Komentarz po sesji 25.08.2014

Przy wolnym dniu w Londynie ja również biorę sobie wolne bo kompletnie nie ma o czym pisać. Sytuacja na naszym rynku nie zmieniła się na tyle aby można było coś nowego dostrzec. Co prawda indeksy światowe „postąpiły” nieco inaczej niż zakładałem w „weekendowej” przez co i u nas może zmienić się scenariusz bazowy ale poczekam z tym do jutra jak już nasze świeczki to pokażą.

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

41 Replies to “Komentarz po sesji 25.08.2014

 1. Pokazują, że chcą iść do góry.
  Jutro pokonanie na h 2414 na fw otwiera drogę na 2423.
  Z kolei jeżeli pokonają i zamkną jutro powyżej 2423 to tak jak przekazywał Pan w weekendowej droga w rejon 2500 będzie otwarta.
  Dodatkowo zbliża się koniec miesiąca a to sprzyja poprawianiu statystyk w funduszach więc spadki to raczej nie w tym tygodniu.

  1. myślisz że po tym jak WIG 20 w 6 sesji wzrósł 7% muszą coś poprawiać , tutaj idzie już gra pod rozliczenie serii i te 6 miliardów obrotu zakupu koszami jest właśnie po to , wydaje mi się że nasz rynek już tylko czeka na spadki w USA ,

 2. Uważam, że jeśli pójdą ponad 2423 to wybiją jedynie Stop Losy. Niezależnie jak wysoko Stany się dziś zamkną obstawiam jutro S .

 3. Jeśli jutro mocno spadnie tj >1,5% to przekręcam na L. Ciekawie się zrobiło na JSW. Moim zdaniem będzie dno w przedziale 22,50 – 25,00. To wbrew pozorom dla tej spółki może nie być wcale tak bardzo odległa perspektywa. 3-4 tygodnie ?. Firma ma olbrzymią wartość księgową. A ten poziom cen przypomina mi KGHM z dna bessy. Mógłby Pan coś powiedzieć w następnej analizie tygodniowej ?.

 4. posłuchaąłem wczoraj 5 minut tego głąba Longterma , co ten koleś za brednie wygaduje

  on porównuje bezpieczna w 100% lokatę na 4% z dywidendą na 10 razy bardziej ryzykownych akcjach gdzie dywidenda nigdy nie jest pewna o kursie akcji nie wspomnę ,

  dalej dla niego banki teraz wciskają wysokie lokaty i dają tablety bo za chwilę na rynku bankowym będą mogły pożyczać pieniądz o 75 pkt bazowych taniej , bo na tyle szacuje obniżki stóp proceentowych , a jeszcze lepszy to jest jak pisze że jak zejdą 75 pkt bazowych to ludziom zostanie kilkaset złotych na ratach , jak on to policzył to ja nie wiem , no chyba że sam ma milionowy kredyt , poza tym marże kredytów cały czas rosną

  a do tego ten (tu było obraźliwe określenie) nie widzi że jak są obniżki stóp to jest hossa na obligacjach i zapomniał wspomnieć że w tym roku już nasze obligacje dały zarobić 30% a ak przejdą 3 % na rentowności to tam są kolejne dziesiątki procent do zarobienia aż do 1 % bo nie wiem dlaczego Polska przy zadłużeniu 50% do PKB najniższym chyba na świecie płaci za obligacje ponad 3 % gdzie bankruty płacą 1 %

  reszty nie ogladałem bo mnie brało na wymioty jak można studiować ekonomie i takie bzdury pisać , no ALE HOSSA POKOLENIOWA górą

 5. Darek, mam pytanie odnośnie PZU.
  Narysowałeś diament, który został wybity. Zgodnie z AT należy oczekiwać testu wybitej kreski a następnie realizacji formacji (lub powrotu pod kreskę i fałszywki). Jednak w momencie gdy go wybili kombinujesz, podnosisz kreskę aby była równoległa (podczas gdy w diamencie wcale nie jest wymagana równoległość), kombinujesz z geometriami, a nóż wymaluje się jakiś motyl czy inne latające ustrojstwo… Czy nie jest to przypadkiem robienie (w sumie naciąganie) analizy pod pozycję? Poza tym minimalny zasięg diamentu to chyba jego szerokość a nie wielkość ruchu poprzedzającego utworzenie formacji.
  http://www.mql5.com/en/charts/2282576/pzu-pl-d1-dom-maklerski-banku

  1. Mógłbyś uważniej słuchać weekendowej to byś takich tez niezgodnych z rzeczywistością, nie wypisywał.

   1. no a nie ma hossy? od 2300 rakieta 150 przystanek i dalej na 2600 jak przyjdą obniżki stóp 🙂 raj dla długich

    qba nie odpowiadasz na zadane pytanie. Jak S od 2330 na fw 20 ? 😀

    1. ale co ja mam ci odpowiadać , pisałem już dawno 2380 pkt zamykam kategorycznie S i gram L , ale ty widać czytać zee zrozumieniem nie umiesz , a ja tam 2600 do zeszłęgo tygodnia , bYŁO?

 6. na FW20 zrobiliśmy nowy szczyt ale RSI nie , dywergencja jest , ale właściwie w tym boczniaku non stop to analiza techniczna wszystkiego daje mylne sygnały ,

  konsola trwa w najlepsze ,

 7. No i prognoza z ub. tygodnia mówiąca, że ok.2390 to może być pułapka na misia jak i wczorajszy wpis sprawdziły się.
  Teraz kolejny opór na fw okolice 2450-2455.

   1. I tu bym się zgodził ale tylko w przypadku łapania szczytu co jak wiemy nie jest zdrowe chociaż czasami się udaje. Podstawą jest tu niestety nieco większy SL tak przynajmniej to widzę bo taki 1-2 pkt nad „czymś” to …. Osobiście uważam , że byki „zrobiły błąd” nie poddając się większej korekcie takiej do 2380 bo teraz to raczej wielkiego zysku z tego ruchu już nie będzie a po nim raczej gwałtowniejsza jazda w dół.

     1. Zgadza się i dlatego ja zawsze czekam chociażby na jakąś formacje na swoich poziomach.

    1. Rejony 2432 (+/- 10 pkt) to rejon,który powinien schłodzić i dość ostro, rozgrzane bycze głowy.

     1. A nie 2450-2455? Tam jest duży szczyt z czerwca, czemu mieliby tam nie dojść teraz?

     2. Geometria wskazuje mi te poziomy i tyle a czy ona zadziała to już inna sprawa.

  1. Oczywiście na swoich pozycjach w akcjach masz blisko SL ? Bo chyba nie chcesz w kilka dni oddać całego zysku?

 8. MIŚ KOALA mamy 3 tygodniowe białe świece pod rząd , i jak zobacze kolejne 3 tygodniowe pod rząd to zniknę stąd na zawsze , a teraz STRONG BUY

  1. znikaj już teraz i nie siej fermentu. Wszędzie piszą, że bryndza, że akcje nie dadzą zarobić – poczytaj swój puls biznesu co teraz publikuje = kupowanie. Koniec kropka i znikaj 🙂

   1. Koala_W stajesz się tak podrajcowany ze nawet Ci się pomyliło, że nie masz tu nic do wyrzucania kogokolwiek.

  1. to jak idziemy na 2100 to jak wig ma spadać? chłopie czy ty myślisz logicznie? piszesz, ze znikniesz jak zobaczysz na wigu kolejne 3 białe tygodnie a zaraz określasz 2100 na sp 500 przecież to proste, że i my pójdziemy w górę. Darek masz wybitnych komentatorów na blogu w postaci tego qby to już wogóle 🙂

   proszę jak straszą i już wszyscy w górę heh 🙂

   http://biznes.pl/magazyny/finanse/gielda/wrzesien-najgorszy-miesiac-na-gieldzie,5653759,magazyn-detal.html

   tak to się robi leszczy panowie myślcie i nie słuchajcie nagonki jednego zawodnika co robi za połowę bloga.

   1. Takich artykułów w drugą stronę popartych zwykłymi „widzi mi się” jest znacznie więcej. W tym co przedstawiasz to zwykła sucha statystyka a co z tą olbrzymią ilością analiz komentarzy które wskazują na to co Ty propagujesz (o Twoich wpisach nie wspomnę nawet 🙂 ). Uważam że to co przedstawiłeś to żaden argument za tym aby rosło, ja widzę że wykres jest niemal identyczny jak w lipcu tylko w znacznie większej „skali” a to zapowiada że w najbliższych dniach możesz leczyc rany z Twoimi akcjami, których podobno masz „całe wory” tak przynajmniej pisałeś.

    1. kontraktów mam sporo akcji mniej. Postoją w miejscu i potem w górę. Sam qba pisze o 2100 na sp 500 to jak ma spadać u nas? czy on myśli czy tylko papla klawiaturą co popadnie?

     1. Jeśli „postoją”. Inna sprawa to zmienność u Qby i skąd ma akurat poziom 2100 aha chyba dlatego że założył iż po każdym dołku S&P robi 200 pkt.

 9. Zyskowność amerykańskich spółek najwyższa w historii – JPMorgan (opinia)
  26.08. Nowy Jork (PAP/int.) – Kończący się w Stanach Zjednoczonych sezon prezentacji raportów za drugi kwartał przyniósł bardzo dobre rezultaty. Zyskowność amerykańskich spółek jest najwyższa w historii – napisali w raporcie analitycy JPMorgan.

  Już ponad 90 proc. spółek wchodzących w skład indeksu S&P 500 podało wyniki za drugi kwartał i wszystko na to wskazuje, że zysk na akcje amerykańskich spółek osiągnie poziom 29,35 USD na akcje, co jest najwyższym poziomem w historii – dodali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *