Komentarz po sesji 23.06.2014

Wczorajsza sesja mogła zanudzić nawet najbardziej odpornych inwestorów. Dopiero ostatnie kilkadziesiąt minut sprawiło, że zakres zmian „ceny” indeksu zdołał „wyjść” ponad 10 pkt. Tym samym WIG20 wzrósł o 0.58% i zamknął dzień na poziomie 2476. Takie zachowanie sprawiło, że ….

[fumpBegin]

…. na wykresie dziennym powstała biała świeca z delikatnym górnym cieniem, która naruszyła maksima z dwóch ostatnich sesji poprzedniego tygodnia.

wig20W dalszym ciągu, mimo wzrostu na wczorajszej sesji, znajdujemy się poniżej minimów dwóch objęć bessy co powoduje, że mimo wszystko lekka przewaga jest po stronie podaży. Jednak dzięki ostatniej godzinie wczorajszych notowań, indeks ma szanse na testowanie szczytu pod warunkiem kontynuacji akcji popytowej. Jakby nie patrzeć na wykres to jednak znajdujemy się poniżej strefy oporu, którą wcześniej naruszyliśmy i tym samym nad WIG20 „wisi widmo” utworzenia RGR z zasięgiem do ok. 2360. Zatem byki mają o co walczyć jeśli nie chcą polec.

fw20intraJak widać na powyższym wykresie kontraktów (seria wrześniowa), ostatnia godzina pozwoliła na wybicie dwóch szczytów. Wydaje się, że dzisiaj jest duże prawdopodobieństwo dołożenia kolejnych 10.pkt i jeśli wówczas popyt pokaże, że ma jeszcze siłę to docelowo można byłoby zakładać dojście nawet do okolic 2480.
Jeśli natomiast cena zejdzie poniżej 2430 to będziemy mogli mówić o pułapce na byki i wówczas ruch do 2390 stanie się tym najbardziej prawdopodobnym.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

One Reply to “Komentarz po sesji 23.06.2014”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *