Komentarz po sesji 28.05.2014

Dzisiejsza sesja okazała się kontynuacją wczorajszego osuwania indeksu WIG20 w kierunku południowym. Strata wyniosła -0.64% i zamknięcie wypadło na poziomie 2448. Na obecną chwilę możemy mówić, iż …..

[fumpBegin]

… mamy do czynienia z korektą po wzroście. Dzisiaj przetestowaliśmy połowę długiej białej świecy z ostatniego czwartku i test ten wypadł pomyślnie dla byków.

wig20W powstrzymaniu dalszego spadku „wspomogła rynek” naruszona wcześniej linia trendu spadkowego. W dniu dzisiejszym okazała się ona skutecznym wsparciem.
W ujęciu dziennym w dalszym ciągu znajdujemy się w strefie która od wielu miesięcy z dużą mocą oddziałuje  na cenę indeksu. Oczywiście wsparcia które dzisiaj powstrzymały spadek dalej są istotnymi wsparciami na kolejne sesje. Jak wiemy, gdy nie ma jakiś szczególnych powodów to najczęściej istotny opór czy wsparcie działa za pierwszym razem. Jeśli te barykady maja zatrzymać na dobre ewentualne zapędy niedźwiedzi to powinniśmy jak najszybciej ruszyć w górę i wybić szczyt. Czy tak będzie? Nie wiem ale warto pamiętać o formacji, którą zaznaczyłem w wczorajszym komentarzu.
No dobrze skoro na dziennym nie doszło do jakiś znaczących zmian to przejdźmy do wykresu intra, tym razem kontraktów terminowych i zobaczmy co on nam „mówi”.

fw20intraJak pokazuje powyższy wykres, nastąpiło wybicie linii trendu wzrostowego i naruszenie pierwszej strefy wsparć geometrycznych. Mimo wszystko cały spadek od szczytu, na obecną chwilę, ma postać korekty harmonicznej „abcd” z równością fal. Dopiero wydłużenie i to tak naprawdę do trzeciej strefy geometrycznej mocno zachwieje takim stwierdzeniem.
Jeśli uznamy że pierwsza strefa została przebita to wynikałoby, że jutro przetestujemy kolejną albo „kolejne”. Trzeba powiedzieć sobie jasno, ze rynek nie chce rosnąć od dwóch dni mimo dobrych nastrojów na DAX i S&P a to może oznaczać kłopoty dla byków, które zapewne mocno już uwierzyły w marsz na 2600 i wyżej. Niestety cały czas powinniśmy mocno mieć wryte w pamięci, że na naszym rynku dominuje boczniak do potęgi „entej”.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

18 Replies to “Komentarz po sesji 28.05.2014

  1. Wy tak nie szalejcie z tymi S-kmi , bo jak zbyt wielu zajmie S z krótkim stopem to chłopcy z London City na głowie staną ,a po nie pójdą . Mój algorytm już wskazuje , że jest nas za dużo. Szlak by to trafił, chciałem dobrze ,a wyjdzie pewnie jak zawsze.

   1. Narazie wygląda to dobrze , ale nie chce mi się wierzyć ,że ten pociąg pojedzie z całą chołotą ,która się dosiadła , a jeśli nawet to nie pojedzie za daleko . Chyba, że zadowolą się zyskiem z E.Markets.

  1. Panowie może byście tak podzielili się bierzącymi wrażeniami z sesji . Ja od siebie już coś dałem może ktoś podzieli się i swoją wiedzą – każdy detal jest ważny! Naganiacze z TFI mogą sobie darować , bo już wiemy mniej więcej kto co prezentuje .

   1. GRUBAS Z LONDYNU zacznie zabawę 3 tygodnie przed wygasaniem , także od następnego tygodnia się zacznie a jeszcze ostatni raz seria z 10 zl za punkt , ciekawe czy będą rolować czy wygasną na starej serii ich pozycje a jeszcze 1 sesję przed rozliczeniem mamy święto

    1. Według mojego wcześniejszego scenariusz eurusd powinno dojść do 1, 3565 i wtedy spodziewałem się korekty na giełdach , aż eurusd wzrośnie do poziomu 1,3710 i tam trzeba obaerwować czy algorytmy nie zaczną zapierniczać w drugą stronę . Lecz wczoraj moja cud zabawka pokazała mi przesilenie na Nas 100 , więc wskoczyłem w S , które narazie egzystuje . Jedna , rzecz nie daje mi spokoju dziś w Ameryce rewizja danych o pkb , ale oczekiwania zostały tak bardzo skorygowane w dół , że wynik słabszy od oczekiwań zdaje się niemożliwy i to może być impulsem do podbicia index-ów

     1. przyszły tydzien jest EBC i wtedy się wszystko wyjaśni bo wszyscy czekają na cięcie stóp i Qe w Europie

   1. No fajnie , ale rozwiń myśl dla mnie nie ma różnicy L czy S ważne żeby brać to co rynek daje. jak masz jakieś ciekawe spostrzerzenie to się nim podziel ,a czytelnicy przeanalizują je i razem może dojdziemy do jakiś konstruktywnych wniosków .

 1. Ciekawe czy tego kartofla gorącego utrzymają do 5 VI – PKB W USA ujemny a ci dalej udają że będzie dobrze – ciekawe jak oni to liczą że jedne dane są wspaniałe a drugie do bani? Stara jak świat gra: ostatni ten berek się zaczyna – współczuję temu co zostanie sam w ciemnym pokoju po zgaszeniu światła. Jak pojawiły się prognozy że SP500 niebawem dojdzie do 2000 a nawet 2500 to już coś chyba każdemu świta. 100pkt to 5 % ale chyba łatwiej i szybciej zbiją kartofla bo od tego cyckania po 10 pkt to czarni juz chyba mają odgniaty na rękach.

  1. mnie to dziwi że jest mega przechodzenie kapitału na obligacje od kilku miesięcy a akcje w USA i Daxie robią nowe szczyty

 2. Przez ostatnie 3 miesiące zastanawiałem się dlaczego Dragi tak długo zwodzi rynki . On chyba zdał sobię sprawę , że jak jego działania pokryją się z grubą korektą na rynkach to będzie musiał ratować tę super walutę i pakować kasę w obligację Pigs , bo japończykom już się od nich ulewa . Ooooo mój stoplos wciąż stoi na Nas100, a właściwie to powinno go wywalić 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *