Komentarz po sesji 21.10.2014

Wczorajsza sesja była „miodem” dla byków. Indeks WIG20 zyskał na wartości aż 1.54% i tym samym zakończył dzień na poziomie 2423. Największym sukcesem jaki można zapisać na konto popytu to ….

[fumpBegin]

….. wybicie istotnego poziomu oporu jakim było 2410.

wig20Również może cieszyć fakt, iz dokonało się to jedną białą świecą na zwiększonym obrocie do dnia poprzedniego. Niewątpliwie powstała szansa na realizowanie zasięgu wynikającego z małej ORGR czyli dojście do ok. 2470. Być może dzisiaj będziemy mieli jakąś próbę zanegowania wybicia ale uważam, że taki ruch powrotny raczej należałoby potraktować jako kolejna okazję na L (w krótkim terminie) albo pierwszą w nieco szerszej perspektywie czasowej niż dzień czy dwa.
W dalszym ciągu nie można jeszcze mówić o definitywnym zakończeniu spadku jaki towarzyszył nam od  2560 a ewentualne zanegowanie formacji ORGR należałoby potraktować jako powrót do kontynuacji spadku i nadchodzący test ostatniego dołka.
Utrzymanie formacji to tak jak już wspomniałem ruch do ok. 2470  a tam oprócz zasięgu ORGR silna strefa geometryczna, która powinna stawić opór bykom. Pytanie na jak długo i w jaki sposób.

fw20intraWykres intra wraz z oznaczeniami mówi chyba sam za siebie i nie wiele potrzeba tu słów. Może tylko nadmienię, że na obecną chwilę robimy falę 3 lub c od dołka i gdyby doszło teraz do ruchu powrotnego w kierunku wybitej linii szyi ORGR i obrona tej linii a następnie kontynuacja wzrostu to moim zdaniem wzrosłaby tylko szansa na to, że jednak jest to fala 3 a nie c. A już z wielkim prawdopodobieństwem moglibyśmy liczyć na wydłużenie jej w stosunku do 1 lub a. Innymi słowy wówczas jeszcze bardziej prawdopodobnym było zrealizowanie całego minimalnego zasięgu formacji i dojścia do poziomu ok. 2480 gdzie mogłaby być rozwiązana kwestia „co tak naprawdę było w dół – korekta czy jednak będzie impuls wyższego rzędu”.

[fumpEnd]

6 Replies to “Komentarz po sesji 21.10.2014

 1. Na JSW porównywalna świeca wzrostowa – na większych obrotach niż spadkowa. Dzisiejsza rekom 26,20 i sprzedaj przy cenie 27,60 to sygnał kupna. Rekomendacja uczciwa w perspektywie rocznej – to trzymaj. Zasięg bez stresowy to 31,50. PKO odbicie od 1,5 rocznej linii trendu wzrostowego z naruszeniem intra – tutaj wzrost b.o.
  Niemniej wyczerpanie wzrostów w czwartek to balsam dla misiów. Może szykować się kolejna fala spadkowa. Jeżeli wzrosty wytrzymają do piątku nawet KGH ruszy up.
  Piszę o spółkach a mam na myśli kontrakty. Udanych wczytów w tym tygodniu!

 2. Wygląda na to, że pociąg odjechał . Spodziewam się piątki wzrostowej . Na razie mamy falę 1 ,2 i rozpoczętą trzecią z pierwszego impulsu . Wariant mniej optymistyczny to fala c zygzaka . Jednak obstawiam piątkę .

 3. Rynek pisze:
  Październik 21, 2014 o 11:15 pm
  Pamiętasz jak przy 2000-2015 widziałeś wzrost do 2200 na sp 500 ? 🙂 i co zrobił rynek?200 pkt ale nie w górę jak pisałeś a w dół.

  teraz już to dobrze wygląda piszesz? 🙂 no to jeszcze parę sesji zostało aby odwrócić tą dobrą sytuację.

  nie wiem czy to było do mnie ale ja nigdy nie widziałem 2200 na S&P , zawsze twierdziłem że będzie jak ze złotem 2000 i w dół i to mocno ,

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *