Komentarz po sesji 18.12.2014

Wczorajsza sesja przyniosła nam kontynuację odbicia. Dzięki wyższemu otwarciu i niemal stałej presji byków indeks WIG20 zyskał na wartości 1.84% co spowodowało, że zamknięcia dnia wypadło na poziomie 2331. Równocześnie …..

[fumpBegin]

… indeks zdołał wejść ponownie w obszar szerokiego kanału co na pewno jest pozytywnym wydźwiękiem wczorajszej sesji a nawet zdołał naruszyć kilkuletnią linię trendu.

wig20

Dzisiaj jest dzień Trzech Wiedźm a zatem wszystko tak naprawdę może się zdarzyć. Na obecną chwilę dwudniowy wzrost należy traktować jako korektę spadków co jednak przy wyjściu nad poziom 2370 (strefa oporu) niemal, że upadnie. Jeśli wzrost będzie kontynuowany to możemy zakładać, że w dalszym ciągu nasz rynek będzie “rynkiem bocznym”. Układ ostatnich dwóch świec i poprzedzającej je długiej czarnej może napawać byki optymizmem. Jakby nie było ich połączenie daje w efekcie wysokiego Pin Bara a wiec układ jak najbardziej odpowiadający zmianie kierunku. Pytanie. Czy ten wzrost będzie dalej kontynuowany? Czy starczy paliwa do dalszych wzrostów?

fw20intra

Patrząc na wykres intra kontraktów widać wyraźnie, iż na strefie oporu po wyrysowaniu dwóch świec z górnymi cieniami powstała również formacja Objęcia Bessy. Oczywiście jej rozmiar nie jest przekonywujący i dlatego w dalszym ciągu należy brać pod uwagę rozbudowę obecnej korekty “abc” w pełen impuls. Stanie się tak gdy wczorajsze notowania “na zachodzie” doprowadzą do wyjścia nad wczorajszy szczyt nasz indeks i kontrakty. Myślę, że dzisiejsze notowania mogą zostać określone mianem “notowań prawdy”. Po tak dobrym dniu w USA należałoby się spodziewać, że byki będą zdecydowanie kontynuować odbicie. Zobaczymy.
Jeśli jednak nie uda się ta sztuka to najbliższym wsparciem jest poziom 2300 i to nie tylko ze względu na swoją psychologiczną “moc”.

[fumpEnd]

20 Replies to “Komentarz po sesji 18.12.2014

 1. Ty, Seweryn, tak swobodnie bez obaw? że za chwilę ponownie zostaniesz zrugany przez Pana Darka za notoryczne otwieranie eLek, zwłaszcza po odbiciu od 2250?
  Ponadto, ci głęboko przekonani, a jakże, mocnymi argumentami do jedynie słusznego kierunku południowego trzymajcie te eSki bo wasz guru was skarci!

  1. Piotrze, swoim komentarzem nie świadczysz dobrze o sobie jako inwestorze. Podaj mi jeden powód dla którego można “spokojnie” otwierać L z wyjątkiem tradingowego. Jeśli chodzi zaś o S to sam napisałem że można było zamykać (nawet w komentarzach jest chyba wzmianka o tym że sam zamknąłem) ale równie dobrze Ci którzy prowadzą pozycje czekają na wyrzucenie. Wracając do L to nie wiem dlaczego tak głupi komentarz wrzucasz dzisiaj a nie wcześniej? No odpowiedź jest prosta. Wcześniej byś się ośmieszył bo nikt kto tu pisał o L nie wyszedł na tym dobrze. Teraz grasz gieroja (i to zupełnie bez sensu) bo jest odbicie ale najwyraźniej o tym jak zmienia się trend i jak należy reagować nie masz zbyt wielkiego pojęcia. Mimo wszystko pozdrawiam.

   1. Ale to co spekuła wyczynia na SP500 to historia – jeszcze przed Fedem w środę notowania SP500 fut były w poniżej 1980 dziś są 90pkt (4,5%) wyżej zaczynają tam jeździć jak na argentyńskim Mervalu.

    1. No właśnie a taka duża zmienność bardzo to raczej nie jest sprzymierzeńcem kontynuacji a raczej zmiany kierunku.

  1. Masz rację. Karp świąteczny a właściwie filmiki z walki o niego w Lidlu tak mnie rozśmieszyły że zapomniałem o tym choć byłem przygotowany.

 2. u mnie w biurze robili analize że jak USA zamyka serię na szczycie to potem korekta , 5 razy tak było po wygasaniu

  1. Darku publikuj co pisze !

   i bilanse już pracują na + , dużo trzeba, dużo ? a pisać bzdziny, że 1500 będzie w dołku paniki ładnie tak nagabywać blogerów, żeby golili ich kreatorzy trendu ?

   1. Koala_W “dużo” to potrzeba abyś odrobił to co straciłeś biorąc L od 2460 i tracąc wszystko na SL przy 2370. “Dużo” to potrzeba abyś odrobił stratę którą dalej masz na tych pozycjach bez SL (tak pisałeś więc chyba nie kłamałeś) “dużo” to musisz się chyba nauczyć. 1500 skąd to się wzięło? Może ktoś napisał o takim poziomie ale ja nic takiego nie pisałem. Naprawdę szkoda abyś się męczył z takimi bzdetnymi komentarzami.

   1. a może po 5,55 zł ? haha akurat tutaj qba ma rację pogadaj kj z maciejem . Pamiętam twoje wizje bessy od 2011 haha 🙂 co za antywskażnik.

 3. Dopóki FW20H2015 jest nad 2306 dopóty piątka na tym fucie jest w grze – dobrze mówię czy nie? (na razie kreślimy falę 4).

 4. Sadzę że mogą zrobić czesanie stopów pod 2320 i min w okolicy 38,2% czyli 2314 i jednak “rura” w górę na rozliczenie jak dla mnie – macie jakieś typy co dalej na dziś na do końca roku. Raczej rublówka nie spowoduje juz chyba w tym roku zejścia pod 2300 na kontrakcie???

 5. A nas jak kontraktowali na wyprzedanym rynku na dziennych to potem szli do góry, ale teraz dużego rajdu jednak nie widzę m.in. z uwagi na USA i fundamenty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *