Analiza weekendowa 13-17.10.2014

Zapraszam na „weekendową”!

[youtube]http://youtu.be/BXJT_qkZ-jA[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12 Replies to “Analiza weekendowa 13-17.10.2014

 1. Darek to co oznaczyłeś w weekendowej jako 3 w 3/C nie wygląda jak typowa silna fala 3w3, która powinna być najmocniejsza w całym ruchu. Zamiast tego mamy kilka małych czarnych korpusów porozdzielanych lukami. Jak dla mnie to definitywnie przekreśla to możliwość fali 3w3 w impulsie i w związku z tym uważam, że cały spadek z 2550 to zwyczajne ABC. http://bankfotek.pl/view/1803268

  1. Na obecną chwile to jest abc ale ewentualność utworzenia impulsu jest jak najbardziej bo wówczas tak naprawdę była by to duża 1 albo duże A. Co do samej 3 to te fale są najczęściej najdłuższe i często są tak „ząbkowane” a to dlatego że byki cały czas widzą dołek i wchodzą a tu za chwilę „zonk”.

    1. Rubik chyba się nie rozumiemy. Ja też daje znacznie większe szanse na to że mamy tu korektę ale nie mogę się zgodzić z tym że całkowicie można odrzucić możliwość powstania impulsu.

 2. Sytuacja jest dość komfortowa, bo jeśli jest to impuls to czas na korektę, jeśli jest to korekta to czas na impuls. Tak więc zarówno niedźwiedzie jak i byki powinny spodziewać się wzrostu . Czy będzie ? myślę, że tak . Jedyne niebezpieczeństwo to ponowne testowanie dołka ale nie jest to pewne. Dla tych co boją się Daxa i S&P chciałbym przedstawić wykres tygodniowy od 2000 roku

  http://www.bankfotek.pl/view/1803572

  i zbliżenie

  http://www.bankfotek.pl/view/1803574

  i S$P od 2009
  http://www.bankfotek.pl/view/1803585

  Oczywiście nie muszą ale jest szansa, że są to kluczowe dni odwrotu na światowych giełdach.

     1. Więc w fundusze nie ma co wchodzić , bo później i tak ludziska nie zdążą wyskoczyć . Ot cała prawda.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *