Analiza weekendowa 17-21.11.2014

Zapraszam do obejrzenia weekendowej. Dzisiaj dodatkowo o ropie i JSW. Oczywiście cała reszta tak jak co tydzień w takiej samej kolejności. Zachęcam do brania udziału w ankiecie. Po jednym tygodniu wzrostu uczestników, w ostatnim już ponownie było gorzej. Jeśli tak będzie to po prostu ja usunę.

[youtube]http://youtu.be/z3gftwTO2DA[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16 Replies to “Analiza weekendowa 17-21.11.2014

 1. namoR pisze:
  Listopad 23, 2014 o 3:54 pm

  Ja natomiast wziałem L w pazdzierniku po 2369 i oddalem w piatek po 2423 prawda czy fałsz ?

  Pozwoliłem sobie przenieść z piątku.
  Gdybyś napisał w momencie otwierania pozycji , biorę , trzymam, itp. to byłoby to wiarygodne, a tak po fakcie to sobie można pisać jak się uda.. Dajmy na to yeti nie bał się napisać co otwiera przed wystąpieniem ruchu, a nie dopiero jak mu się uda i to trzeba docenić.

 2. Dzięki za komentarz jsw. Rzeczywiście świece na razie nic nie pokazuję, ale ja patrzę też na wskaźniki, a rsi jest przy zerze, a dodając do tego dłuuugie spadki pozwala to mieć nadzieję na korektę do 25, a może nawet do linii trendu spadkowego na 27. Jutro dokupuję. Co do fw20 to gdyby przyrównać do daxa, to powinien już być 2450-2460 tuż pod oporem 2470.

  1. Nie mówię, że tak nie może być z JSW ale powinieneś wiedzieć chociażby to, że wskazania oscylatorów w tak silnym trendzie są warte tyle co zeszłoroczny śnieg. Kierowanie się ty że RSI jest mocno wyprzedany to nic innego jak szukanie usprawiedliwienia nieodpartej chęci zakupu na samym dołku. Tak jak mówiłem jeśli jutro będzie dobra świeca i powstanie jakaś formacja odwrócenia to można próbować ale bez tego to jest chwytanie spadających noży.

 3. teraz zarobione z jednej pozycji z dwóch L ( tp 2430 , tp 2440 ) 30 pkt na depozyt S 2440. Natomiast 40 x 80 zł czeka na koncie. Można ? można kiwać grubasów tylko jak się chce krętactwo na blogu ćwiczyć to jest co jest.

  1. Yeti a kto Ci ma uwierzyć, że to co piszesz o swoich rzekomo zarobionych pozycjach nie jest jednym wielkim krętactwem i matactwem? Po czasie każdy może pisać, że wziął tak dobrze i sprzedał jeszcze lepiej a w 1 dzień zarobił 10000 PLN. Na drugi raz nie wysilaj się z takimi „bezcennymi” komentarzami.

     1. a ja piszę po czasie? Seweryn podsumował mnie za co dziękuję. Darek czytaj co kto pisze i co kto bierze – potem okopuje pozycje a potem bierze take profit. Nie chce mi się wklejać postów o pozycjach bo sorry zarabiam i mam to głęboko. Pokazałem wpisem, że można zrobić to prosto i bez bicia piany. Pozdrawiam i miłej zabawy fluktuacyjnej autorze i inne niedowiarki – wszystko w archiwum chyba, że Pan Darek pousuwał już to ale post Seweryna wisi. Napisałem tylko dla zasad i że można łatwo zarabiać i nie potrzebuję tego robić ale zrobiłem gdyż widzę, że strasznie się męczycie a ja 70 x 80 = 5600 zł i od 2400 S, która już zarabia. Dziękuje 🙂

     2. Widzę że nie tylko piszesz bajki o swoich zdolnościach tradingowych (bo nawet nie ma najprostszych dowodów) ale i kłamiesz zarzucając że jakiś Twój post został usunięty. Kolego wpadłeś tu ostatnio zamieściłeś kilka bezwartościowych wpisów i robisz dym. Czy tak się postępuje?

  1. Naprawdę oszczędź sobie takich wpisów albo konkret albo wcale. Ja ni piszę i nikt nie pisze choć mógłbym np. „ze otwarłem S po 2480 i zamknąłem po 2390, zrobiłem to na 10 kontraktach i mam z tego 18000 ale było mało więc natychmiast otwarłem L pociągnąłem ją do 2420 – zysk 30 na 10 pozycjach, Na drugi dzień otwarłem po 2425 i zamknąłem następnie po 2400 i znowu wpadło 25 pkt na 10 szt. Mało? No to pokaże że można zarabiać bo wziąłem L w czwartek po 2400 i zamknąłem dzisiaj po 2440 czyli 40 pkt tym razem na 15 kontraktach no bo przecież z poprzednich transakcji byłem już grubo zarobiony więc zwiększyłem pozycje. Jutro albo pojutrze napiszę czy dzisiaj wziąłem jakąś pozycję i co się z nią stało. Fajnie prawda. No cieszę się że każdy mi wierzy! Jestem mistrzem a cała reszta musi się uczyć i uczyć a i tak nigdy nie osiągnie takich wyników jak ja.”.
   Tutaj jak chcesz pisać o pozycjach to pisz zaraz po zajęciu i wskaż jaki masz SL a potem zaraz po zamknięciu. Jeśli nie chcesz tak to nie pisz w ogóle.

 4. Darek podziwiam cię że ci się chce jeszcze z nimi gadać , przecież to z kilometra widać że to są chłopcy w krótkich spodenkach w piaskownicy , gdyby ich poczytać to milion zarobiłbyś w miesiąc ich tokiem rozumowania

  1. Robię to do czasu aby każdy miał możliwość „naprawienia” ale oczywiście czas jest ograniczony i ten temat już z Panem Yeti zakończyłem.

 5. pogadaliście sobie generując mądre wypowiedzi ? ale wstyd nie publikować komentarzy autorze. Wstyd i cienkie porteczki w pozycjach. Zarabianie nie wymaga wpisów to ci pokazałem jak można idealnie L i dziś S prześledź sobie historię wpisów i tylko seweryn to zauważył i potwierdził, że gram live. Wstyd !

  1. Bardzo bym Cie prosił abyś przestał takie głupoty pisać, jak Ty tego nie zrobisz to ja będę moderował Twoje wpisy. Twoich wpisów nie usuwałem, to że Seweryn potwierdził że Ty grasz live to chyba kolejna wizja w Twojej i tylko Twojej wyobraźni a sposób w jaki po czasie pisałeś o swoich SL raz takich a raz innych tez pozwala sądzić że ta wyobraźnia jest naprawdę bujna. Koniec tego tematu i nie męcz się więcej. Jak chcesz pokazać jaki jesteś dobry i skuteczny to pisz tak jak Ci powiedziałem (może powtórzę bo różnie bywa, wchodzisz – dajesz wpis z SL , wychodzisz dajesz wpis, wszystko w miarę „on-line” a nie po 3 czy 4 h.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *