Komentarz po sesji?

Jeśli na fixingu indeks zmienia się o większą wartość niż podczas całej sesji regularnej to raczej nie ma o czym pisać. Nie jestem wróżką. Swoją drogą to tak mało ciekawą sesje załatwiły nam: Francja i Niemcy, które dzisiaj miały wolne, tak przynajmniej to rozumiem. No nic miejmy nadzieję, że dzięki jutrzejszej sesji będzie materiał na normalną weekendową, która w najbliższą niedzielę pojawi się nieco później.

17 Replies to “Komentarz po sesji?

 1. @ pablo76

  Prognozy że S&P dojdzie do 2500 to całkiem możliwe. Z analizy technicznej wynika, że minimalny zasięg to 2300 .

  1. Szkoda że tylko ot tak a nie jakiś konkret z tej technicznej. Zapewne wiele osób byłoby ciekaw z czego niby ten poziom wynika.

   1. Szerokość formacji wynosi 790 pkt tak więc po wybiciu oporu na poziomie 1543 minimalny zasięg wynosi 2333 pkt . W roku 80 minimalny zasięg po wybiciu z podobnej formacji został wielokrotnie przekroczony, tam jednak powstał ruch powrotny . Obecnie ruch powrotny wiązałby się z dojściem w rejon 1500 pkt . Drugą sprawą jest malejący obrót, dlatego nie spodziewam się wielokrotnego przekroczenia zasięgu ale minimalny lub nieco ponad, moim zdaniem jest możliwy, a Ty jak sądzisz?

    http://www.bankfotek.pl/view/1733461

    1. Seweryn ja akurat nie przyjmuję tu że mamy do czynienia z prostokątem a jeśli już to trójkąt rozszerzający choć i to byłoby naciągane ze względu na ilość fal jaka się w „nim rozegrała” dlatego jedynym wyznacznikiem dla mnie jest fala przed tą dużą korektą i po. Tutaj dochodzimy do sedna. Fala przed i teraz ta która wybiła szczyt korekty i trwa do dzisiaj są sobie równe. A tak na marginesie ruch powrotny do „tej formacji” który oceniłeś na ruch do 1500 to ponad 20%.

  2. mógłbyś kiedyś jakiś wykres wstawić z czego to wynika czy tylko tak sobie dla jaj piszesz , robiąc Darkowi na złość

   w USA mamy już recesję , -1 % PKB , kasa w obligacje idzie aż trzeszczy , a ty widzisz 2300 na S&P , będzie jak ze złotem i ropą innymi surowcami któe nagle po hurra optymizmie PRZYDOŁOWAŁY

   1. Wykres masz pod linkiem. Wiem, że będzie spadek pytanie tylko kiedy, za miesiąc, rok czy 5 lat . Problem w tym, że jeśli pociągną w górę jeszcze kilka lat, a Ty cały ten czas będziesz obstawiał spadki to jak przyjdzie ten oczekiwany spadek nie pozostanie Ci wiele do obstawiania. Wiem coś o tym bo kiedyś to przerabiałem.

    1. ty mnie źle zrozumiałes , ja teraz już niczego nie kupię , ponieważ uważam że jest bardzo drogo , ale to nie znaczy że już S-ki otworzyłem , po prostu czekam na sygnał wejścia ,

     LOP u nas rośnie jak szalony , zmiennośc zerowa , czekamy na MOCNY ruch

 2. I tak jak mówiłem tydzień wcześniej. Procent byków skoczył pod górną granicę (ponad 56%). Taka sytuacja na podstawie jednego czwartku świadczy dobitnie jakie naprawdę są zapatrywania „drobnicy”. Niech mi nikt nie wmawia, że drobni inwestorzy liczą na bessę, dla tej części „graczy” istnieje tylko hossa a przy takich zapatrywaniach to chyba jednak będzie o nią bardzo trudno. Nic jadę na ryby a wszystkim życzę udanego i spokojnego „weekendu”.

 3. Panowie , właśnie spojrzałem dziś pierwszy raz na monitor i widzę ,że grubas przekręcił wajchę bo algorytmy już zapieprzają w odwrotną stronę niż przez ostatni miesiąc to oznacz duży zwrot w którą stronę pojęcia nie mam , ale to zawsze zwiastowało gruby ruch . Muszę teraz ustalić, o której godzinie doszło do tej drastycznej zmiany . Utrzymuję pozycję L eurusd kupioną po 1,3594. S-ka na Nas100 zamknięta stopem po cenie kupna .

 4. Niech ktoś mi powie dlaczego nastąpiły spadki na wig-ach czy były poparte jakąś fundamentalną informacją ?

 5. Teraz trzeba szybko zrewidować czy ruch na Nas 100 to ruch czysto spekulacyjny , jeśli tak to by oznaczało , że jest to ten właściwy moment na S . Natomias jeżeli spadek był podyktowany przez info to trzeba będzie do niego zbudować scenariusz -oby trafny .

  1. Właśnie ,w tym rzecz rynek nie ma siły rosnąć i dlatego nie będzie przez kolejne 5 lal rosnąć po kilka naście dziesiątych procenta . Korekta wysoce wskazana „co niechce rosnąć musi spaść” . Czekamy na weekendową gospodarza może uda mu się skorygować moje niedziwiedzie spojrzenie na grajdoł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *