Komentarz po sesji 21.08.2014

Wczorajsza sesja zakończyła się niemal na takim samym poziomie jak środowa. Indeks WIG20 nieznacznie stracił na wartości -0.05% zamykając się na poziomie 2450. Właściwie to był dzień „bez historii” jednak postanowiłem napisać kilka słów ponieważ …..

[fumpBegin]

….. interesująco wygląda wykres intra. Zatem spójrzmy najpierw na ten wykres kontraktów terminowych.

fw20intraWiele wskazuje na to, iż obecnie rysujemy ostatnia falę impulsu od dołka która przybiera postać TUK. Lekko wzrostowy kanał wypełnił się już, tak to przynajmniej wygląda, falą 1,2,3 i 4 pora zatem na 5-tą. To oznaczałoby, ze dzisiaj moglibyśmy spodziewać się jeszcze jednego wzrostu, choćby tylko w trakcie sesji, który teoretycznie powinien zakończyć się na poziomie górnego ograniczenia klina/kanału. Można zatem szacować, że poziom 2430 powinien ostatecznie zatrzymać cały ruch wzrostów. Jeśli zakładany scenariusz jest poprawny  to jeśli nie dzisiaj to na początku przyszłego tygodnia powinno nastąpić wybicie dołem z TUK i rozpocząć się spadek, który ma szansę być tylko korektą ponieważ cały wzrost od ostatniego dołka układa się w impuls ale nie można wykluczyć (a dla mnie to nawet bardziej prawdopodobne), iż ewentualnie rozpoczęty spadek zakończy większą korektę w trendzie spadkowym i będzie ruchem, który zejdzie na nowe minima.
Na koniec tylko rzut oka na wykres dzienny indeksu gdzie wczorajsza czarna szpulka z wyraźnymi cieniami pokazuje, że luka bessy została domknięta ale nie zamknięta a linia trendu spadkowego odbiła cenę.

wig20

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

5 Replies to “Komentarz po sesji 21.08.2014

  1. heheheh tak jak mówiłem ruski najpierw zajął Krym za pomocą zielonych ludzików a teraz wjechali na Ukrainę bez zgody jako konwój humanitarny , a Europa teraz wyrazi oburzenie

  2. Ośmielam się zaproponować nieco inne rozliczenie fal , ta płaska fala z 19go jako 4ka, a wczorajszy szczyt jako koniec 5tej. To by oznaczało, że spadek dopiero się zaczyna. Ta piąta wygląda bardzo nędznie, więc spadek powinien być duży, choć i ja w poniedziałek rano obstawiam wzrost do 2407 – 2414, na którym zamierzam wziąć S. Piszę spadek, nie korekta , bo tak naprawdę nie wiadomo jaki jest trend główny. Zamknięcie 31go może coś rozjaśni. Pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *