Analiza weekendowa 14-18.07.2014

Zapraszam do obejrzenia” weekendowej”, która z powodu wielkich upałów jest znacznie krótsza.

[youtube]http://youtu.be/CfEmr74Hrm8[/youtube]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

14 Replies to “Analiza weekendowa 14-18.07.2014

 1. Panie Darku 20 min w zupełności wystarczy.
  Mam pytanie, jak teraz miałby Pan 30 lat to pozostałby Pan w OFE?
  Dziękuję.

   1. a niby co ci ten ZUS ukradł ?

    pojęcie to ty masz blade , najwiekszy złodziej to OFE , widziałeś żeby ktoś brał 10% składki za kupno obligacji

    1. Oczywiście, że OFE okrada Nas na swoich prowizjach ale co to jest do ZUS który wypłaci Ci ewentualnie emeryturę (bo i to może się kiedyś politykom odwidzieć) w wysokości takiej, że śmiech. Jeśli prowadziłbyś działalność gospodarczą to byś zrozumiał, że płacisz tym złodziejom ponad 1000 co miesiąc a po 40 latach dostaniesz 500 albo i mniej. W końcu za coś te nieroby żyją w luksusie, wyjazdy, siedziby, samochody, komputery ach szkoda wymieniać bo miejsca by tu zabrakło.

     1. nie no to nie jest kwestia ZUS – OFE tylko chodzi o system emerytalny , poza tym KRUS co roku kradnie 25 mld zł a ROLNICY to naprawdę teraz są bogacze z dopłatami i płącą 200 zł na kwartał KRUSu , emerytury górnicze , mundurowe itd . i przywileje to samo , o 40 letnich emerytach nie wspomnę ,

      do tego dochodzi że jak ktoś za komuny miał 10 lat pracy na wysokim stanowisku i miał 3 średnie krajowe to teraz ma 3 razy większą emryture , przeciez to KARYLATURA brać emeryturę z 10 najlepszych lat skłądkowych

      TO NIE ZŁODZIEJSKI JEST ZUS I OFE ALE ZŁODZIEJE TO SĄ RZĄDZĄCY POLSKĄ , EMERYTURA POWINNA BYĆ jak w Kanadzie minimalna a reszte sam sobie zbieraj jak chcesz na prywatnym koncie ,

 2. 20 min analizy wystarczy. Oprócz DAX również CAC40 oraz FTSE250 zachowują się słabo. Być może ubijają dno, a może zaczynają odpadać od indeksów z USA.

 3. Kierunek na jutro już jest:
  Izrael -1,06
  Zjednoczone Emiraty Arabskie -4,23%

  Dziś miały miejsce silne spadki na Bliskim Wschodzie.
  Obok zaostrzenia konfliktu zbrojnego i rosnącej liczby ofiar, powróciły obawy o sytuację Dubaju, gdzie bankrutuje największy w ZEA developer, a indeks spadł -6%, najmocniej od roku.
  Ja w ogóle się bardzo dziwie tą pozytywna propagandą wobec Dubaju z tego co wiem to przecież bankrut jeszcze większy niż Grecja czy Hiszpania.

 4. jeśli wyprowadzenie 18 miliardów zł przez prywatne OFE , to nie jest złodziejstwo, to jak to inaczej nazwać?
  durnych polaków jak zwykle zalatwili na cacy , bo my tylko do szabelki , a nie do finansów sie nadajemy, to był prawdziwy majstersztyk.

  1. ale to nie jest jedyny koszt , pomyśl sobie że żeby dać OFE 330 mld zł to POLSKA musiała wziaść na to kredyt , jaki procent to każdy wie po ile były obligacje w ciągu tych 15 lat

    1. no mniej bo jest próg konstytucyjny , poza tym gdyby wydali te 330 mld zł na inwestycje w gospodarkę to by były miejsca pracy i zyski z podatków a tak zrobili 330 mld zł niepotrzebnego kosztu i wydrenowali emerytowi z 50 mld zł z odsetkami od tego kredytu , DAREK na naszych długach najlepiej się pasie zagraniczna banksterka , tam mają kredyt 0% a brali nasze obligacje na 10%

     my mamy prawie 1 bln $ długu

     i teraz 339 mld zł to dług OFE
     100mld $ mamy rezerw w NBP czyli kolejne 310 mld zł

     więc jak od 1 biliona odejmiesz te długi to masz marne 340 mld długu , ALE BANKSTERKA NAJLEPIEJ ZARABIA NA POLSKIM DŁUGU WIĘC DBAJĄ O NICH A NIE O POLAKÓW , powiedz po co NBP trzyma 100 mld $ rezerw a nie mamy jednej autostrady , nawet jednej chyba spalarni śmieci , żadnego gazu łupkowego itd.

     1. Ale tego nie musisz mi tłumaczyć bo ja dobrze się orientuje po co powstały banki centralne niezależne od rządów i po co powstał BIS. Żydzi od wieków zarabiają na pożyczkach i drenażu kieszeni zwykłych ludzi, to oni doprowadzają do wojen bo wówczas każda ze stron potrzebuje wielkiego kapitału, który oni chętnie pożyczają. Cała UE z swoimi dopłatami tez ma podobny cel. W końcu do każdego euro wsparcia rząd musi dołożyć 30-40% swojej kasy a jak jej nie ma to co ? Pożycza wypuszczając obligacje i znowu płaci odsetki. To że na początku napisałem o żydach nie jest pogardą dla narodu ale prawdą. Jeśli się nie orientujesz to podpowiem że najbogatsze rodziny to rodziny żydowskie o których nie znajdziesz wzmianki na żadnych listach najbogatszych ludzi. A nazwiska tych rodów wyzyskiwaczy poznasz czytając chociażby książkę „Wojna o pieniądz”.

 5. Darku dokładnie jak piszesz, kilka lat byłem w USA, tam w NY na Manhattanie widać kto trzyma kasę, kogo są nieruchomości, handel i…… kto rządzi……….

 6. ja to jestem ciekawy jak do rządzenia dojdzie PiS i oni chcą zlikwidować OFE do końca to kupi te akcje od OFE za 150 mld zł , przy czy wiadomo że oni kupowali BARDZO DROGO od swoich pryncypałów w bankach

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *