Komentarz po sesji 19.11.2014

Wczorajsza sesja przyniosła nam spadek indeksu WIG20 o -0.39%. Tym samym poziom zamknięcia wypadł na 2422. Niestety wielkość obrotów w w dalszym ciągu pokazuje, iż zainteresowanie naszymi akcjami jest bardzo kiepskie. Spójrzmy zatem na wykresy biorąc pod uwagę …

[fumpBegin]

ten fakt i podchodząc do nich z nieco większą ostrożnością. Najpierw dzienny indeksu.

wig20Tu pojawiła nam się formacja Zasłony Ciemnej Chmury i to na dojść istotnym oporze, gdyby nie wspomniana mała aktywność to znacząco w przewadze byłby scenariusz z rozpoczęciem nowego impulsu spadkowego. Niestety w tym wypadku wszystko jeszcze może się zdarzyć a zatem należy czekać bezdyskusyjnie na potwierdzenie bądź zanegowanie formacji. Swoją drogą patrząc na naszą reakcję wobec nowych szczytów za oceanem, coraz trudniej jest uwierzyć, że możemy maszerować w kierunku północnym.

fw20intra

W czasie wczorajszych notowań, kontrakty wybiły się z wąskiej 10 pkt. konsolidacji. Uczyniły to dołem a wyraźny ruch powrotny na wysokiej białej świecy został skasowany równie szybko i to nawet z małą nadwyżką. Zatem mamy wskazania na spadek chociaż jakaś szansa na uniknięcie tego jest. Jakby nie było to wczorajsze minimum wypadło na poziomie wsparcia wynikającego z nieco większej konsolidacji ok. 20 pkt. Zatem wszystko zależeć będzie od tego czy niedźwiedzie dadzą radę posunąć ceny jeszcze niże w celu wybicia poziomu ok. 2415. Jeśli tak to kolejny poziom do którego powinniśmy dojść i tam ewentualnie doczekać się jakiego oporu stawianego przez byki to poziom ok. 2405. To jest chyba ostatnia deska ratunku dla byków które chciałyby aby spadek ze szczytu potraktować jako cofnięcie przed kolejnym ruchem wzrostowym przebijającym opór na bazie ostatniego szczytu.
Oczywiście w przypadku mało realnego zanegowania wczorajszego wyjścia z małej konsolidacji, taki ruch mógłby mieć miejsce już dzisiaj. Pytanie czy jest na takie działanie „przyzwolenie” i „amunicja”?

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10 Replies to “Komentarz po sesji 19.11.2014

 1. Gutek pisze:
  Listopad 19, 2014 o 4:48 pm
  Naprawdę chce Wam się szarpać na takim płytkim rynku? Byście się zajęli czymś pożytecznym 🙂

  Gutek czy sądzisz, że jak rynek przestanie być płytki to gra na nim zacznie być pożyteczna?

  Myślę, że jeśli gra przynosi zyski to jest pożyteczna, natomiast jeśli przynosi systematyczne straty to jest to zwykły nałóg, hazard, uzależnienie. Prawda Qba?

  A jeśli chodzi o zyski to myślę, że jutro znowu zaatakujemy szczyt.

 2. nq.f się nie patyczkuje strzała w gore i odrobiony spadek z całego poprzedniego dnia w godzinę, korekty maja charakter co najwyżej jednego dnia co panowie nowe szczyty dziś zobaczymy?

 3. chciejstwo panowie – myślenie życzeniowe w sprawie szczytu dziś albo jutro. Jankesi lubią podciągać to fakt ale są granice albo krawężniki 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *