Analiza weekendowa 16-20.06.2014

Zapraszam do „weekendowej” w której przy zachowaniu dotychczasowego czasu trwania dołożyłem spostrzeżenia na temat ropy, miedzi, złota i srebra. Zrobiłem to zresztą na Waszą prośbę drodzy czytelnicy i słuchacze. Zatem do dzieła! Mile widziane będą również Wasze komentarze do obecnej i przyszłej sytuacji.

[youtube]http://youtu.be/ECx-njw0nYg[/youtube]

21 Replies to “Analiza weekendowa 16-20.06.2014

 1. rekordowy LOP po wygasaniu i mały obrót ,

  stawiam na trzymanie lub podbicie na koniec półrocza a S-kami zabezpieczony wysyp akcji po wycenie półrocza , w USA też dywergencje na indeksach i rsi

  1. Zgadzam się do 3 VII byczki mają jeszcze paliwo (a w zasadzie opary) – payrollsy w czwartek bo 4 VII USA mają święto. No i w zasadzie jeszcze sezon wyników ale to juz chyba mamy w cenach mimo wszystko.
   U nas miedziany wyciągany pod ewentualne więcej niż 5 zł dywidendy i TPSA z ostatnim dniem na nabycie, PKo zostaje z walnym.

  1. Rozrysowuje ewentualny scenariusz falowy zakładając że jesteśmy tam w jakieś fali 3 która rozbija się na pełen impuls i w tym impulsie jesteśmy obecnie w fali 4.

   1. No cóż to by oznaczało że jednak wakacje to dalsza wspinaczka aż do 2030 na SP500 – zniesienie zewnętrzne (150%) z bessy 1576-667

   2. Jest Pan w stanie podać jeszcze jakieś inne ważne zniesienia zewnętrzne na SP500 – podkreślam te najważniejsze zewnętrzne patrząc na ich dzienne, tygodniowe, miesięczne fale.
    Grupują się one w jakimś 1-2% przedziale?

    1. Nie robiłem nowych pomiarów a miejsce w którym byli w piątek to równe 200% zniesienia zewnętrznego korekty z stycznia 2014. Dodatkowo na tamtym wykresie do którego podałeś link, autor w ogóle nie bierze pod uwagę możliwości rysowania klina.

     1. No fakt też widziałem że 1964 amerykańscy analitycy też podawali na serwisach jako opór.
      Zresztą pochyłe też się w tych okolicach zbiegają+negatywne dywerg walcowane juz chyba od roku – powinni ze 100 pkt odpaść na dzień dobry.

 2. Na dzień dzisiejszy baza po odjęciu około 64 pkt z WG20 wynosi około +30 pkt jakby ktoś nie liczył. Pesymizm to raczej nie jest.

 3. analitycy z rana jarają się chińskim PMI – ale po reakcji chińskiej giełdy widać jaki jest stosunek do rządowych wyliczeń.
  Francja elegancja się zwija ciekawe jak uber alles.

 4. I tak cierpliwość zagranicy na ten nasz smród jest godna podziwu ale ma chyba swoje granice – zobaczymy jaką cenę ma ten bełkot z taśm.

 5. moje biuro maklerskie zrobiło analize że jak USA wygasa na szczycie to najpóżniej za kilkanaście sesji się posypie przynajmniej 5%

 6. usrak musi zrobić 1964-67 na kasie i będzie ok jako punkt zwrotny. No ale lepszy obecny rydz z kontraktu na S niż nic 🙂

  1. czyli na kontrakcie daje to max 1960 na sępie i już podbijają byle do 16 do danych ze sprzedaży domów i to dobry moment na przytrzymanie i zawrócenie. Wątpie żeby dax czyścił sl zmiana kierunku dzisiaj jest idealna na tyle byka w statystykach.

 7. prawda czy dezinformacja?

  DĄB WOLNOŚCI PREZYDENTA DĘBEM ZNIEWOLENIA NARODU POLSKIEGO!!! (gość)
  Szczytem zuchwałości Pana i sprawców agresji, zawojowania terytorium oraz ludobójstwa na Narodzie Polskim jest zatwierdzenie wypłat odszkodowań za Holokaust z pieniędzy zgromadzonych w Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych w Polsce.

  cyt. z FB:

  “KOMOROWSKI I TUSK BĘDĄ PŁACIĆ ŻYDOM z naszych podatków ODSZKODOWANIA ZA HOLOCAUST….Komorowski i parlament PODPISALI USTAWĘ wg której 50000 Żydów z Izraela oraz ich spadkobiercy oraz tysiące z reszty świata będą otrzymywać z Polski co miesiąc emeryturę/zasiłek w wysokości STU EURO 100 euro ; za to, że cierpieli pod niemiecką i sowiecką okupacją do 1956 roku.

  Jak donosi specjalny wysłannik do spraw kontaktów z żydowską diasporą (…)nie trzeba mieć nawet POLSKIEGO OBYWATELSTWA. Wystarczy świstek z Muzeum Holocaustu Yad Vashem lub tylko nawet ustne zeznania świadków, jako dowód kwalifikacji danej osoby do tego świadczenia. Tak więc nasz parlament i Komorowski będą wypłacać pieniądze Żydom z obszaru Europy i ich dzieciom, krewnym, pociotkom i każdemu, kto zechce od października 2014 roku. Reszcie Żydów z całego świata pieniądze Polska zacznie wypłacać od kwietnia 2015. Oprócz tego będzie się toczył proces odzyskiwania POZOSTAWIONEGO w Polsce żydowskiego mienia. Będziemy płacić 5 milionów euro miesięcznie.”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *