Komentarz po sesji 25.06.2014

No i wyraźna słabość banków okazała się dobrą wskazówką na dzisiejszy dzień, podczas którego indeks WIG20 stracił  spore -1.57%. Zamknięcie wypadło na samym minimum czyli na poziomie 2421. Mamy zatem ciekawe rozwiązanie o którym wspominałem wczoraj mianowicie chodzi o ….

[fumpBegin]

….. formację RGR którą powoli możemy uznać za aktualną.

wig20Dzisiejsza czarna świeca wyraźnie naruszyła linię szyi tej formacji i jeśli cena indeksu nie wróci szybko nad nią to będziemy mogli spoglądać na okolicę 2350 gdzie wypada jej minimalny zasięg. Ten poziom zbiega się z główną linią trendu od dołka z 30.01 (zielona linia).
Dodatkowo, niedźwiedzie „zabezpieczyły swoje tyły” luką cenową, która od dzisiaj stanowić będzie mocny opór dla ewentualnych wzrostów.
Patrząc jak rozwijała się sytuacja podczas dzisiejszych notowań trudno znaleźć powód dla, którego nie miałaby być zrealizowana RGR. Nawet w czasie wzrostów na innych rynkach my nie mieliśmy zamiaru nawet „kichnąć”w górę a to oznacza, że podaż nie ma raczej zamiaru odpuścić. Spójrzmy jeszcze na wykres intra kontraktów.

fw20intraJak widać, tu linia szyi jeszcze się „uchowała” . Jest nawet szansa, iż od szczytu kontrakty zrobiły całą 5-kę jednak należy brać pod uwagę możliwość (a przebieg sesji zdaje się to wzmacniać), iż dopiero jesteśmy w fali 3 wydłużonej a jak każdy zapewne wie przy mocniejszych ruchach dochodzi do znacznie większych rozbić. Na wykresie zaznaczyłem dwie najbardziej wyraźne i silne strefy wsparć. Obie znajdują się dużo pod linią szyi a przedzielone są one wewnętrzną linią trendu opartą na takich pkt. że często taka linia staje się bandą na chociażby jakieś odbicie.
Patrząc teraz na USA można mieć małą nadzieję, że uda się jutro wyjść nad linię szyi (na indeksie) pytanie czy tak się zakończy dzień za oceanem i czy aby na pewno nasze byki będą miały odwagę?

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

6 Replies to “Komentarz po sesji 25.06.2014

  1. Jak rząd uzyska votum i w USA utrzymają ten delikatny plus, to odbicie jest mocno prawdopodobne, gdyż dzisiejszy spadek był mocno emocjonalny. Natomiast w dłuższym terminie może być spadek, a „taśmy” tylko pretekstem dla funduszy, gdyż obecnie tylko 2% pozostaje. Fundusze akcyjne mają obecnie tylko tylko 50% w akcjach.

  2. Nie wiem jak jest w innych biurach ale w moim biurze prowizja za kontrakt nie uległa zmianie co przy zwiększeniu mnożnika x20 powoduje niższe koszty transakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *