Komentarz po sesji 24.06.2014

Tylko przez „pierwsze kilka” minut sesji, byki miały powód do zadowolenia. Tuż po zakończeniu pierwszej godziny notowań indeks obrał jeden kierunek i to przeciwny do otwarcia. W efekcie WIG20 stracił dzisiaj -0.65% i zakończył dzień na poziomie 2460. W sumie to nic strasznego się nie stało i ….

[fumpBegin]

… dalej można jeszcze mieć nadzieję, że byki będą starały się ruszyć z impetem w kierunku szczytów. Niestety baczny obserwator sesji nie podzieli już takiego ewentualnego optymizmu.

wig20Dzisiejsza czarna świeca idealnie wpisuje się w scenariusz z tworzeniem RGR. Mamy co prawda niższe otwarcie od wczorajszego zamknięcia i taki układ bardzo często oznacza korektę jednak jest pewna sprawa, która powinna mocno niepokoić. To jest kwestia dotycząca banków. Te, głównie mam na myśli dwa największe, wykazują straszną słabość a jak wiemy bez banków trudno myśleć o jakieś hossie. Dzisiaj zwłaszcza PEKAO przysporzyło sporo siwych włosów posiadaczom akcji tej spółki. Biorąc ten fakt pod uwagę oraz pułapkę na byki o której pisałem wczoraj, coraz bardziej można chyba myśleć o wspomnianej formacji RGR. Oczywiście jeśli przyjrzymy się bardziej szczegółowo tzn. na wykres intra to zobaczymy, że i do takiego rozwiązania jeszcze potrzeba czegoś więcej.

fw20intraMam tu oczywiście na myśli skuteczne wyjście dołem z kanału oznaczonego na wykresie. Jeśli dojdzie do tego a prawdopodobieństwo jest naprawdę duże, to zejście do linii szyi zdaje wydawać się nieomal bezdyskusyjna. Zwrócę jeszcze uwagę na jeden aspekt mianowicie totalny brak jakiejkolwiek reakcji na wzrost za oceanem ba można powiedzieć że sytuacja wyglądała wręcz przeciwnie czyli wraz z wzrostem na tamtejszym rynku my w miarę zbliżania się do końca sesji schodziliśmy na coraz niższe poziomy.
Nie chcę być złym prorokiem ale czeka nas chyba „smarowanie sanek”.

[fumpEnd]

2 Replies to “Komentarz po sesji 24.06.2014

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *