Analiza weekendowa 18-22.08.2014

Zapraszam do obejrzenia „weekendowej”. Omawiam dzisiaj 25 wykresów więc jest to zaledwie 2,5 min na wykres jednak razem to już kawałek materiału video. Omawiam w kolejności: indeksy polskie, akcje TOP6, indeksy „zachodnie” i parę EURUSD w trzech interwałach. Mam nadzieję że napiszecie komentarze w kwestii zagadnienia jakie poruszam na samym końcu. 

[youtube]http://youtu.be/u9dR3AXXWXk[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

24 Replies to “Analiza weekendowa 18-22.08.2014

 1. Faktycznie przy omówieniu 25 wykresów czas wynosi ok. 1h i tu nie da się skrócić omówienia danego wykresu na 1 minutę bo wtedy to nie jest analiza.
  Ze swej strony proponuję wyrzucić z analizy małe i średnie spółki a w to miejsce wprowadzić analizę fw.
  Pozostałe wykresy bez zmian.
  Jak dla mnie można by jeszcze pominąć analizę euro/dolar bo to i tak jest najmniej przewidywalne.

 2. Jestem pełen szacunku dla Pańskiego wkladu pracy nad weekedową.Ja sobie przewijam na to co mnie interesuje.Wielkie Dzięki.Pozdrawiam.

 3. A mnie maluchy akurat interesują.Kogoś może interesować coś innego,dlatego nie proponuje żadnych zrzutów ale przewijanie.Dodałbym nawet największe indeksy łacińskie i azjatyckie rokujące nadzieje na wzrosty.Wiem, że to dodatkowa praca,dlatego piszę to tylko w formie refleksji.Nie nalegam,uświadamiam tylko róznorodność zainteresowań czytających.

 4. Świetnie przedstawiona analiza. Konkretnie i na temat. Odnośnie długości nagrania – Fakt , dość długo – lecz jak trzeba to trzeba. Każdy kogo nie interesuję dany wykres/walor , przewinie dalej. Lepiej powiedzieć więcej , niż później dopowiadać iż się czegoś nie powiedziało bądź przedstawiło.

  Miłej końcówki Niedzieli
  Tomasz

 5. Bardzo dobre, solidne opracowanie istotnych spolek w20 i indexow. Juz nie bylo tych zbednych powtorzen, wstawek, wstawek slownych i sluchalo sie dobrze. Dzieki

 6. Witam.
  Ja odnośnie Eur/Usd.
  Nakierował mnie Pan na formację harmoniczną ABCD którą właśnie się uczę i szukam po wielu wykresach .
  Na dziennym ładnie ją widać : http://fotodyl.pl/98d463f899/

  Jeśli chodzi o długość analiz to osobiście oglądam z dużym zainteresowaniem i od niedawna więc nie będe się wypowiadał.
  Życzę aby były po prostu trafne.
  Pozdrawiam

 7. Jak zwykle bardzo wartosciowa analiza.Zakres możnaby powwiekszyc o kontrakty na Wig 20,Kazdy może wybrać co chce.Podziwiam za codzienny nakład pracy

 8. Ja również jestem pod wrażeniem wykonanej pracy przez Autora. Korekta która się zaczęła powie nam wiele o sile rynku. Przychylę się do tezy że rynek jeszcze spróbuje pokonać najbliższe opory. Najbardziej mnie interesuje mnie analiza indeksu Wig20, PEO, PKO, KGHM, DAX, S&P500. Pozostałych też warto posłuchać choćby z uwagi na kunszt Darka.

 9. Uważam że to co Pan przedstawił w analizie weekendowej to bardzo dobre podejście do tematu i mnie osobiście bardzo się to podoba. Nawet nie zauważyłem kiedy minęła ta godzina więc nie było znów przesadnie długo. Zainteresowani konkretnymi wykresami zawsze mogą przewinąć tam gdzie im pasuje więc jak dla mnie nie ma najmniejszego problemu.

 10. Witam
  Co do długości,mnie odpowiada,oglądam wszystko.
  Mam tylko sugestię,aby Pan trzymał się przyjętej chronologii
  jak dotychczas,aby Ci którym długośc nie odpowiada mogli
  w miarę bezproblemowo analizę sobie przesunąć.

  1. Tak jak mówisz 🙂 trąbienie o eS jest już tak powszechne, że szkoda gadać. Kiedyś spadnie – to pewne. Tyle, że nie wiadomo kiedy i z jakich poziomów. Co do weekendowej – gdyby przeprowadzić ją nieco bardziej zwięźle i składnie to zajęłaby max 20 minut.

 11. ostatnie 2 szczyty były koło 22-24 dzień miesiąca , zobaczymy czy teraz będzie podobnie , tak czy siak padnie ostatni dołek to gram S ze stopem na 2423

  a z PZU jeżeli sie nie mylę to na początku wrzesnia odetną 30 zł dywidendy , i na zadne duże wzrosty bym tutaj już nie liczył ,

  2 godziny handlu 45 mln obrotu , ale jaja

 12. Sesje bez Londynu nie mają żadnego sensu. Trzeba zgrać z nimi kalendarz dni bez sesji i w tym czasie zamiast bezmyślnie siedzieć przed wykresami zrobi się coś bardziej pożytecznego 🙂

  1. Jeśli chcesz tu pisać to musisz znać co najmniej podstawy j. polskiego – ortografii. Gdybym puścił ten komentarz to ludzie po jego przeczytaniu dostali by zawału albo ze śmiechu popękały by im brzuchy. Np.
   nie pisze się „miszczu” tylko „mistrzu” o reszcie nawet nie wspomnę.

 13. podobna konsolidacja jak ta dzisiejsza była przy poprzednim szczycie ,

  swoją drogą nasze 10 latki już niedługo chyba 3 % pożegnają i dopóki tam są zyski po 30% rocznie to szans na hossę na akcjach ja nie widzę , dalej pewnie w bok

  1. pierdu pierdu będzie wiosna 🙂 qubuś odrobiłeś lekcje z esek czy nie? ile już zarabiasz od 2330 na S ? buhehehe 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *