Komentarz po sesji 26.06.2014

„Dobre” zamknięcie wczorajszej sesji w USA pozwoliło nam na wyższe otwarcie. Jednak jak to często bywa, otwarcie sesji jest wyrazem emocji a faktyczna sytuacja ujawnia się później. Dzisiaj indeks Wig20 stracił -0.76% i zakończył dzień na poziomie  2403. W tej sytuacji możemy już śmiało mówić o …..

[fumpBegin]

… powstaniu formacji RGR z zasięgiem do ok. 2350-2360 czyli do linii poprowadzonej po dołkach z stycznia i marca.

wig20Jak widzimy dzisiejsza duża czarna świeca zdołała również wrócić pod przebitą w maju linię trendu spadkowego. Taki układ wydaje się mówić, iż dołek wyznaczony w maju ma wielka szansę skapitulować. Jest to o tyle istotne, że tak jak już pisałem wcześniej, wybicie tego dołka praktycznie przekreśla możliwość postrzegania wzrostów od marca jako impulsu, dużego impulsu wzrostowego. Zasięg głowy przekreśla taka możliwość . Trzeba sobie powiedzieć jasno, że własnie ten poziom czyli podwójny dołek z maja, powinien stawić mocny opór niedźwiedziom ponieważ sam fakt tego podwójnego dołka jest już dość istotny a dodatkowo mamy tam nałożenie się dwóch ważnych geometrii z poszczególnych fal w spadku z poziomu 2505. Mamy tam 200% zniesienia zewnętrznego korekty wzrostowej tworzącej prawe ramię oraz 127.2% wydłużenia pierwszej fali spadkowej czyli „prawej połówki głowy”. Byc może jest to miejsce z którego byki będą chciały zanegować całą RGR. Przebicie tego poziomu to nieuniknione zejście do wspomnianej wcześnie strefy 2350-2360. Oczywiście to tylko różnica 10 pkt. ale ….

fw20intra

Wykres intra 1h kontraktów pokazuje że dzisiaj doszło tu definitywnego wybicia linii szyi formacji RGR a cena na zamknięciu utrzymała się w wyznaczonej strefie wsparcia, którą wcześniej naruszyła. To może sugerować, że początek jutrzejszej sesji będzie jakąś próbą ruchu powrotnego do linii szyi co nawet pasuje do zachowania (na obecną chwilę ) indeksów w USA. Patrząc jednak na wykres dzienny w połączeniu z tym intra warto, nawet przy byczym otwarciu, poczekać na to jak ostatnia sesja tego tygodnia się zakończy.
W przypadku gdy rynek jednak będzie rósł ważnym a właściwie najważniejszym poziomem będzie ok. 2390 gdzie mamy obecnie linię szyi. Jej pokonanie w górę (nie naruszenie) to możliwość zmiany sytuacji.
Podsumowując, sytuacja byków stała się bardzo nieciekawa. Tylko wyraźne zanegowanie formacji RGR może to zmienić. To zaś oznacza, że ostatnia sesja tego tygodnia musiałaby cechować się kupnem na wysokim poziomie w co osobiście wątpię nawet przy obecnym zachowaniu S&P.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4 Replies to “Komentarz po sesji 26.06.2014

  1. Moim zdaniem jest szansa na dalsze wzrosty . W końcu widzimy zygzak korekty abc, a po nim czas na kontynuację trendu .

    1. Możesz mieć rację tylko szkoda że nie mówisz o tym, że zanim zaczeli spadać nie zrobili nic innego jak tylko 3-kę w górę. Uważasz że to nie jest jest istotne?

    1. Seweryn jeśli rajcują Cię takie pochwalne artykuły i nie wiesz do dzisiaj kiedy i po co się pojawiają to trudno ale to że mamy spadającą sprzedaż , malejące PMI i produkcję przemysłową, to że mamy taka dziurę budżetową jakiej Świat nie widział, oraz to że na głównych ulicach w miastach polskich sklepów pustych bez liku to chyba powinieneś wiedzieć. Od silnego kryzysu uciekliśmy tylko i wyłącznie dla tego że w odpowiednim czasie dostaliśmy prezent czyli EURO 2012. Niewątpliwie dotacje z UE sprzyjają rozwojowi itp. ale jakoś nikt nie mówi o tym, że również dzięki tym dotacjom rośnie nasze zadłużenie bo 40% inwestycji musimy pokrywać ze swoich a że ich nie mamy to Rostowski zadłużał Nas na potęgo co nie dziwi bo w końcu jest to osoba która bierze udział w nie jawnych spotkaniach grupy Bildenbergów (sorry za ewentualny błąd w nazwisku). Nawet przy takim tempie wzrostu PKB jak mamy i jak planują mieć w kolejnych latach to i tak przez następne dziesięciolecia będziemy tylko okazją do zarobku dla nich.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *