Komentarz po sesji 27.10.2014

Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem indeksu WIG20 o 0.47%. Tym samym zamknięcie, które wypadło na 2438 spowodowało, że możemy mówić o opuszczeniu strefy oporu i tym samym wzrosła szansa na na osiągnięcie poziomu ….

[fumpBegin]

… kolejnej strefy, tej która tak naprawdę jest najważniejsza dla byków. Mam tu na myśli poziomy 2460-2470. Niestety, to co może budzić uzasadnione obawy o wybicie tej kolejnej strefy to sposób w jaki dzisiaj osiągnęliśmy wspomniany poziom. Mam tu na myśli zarówno świecę jak i obrót a może przede wszystkim obrót, który był na żenująco niskim poziomie.

wig20Jak to wygląda ze świeca każdy widzi. Mamy wyjście nad strefę oporu która skutecznie trzymała kurs indeksu przez trzy sesje ale czarna świeca, jaka dzisiaj powstała, nie zdołała zanegować formacji o której mówiłem w „weekendowej„. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem było wstrzymanie się z decyzjami i spokojne oczekiwanie tego jak „zaprezentuje” się kolejna sesja.
Osobiście uważam, że trudno będzie wykreować jakiś satysfakcjonujący ruch w kierunku którym uwielbiają byki a to za sprawą tego jak wygląda wykres intra. Tu niestety mamy mały problem techniczny ponieważ dane do wykresu intra maja dzisiaj jakiś błąd i dlatego będę posiłkował się wykresem bezpośrednio z „stooq„.

fw20_60Według mojej oceny trudno będzie opuścić góra wyrysowany kanał bo jest on najprawdopodobniej „formacją TUK”. Nie pokuszę się o to aby do końca rozrysować jakie fale się w nim już powstały bo to jest prawdziwa ruletka ale przyjmuję, że wybicie dołem będzie dobrym momentem na potwierdzenie rozpoczęcia ruchu w kierunku ostatnich dołków.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

10 Replies to “Komentarz po sesji 27.10.2014

  1. Ciekawe czy Dax już będzie nurkował czy jeszcze się pokusi o kontynuacje odbicia. Dziś znów trochę uratowała go Ameryka ale słabiutki jest ogólnie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *