Komentarz po sesji 22.09.2014

Wczorajsza sesja nie była kontynuacją entuzjazmu piątkowego. Wręcz przeciwnie, już samo otwarcie pokazało, że byki w tym dniu raczej nie będą “ciągły” indeksu. W efekcie końcowym WIG20 stracił -0.94% i zamknął dzień na poziomie 2516. Tym samym otrzymaliśmy ….

[fumpBegin]

.. pierwszy sygnał , iż Dzień Trzech Wiedźm mógł być tzw. pułapką na byki. Po wczorajszej sesji powstał tym samym pierwszy sygnał zmiany kierunku który powinien zostać potwierdzony bądź zanegowany. Mam tu na myśli wyraźną formację Harami.

wig20Taki układ świec może oznaczać, iż ostatnie 5 sesji były korektą po spadku ze szczytu na 2560. Jeśli dzisiaj zejdziemy jeszcze trochę niżej ten scenariusz znajdzie już silne potwierdzenie. Zejście poniżej 2500 będzie już wyraźnym potwierdzeniem całej formacji i stworzy poważne zagrożenie dla tworzenia nowych szczytów.
W obecnej sytuacji nie możemy jednoznacznie stwierdzić czy spadek od wspomnianego szczytu wraz z korektą to początek większego impulsu czy część nieco większej korekty spadkowej w ruchu wzrostowym jaki towarzyszył nam w sierpniu ale dość szybko, patrząc na wykres intra kontraktów, będziemy mogli zwiększyć prawdopodobieństwo któregoś z tych dwóch scenariuszy.

fw20intraWczorajszy spadek wykonał ruch w układzie trzech fal, przy czym obydwie spadkowe fale mają obecnie niemalże równą długość. Zatem wejście byków do akcji już od samego początku dzisiejszej sesji byłoby zwiększeniem prawdopodobieństwa tego że wczorajszy ruch był korektą i najprawdopodobniej będziemy atakować ostatni szczyt. Rozpoczęcie sesji na niższych poziomach czy tez początkowy spadek zwiększy prawdopodobieństwo powstawania impulsu i tu spodziewałbym się ruchu bez korekty do rejonu 2525. Po drodze jakiś opór ze strony byków mógłby powstać w rejonie 2530.
W przypadku większego zaangażowania popytu od samego początku sesji (co wydaje się mimo wszystko mniej prawdopodobne) powstałaby by możliwość ruchu w kierunku okolic 2565 oczywiście pod warunkiem “uporania się” poziomem ostatniego szczytu czyli 2555.
Najbliższe sesje, tak jak wspominałem w “weekendowej” powinny być wyjaśnieniem tego na ile ruch z dnia 3 wiedźm był szczery a na ile był pułapką na byki.

[fumpEnd]

Ten wpis został opublikowany w kategorii Komentarz giełdowy. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

13 odpowiedzi na „Komentarz po sesji 22.09.2014

 1. Tomek pisze:

  Witam.
  Ostatnio w komentarzach było trochę pisane o Sp500 i hossie która może pociągnąć nasze indeksy – co prawda myślałem że ten index będzie bił kolejne rekordy ale dystans z jakim Pan podchodzi w swoich wypowiedziach uświadomił mi że trzeba też brać pod uwagę scenariusz spadkowy.
  Jeżeli chodzi o dłuższy termin to zauważyłem że ładnie reagował na niekture poziomy fibo w odniesieniu do fali spadkowej 2008/2009.
  I tu ciekawostka bo właśnie dobilijają do 150% .
  Czyżby to czas na większą korektę na Sp500?
  http://fotodyl.pl/c3b69fe5c9/
  Pozdrawiam

 2. Seweryn pisze:

  S&P na 1990 ma wsparcie 3 letnią linią trendu dopóki nie przebije to jest ok .

 3. Seweryn pisze:

  Tutaj wykres 3 letni
  http://www.bankfotek.pl/view/1792080
  i zbliżenie końcówki od maja tego roku.
  http://www.bankfotek.pl/view/1792083
  Tak więc teoretycznie wykonany został cały ruch do wsparcia.

  • Tomek pisze:

   Zgadza się i tym się sugerowałem myśląc że nie ma mowy o spadkach do póki nie przebiją lini trendu.
   Ale jest również miejsce dla dużej korekty takiej jaka miała miejsce przy 76,4% która i tak nie przebije lini trendu poprowadzonej od 2009.
   http://fotodyl.pl/33899a2dfe/

 4. Robert pisze:

  Co taka cisza?
  Gdzie Ci pewniacy z L-kami?

 5. Gutek pisze:

  Z L-kami czekamy na koniec korekty.

 6. Seweryn pisze:

  Otwieram L 2508 SL2500

 7. Robert pisze:

  Nic nie rozumiem z Waszej niby grze na gpw. Do wczoraj wieszaliście psy na Darku, że od weekendowej coś tylko napomniał o możliwości spadku bo w większości podawalioście poziomy 2600-2700 a nawet wyższe też się trafiały a tu dziś już co niektórzy na L.
  Jesteście sprytniejsi od grubego, który jest kasjerem więc w garażach to chyba macie już myśliwce na takiej skuteczności i opbrabowaniu sakiewki grubasa.

 8. Seweryn pisze:

  No dobra wycofuję SL zostaję z pozycją do jutra.

 9. Seweryn pisze:

  Martwię się trochę o Qbę miał na korektach otwierać L , korekta jest, a Qby nie ma .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *