Komentarz po sesji 08.12.2014

Dzisiejsza sesja zakończyła się niewielkim spadkiem wartości indeksu. Wyniósł on dokładnie -0.27%. Taka zmiana spowodowała, że zamknięcie wypadło na poziomie 2432. Można powiedzieć, że piątkowe odbicie nie było kontynuowane i dlatego należy uznać, iż ….

[fumpBegin]

….formacja gwiazdy wieczornej nadal obowiązuje. Chciałbym podkreślić to z całą stanowczością ponieważ dzisiaj znalazła się osoba która swoim komentarzem chciała całkowicie wyeliminować ważność tej formacji. Spójrzmy zatem na wykres dzienny i zobaczmy jak dzisiejsza sesja wpłynęła na całościowy układ techniczny.

wig20

Czarna świeca jaka powstała po dzisiejszym dniu giełdowym właściwie nie zmieniła sytuacji technicznej. Na WIG rozmiar świecy był większy i zasłonił całe odbicie piątkowe. Możemy zatem uznać, iż dalej obowiązuje nas formacja i teoretyczna przewaga jest po stronie niedźwiedzi. Przejdźmy może do wykresu intra kontraktów.

fw20intra

To co zrobił rynek dzisiaj możemy uznać za konsolidację w ramach formacji flagi. Z tego też powodu mamy potwierdzenie (sytuacji na dziennym) czyli że niedźwiedzie maja przewagę a formacja flagi pokazuje że bardziej prawdopodobne wybicie w dół z formacji to kontynuacja spadku. Na wykresie oznaczyłem 4 najważniejsze strefy wsparcia. Niestety tylko pierwsza z nich jest “optymistyczna” pozostałe do wybicie z znacznie większego kanału i wzrost prawdopodobieństwa kontynuacji ruchu spadkowego o znacznie większe odległości niż 10-15 pkt na podstawie małej flagi.

[fumpEnd]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

17 odpowiedzi na „Komentarz po sesji 08.12.2014

 1. Qba pisze:

  Darek po co dyskutujesz z kimś co jest w pracy i trejduje wtedy z kolegami i słucha analizy ,

  w USA dywergencja między RSi a indeksem , ostatnie wszystkie korekty tak siię zaczynały , i wszystkie po wygasaniu serii

 2. gibon pisze:

  Darku ja sądzę że te spadki to strachy na lachy,zaczęło by się dziać przy 2360 na wig 20 ale jest 80 pkt wyżej i tyle

 3. bulls_eye pisze:

  obecny spadek to okazja pod zakupy. Rynek daje okazję i ja z niej skorzystam.

 4. Seweryn pisze:

  2405 myślę, że to jest czas na otwieranie pozycji L

  • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

   Nie bardzo rozumiem na jakiej podstawie?

   • Seweryn pisze:

    Myślę,że pierwszy dzień większego spadku w Stanach, będzie u nas ostatnim dniem spadku.

    • Dariusz Bartłomiejczak pisze:

     Masz prawo tak myśleć ale nie masz nawet najmniejszej wskazówki że tak może być. Natomiast masz wyraźne wybicie kanału potwierdzenie gwiazdy wieczornej i jak nie patrzeć to według mnie zero podstaw do myślenia nawet o L.

 5. Gutek pisze:

  Ja tam trzymam dalej S od 2435.

 6. Gutek pisze:

  Wybicie z flagi + obroty to mi wygląda na większe spadki. Może rzeczywiście grubas przygotował coś ekstra na rozliczenie serii 🙂

 7. jorks pisze:

  właśnie dobrałem długie na fw 20 i sp 500 bez SL bo i tak odbiją muszą trochę potrzepać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *