Komentarz po sesji 23.10.2014

Wczorajsza sesja zakończyła się kolejnym niewielkim wzrostem indeksu WIG20 wynoszącym 0.2% a samo zamkniecie wypadło na poziomie 2434 . Taki wynik notowań sprawił, że możemy mówić o ….[fumpBegin]

… naruszeniu linii trendu i tym samym.. no własnie, spójrzmy na wykres dzienny.

wig20 Naruszenie linii trendu jest i w połączeniu z poprzednią świecą możemy stwierdzić, iż po wczorajszym „ruchu powrotnym jest odbicie od linii i wyjście ponad nią. Niestety dalej nie udało się pokonać strefy oporu co przy dość dobrych sesjach na DAX i S&P może świadczyć i nadchodzącym końcu całego ruchu wzrostowego od 2353. Pytanie czy ewentualne zakończenie zamieni się w kolejny impuls spadkowy zgodny z kierunkiem jaki obowiązuje od 2560 czy może jednak tylko w korektę po której dalej będziemy kontynuować ruch wzrostowy? Odpowiedzi trudno jest udzielić jednoznacznie i muszę przyznać, że gdy spojrzy się na poniższy wykres intra to można mieć coraz większe obawy, że jednak to pierwsze. Dlaczego?

fw20intraTo co kształtuje się tutaj może być impulsem wzrostowym jednak kiedy dostrzegam tak znaczącą różnicę w wielkościach czasowych i cenowych fal korygujących to zawsze zapala mi się pomarańczowe światełko i zaczynam mocno brać pod uwagę, że nie jest to jednak impuls tylko korekta „abc”. Jedno co wydaje się mocno prawdopodobne to kwestia tego jak będzie kształtować się ten wykres w najbliższych godzinach i tu coraz bardziej krystalizuje się układ powstania klina kończącego. Mocne działanie wewnętrznej linii trendu (niebieska przerywana mnie stroma) to może być linia ograniczająca kolejne pod fale klina. Jeśli taki układ powstanie to wówczas cały ruch spadkowy od z wrześniowego szczytu wraz z obecnym wzrostem będzie niemal identyczny jak ruch z jakim mieliśmy do czynienia w okresie czerwiec – lipiec 2014 a to oznaczałoby, ze spadek jaki będzie miał miejsce po definitywnym wyczerpaniu obecnego potencjału wzrostowego, zejdzie na nowe minima.
W tej chwili ograniczenia jakie mogą wyznaczyć kierunek na kilka kolejnych sesji to wspomniana wewnętrzna linia trendu wraz z strefami oporu oraz z drugiej strony poziom ok. 2420 i oczywiście wyznaczona czerwona linia trendu spadkowego.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16 Replies to “Komentarz po sesji 23.10.2014

 1. Czwartkowa sesja to dla mnie pomarańczowe światło jeśli chodzi o kontynuację wzrostu. Tymczasowo zlikwidowałem wszystkie pozycje z uwagi na brak kontynuacji . Jest ryzyko ,że niedźwiedzie będą chciały wykorzystać trójkę, która powstała, ale zobaczymy.

  1. Oczywiście że jest jakimś wsparciem ale zostało dopiero naruszona a nie wybita i co do tego nie powinno być żadnych zastrzeżeń bo jest to linia trendu spadkowego a cena szła od dołu i wyszła nad nią. Zatem i jedno i drugie ma rację bytu.

 2. rynek ciągną tylko 3 % PGE i TAURON a banki w dół , ja tam nie widze szans na duże wzrosty bo niby czym , Rosja zaraz chyba nowe dołki zrobi , Dax też słabo odbija , eur/usd też słabo ,

  szczerze mówiąc rzygać się chce od naszego badziewia GPW

  1. badziewia? a to co chcieliście zarabiać na ładnym trendzie jak kowboje w usa? no to handlujcie na rynkach usa i zostawcie to badziewie bo nie rośnie 🙂
   lemingoza tylko patrzy na wójka sama zza oceanu i się wkurza bo nie rośnie jak u nich ( przynajmniej ostatnimi miesiącami tak było no ale nawyki pozostają zatem niech gruby kosi w konsoli i jednego i drugiego jak nie umie się odwracać w kanale )

   1. gadaj zdrów i zarabiaj w boczniaku łapiąc od 3 lat idealnie dołki i górki w boczniaku , jakie to proste , na którym miejscu najbogatszych WPROST mam cię szukać

    1. qba patrząc ile generujesz wpisów ty a ile ja oceń sam kto i ile może zarabiać i nie musieć non stop nadawać na blogu bo jest zadowolony. Zajrzyj do archiwum bo śmiech mnie ogarnia i policz moje i twoje wpisy z ostatnich 3 lat. Jak znajdziesz 50 moich wpisów to tyle ty natomiast robisz je codziennie przez 3 lata to ile? koledzy zarobki nie wymagają gmerania na blogu bo to przejaw niedojrzałości emocjonalnej i trejderskiej no ale zachowam to dla siebie.

     Nie inwestuje w synthosa i inne tego typu zatem szukaj innych, którzy od ciebie kupią takie cuda na kiju 🙂

   2. Pisałem już kiedyś że wig- i to martwe indexsy i takie pozostaną , a to za sprawą ryżego , który spiepszył jak poczuł , że sprawy obierają zły kierunek . Dopuki GS-y , które zagościły już w Warszawie nie zaproponują jakiś nieortodoksyjnych rozwiązań nie ma szans na wyrwanie się z marazmu . Wieczorem będę już w domku i przyjrze się bliżej sytuacji .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *