Komentarz po sesji 26.08.2014

Zabawa trwa w najlepsze. Nie doczekaliśmy się korekty o jakiej wspominałem w „weekendowej” tylko dzisiaj indeks bez problemu wykonał kolejny ruch wzrostowy osiągając nowy lokalny szczyt położony wyżej o 0.77% od wczorajszego zamknięcia. Dokładniej mówiąc WIG20 zakończył dzień na poziomie 2469 i tym samym ……

[fumpBegin]

wyraźnie przeszedł przez linię trendu rozpoczynającą się na szczycie z końca 2013.

wig20 Wygląda zatem, że zmierzamy w tym samym ruchu do górnego ograniczenia trójkąta znajdującego się na poziomie ok. 2490. Ten poziom ma już dodatkowe „zasieki” w postaci strefy oznaczonej zielonym prostokątem. Zatem nie będzie to całkiem proste zadanie i aby je wykonać konieczny jest dalszy wzrost S&P.
Duża biała świeca która dzisiaj powstała pokazuje, że byki mają jeszcze „parę” więc za oceanem wystarczą tylko delikatne wzrosty aby zrealizować to zadanie. Pytanie co będzie dalej bo w kontynuację wzrostu bez wyraźniejszej korekty coraz trudniej uwierzyć.

fw20intraPo wykończeniu wczoraj korekty nieregularnej, kontrakty (indeks również) w ujęciu intra 1h, tworzyły dzisiaj falę 5-tą impulsu od dołka z 8.08. W obecnej chwili można wyznaczyć pełną 5-kę (może jeszcze jedna mała świeczka aby wyraźnie wykończyć 5 w 5 ) jednak jak to bywa w końcowym okresie powstawania impulsu, może okazać się, że dzisiejsze wzrosty były dopiero falą 1 w 5 która rozpoczyna „budowanie TUK. Myślę, że o tym będzie można się przekonać jeśli przy ewentualnym spadku nie uda się sforsować poziomu ok. 2415 czyli czerwonej linii na wykresie. W tej chwili mamy idealne miejsce do rozpoczęcia realizacji formacji XABCD o której wspominałem w „weekendowej” ale również , tak jak wspominałem wówczas, możliwy jest ruch z zasięgiem do ok. 2460 i to byłoby bardzo mocno prawdopodobne właśnie wówczas kiedy dzisiejszy dzień okazałby się dopiero falą 1 w klinie końcowym.
Nie ulega wątpliwości, że obecny wzrost od 8.08 jest łudząco podobny do tego jaki miał miejsce w lipcu tylko na znacznie większą skalę i dlatego chociażby należy spodziewać się, że dużo to on już nie da bez wyraźnej korekty. W przypadku jej powstania pierwszym silnym wsparciem byłby poziom 2380 a wiec szczyty z końca lipca.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

40 Replies to “Komentarz po sesji 26.08.2014

 1. Sp500 zniesienia zewnętrzne z ostatniej falki w dół to teraz opory:
  ok.2003 – 112,8%
  ok. 2015 – 127,2% (może 2014 to będzie szczyt intra na dłużej?)
  ok.2024 – 138,2%
  ok. 2035 – 150%
  ok 2045 -161,8%
  No i chyba największy opór to 2030,5 (jest to 150% zniesienia spadku z bessy z 1576 na 667)
  I teraz albo poziom 2030pkt :
  1.macamy w 2-3 sesje euforii
  2. nie macamy teraz tylko za m-c lub półtora po cofce 2-4 tygodniowej
  3. brandzlujemy się jeszcze z tydzień, żeby sobie dać odpowiedź na czy wariant 1 czy 2.
  Na dzień dzisiejszy SP 500 ma jeszcze 25 pkt potencjału wzrostu wg mnie to jest 1,2% w górę od dzisiejszego maxa intra 2005 pkt. Ryzykować zakup dla 1% zysku? No cóż chyba nawet GS JP i spóła nie jest aż tak pazerna. Pożyjemy zobaczymy.

  1. Wszystko się zgadza tylko mniej więcej taka sama gadka tu była przy 1500 pkt. czy wy nie rozumiecie, że w trendzie wzrostowym patrzy się na wsparcia bo opory się przebija z założenia, najlepiej włączcie sobie wykres.

   1. brawo brawo ! każda korekta w usa to zakupy u nas od bandy do bandy od 2300 do 2500-2700 kupujemy i potem sprzedajemy. Proste jak budowa cepa. No ale są podwójni agenci i piszą co popadnie aby mylić peleton 🙂

   2. zgadza się, od potencjalnego potrójnego szczytu odbywa się łapanie górki w usa, minęło 1,5 roku i cena jest wyższa o 500 pkt, natomiast łapanie trwa

 2. Dziś tak to skomentuję:
  1. Ten kto na L – trzymać się zasady pozwól zyskom rosnąć. Przy neutralnym otwarciu zabezpieczyć SL na poziomie 2422, przy otwarciu i kursie na poziomie 2444 podnieść SL na poziom 2432.
  2. Na ten czas nie ma jakichkolwiek oznak aby pobierać S, rynek robi mniejsze dołki i większe górki a przede wszystkim jak się poczyta większość portali to tzw. ulica zapakowana w S i cały czas ma jeszcze nadzieję.

  1. ludzie to ile ulica ma tych S , co wy bredzicie , na stare 10 zł poszło 340 pkt w górę a ulica ma dalej S , no ale faktycznie dopóki 2390 nie padnie ostatnie dołki w konsoli to tylko L , z tym że teraz branie L to już lepiej czekać na wybicie z konsoli 2300-2500 bo rynek wygrzany nawet na D1

 3. MYślę że ten Koala to ma coś z głową ale jak Darek pozwala mu na jego zaczepki to nic mi do tego

  wklejam post gdzie PULS BIZNESU pisze że idziemy na pewno na 2500-2600 wiec nie wiem skąd Koala wział pesymizm z Pudelka Biznesu , ale skoro dla niego to jest wyznacznikiem to OKAY , już widze tą jego duża ilosć L , on chyba pisał że 10 pkt STOP LOSS to dużo

  http://www.pb.pl/3828630,99146,kolejny-krok-ku-2500-pkt

 4. a już patrząc co wyprawia złotówka to nikt mnie nie przekona że wszedł kapitał z zagranicy i kupuje , raczej przy 1,4 miliarda obrotu sprzedał ofe to co pewnie dla nich zaparkował ,

  eur/usd też nieźle leci , a nasza waluta traci i do euro i do dolara i do funta , dziwne a moze wcale nie ,

 5. Na moim wykresie opór jest naruszony o około 0,6% więc jest to naruszenie i pomarańczowe światło dla pozycji S . Na razie obstawiam fałszywy ruch i rychły powrót pod linię trendu, a jak będzie zobaczymy.

 6. http://www.parkiet.com/artykul/1386437-Rekord-S-P500—przegrzanie–czy-potwierdzenie-hossy-.html

  a tutaj sobie poczytajcie jak w Parkiecie są pesymistyczni , szczególnie MIŚ KOALA niech poczyta , kolejne 2 lata wzrostów prognozują w cyklu prezydenckim , zreszta Białek też , i inni , więc kto jest pesymistyczny ?

  Darek jeżeli JP MORGAN twierdzi że zyski firm są rekordowe to pytanie brzmi czy mogą być lepsze ? przy umacniającym dolarze ?

  1. Qba ale w tej kwestii akurat się zgadzam. Pisałem mu też, że większość jakiś tam artykułów jest bycza, czytałem o „cyklu prezydenckim” sam też słuchałeś Longterma, i takich treści jest co najmniej kilka razy więcej niż ostrzeżeń. A co do JP Morgan to idealnie pasujący komunikat na poziomy szczytowe, z resztą w USA poziom byków jest na rekordowych poziomach.

 7. Dzisiaj w USA coś niespotykanego, obrót ledwo przekroczył 300 mln. Takiej wartości nie było ani razu przez ostatnich 9 m-cy do tego pin bar, robi się naprawdę ciekawie.

  1. nawet jakby było 5 mln to ktoś kupuje ktoś sprzedaje i kształtuje się ruch na indeksie co to ma do rzeczy? w 2007 też jak robili szczyty to ledwo co obracali w mln a jednak szło w górę 🙂

   1. A wiesz na czym polega testowanie dołków/szczytów ? Chyba nie wiesz więc szkoda abym wdawał się z Tobą w tą polemikę.

  2. Obrót rzeczywiście mały . Indeks zamknął się powyżej 2000pkt dokładnie dwie setne. Pytanie jeśli ma rosnąć to czemu przekroczył tak minimalnie psychologiczną barierę? Dodatkowo nie przekroczył oporu technicznego który przedstawiłem na wykresie kilka dni wcześniej.

     1. I na tym koniec docinek!!!! Zajmijcie się komentarzami takimi na jakie tu jest miejsce a jak chcecie sobie dokopać to wymieńcie się mailami i jazda (ja mogę pośredniczyć w przekazaniu maili:)

     1. Wszystko ładnie sobie poukładałeś tylko nie bierzesz pod uwagę sprawy, że gdy ewentualna 3 jest wydłużona i to więcej niż 1.618, to 5-ta może być skrócona w stosunku do pierwszej.

     2. jako, że przedwcześnie wskoczyłem w eS to nawet wolałbym załamaną, co nie zmienia faktu, że tak bardzo wyczekiwany spadek będzie wg. mnie tylko korektą przed ruchem na 2600

     3. Jest to możliwe ale wydaje mi się że po takim wzroście spadek nawet jak będzie korektą to nie będzie małą korektą. A najbardziej przekonuje mnie scenariusz w którym dzisiaj doszliśmy do linii trójkąta i teraz nie będzie korekty tylko rozpocznie się ruch który wybije minima czyli wyjdzie dołem z trójkąta prostokątnego.
      http://bankfotek.pl/view/1781054

     4. oczekuję 50% lub 61.8% czyli 90-110 pkt
      ale może też być 38.2% czyli 70 pkt a następnie kolejne 180 pkt w górę co dałoby akurat okolice 2600

   1. jak zaczną spadać to nie będą na nic patrzeć identycznie jak teraz ze wzrostami , tak jest w boczniaku że żadna AT nie działa ,

 8. dzisiaj o 13 będę miął webinar ze swoim analitykiem technicznym co on widzi , podobno według parkietu najlepszy technik , potem napisze jak on to widzi , na dzień dzisiejszy ppisze że luka na 2260 będzie ciągnęła w dół

  http://bankfotek.pl/view/1781033

  a tutaj mój wykres , zajmuję pod niego włąsnie S-ki na nowej serii po 2460 pkt

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *