Komentarz po sesji 27.10.2014

Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem indeksu WIG20 o 0.47%. Tym samym zamknięcie, które wypadło na 2438 spowodowało, że możemy mówić o opuszczeniu strefy oporu i tym samym wzrosła szansa na na osiągnięcie poziomu ….

[fumpBegin]

… kolejnej strefy, tej która tak naprawdę jest najważniejsza dla byków. Mam tu na myśli poziomy 2460-2470. Niestety, to co może budzić uzasadnione obawy o wybicie tej kolejnej strefy to sposób w jaki dzisiaj osiągnęliśmy wspomniany poziom. Mam tu na myśli zarówno świecę jak i obrót a może przede wszystkim obrót, który był na żenująco niskim poziomie.

wig20Jak to wygląda ze świeca każdy widzi. Mamy wyjście nad strefę oporu która skutecznie trzymała kurs indeksu przez trzy sesje ale czarna świeca, jaka dzisiaj powstała, nie zdołała zanegować formacji o której mówiłem w “weekendowej“. Wydaje się, że najlepszym rozwiązaniem było wstrzymanie się z decyzjami i spokojne oczekiwanie tego jak “zaprezentuje” się kolejna sesja.
Osobiście uważam, że trudno będzie wykreować jakiś satysfakcjonujący ruch w kierunku którym uwielbiają byki a to za sprawą tego jak wygląda wykres intra. Tu niestety mamy mały problem techniczny ponieważ dane do wykresu intra maja dzisiaj jakiś błąd i dlatego będę posiłkował się wykresem bezpośrednio z “stooq“.

fw20_60Według mojej oceny trudno będzie opuścić góra wyrysowany kanał bo jest on najprawdopodobniej “formacją TUK”. Nie pokuszę się o to aby do końca rozrysować jakie fale się w nim już powstały bo to jest prawdziwa ruletka ale przyjmuję, że wybicie dołem będzie dobrym momentem na potwierdzenie rozpoczęcia ruchu w kierunku ostatnich dołków.

[fumpEnd]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

10 odpowiedzi na „Komentarz po sesji 27.10.2014

 1. jarek pisze:

  Ciekawe czy Dax już będzie nurkował czy jeszcze się pokusi o kontynuacje odbicia. Dziś znów trochę uratowała go Ameryka ale słabiutki jest ogólnie.

 2. Seweryn pisze:

  Ja natomiast mimo wszystko obstawiam mocniejszy ruch w górę jeszcze w tym tygodniu.

 3. Qba pisze:

  ja tam nic nie obstawiam przy tych obrotach , czekam na środowy FED i naszą czwartkową reakcje

  boczniak do zarzygania

 4. spartakus pisze:

  Na NQ.F masakra niedzwiedzia w 9 dni 400pkt!!!

 5. Qba pisze:

  na WIG 20 to można jeszcze dużego RGRa zobaczyć , teraz prawe ramię mogą robić

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *