuję.

  1. Kolega nie czyta dokładnie bloga to niech sobie archiwum przeglądnie a potem pisze o kimś, że czegoś nie podał. Kierunek znany nie ma co z mojej strony pisać. Czekam na wysokie profity i tyle w temacie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *