Komentarz po sesji 20.05.2014

Wczorajsza sesja zakończyła się wzrostem indeksu WIG20 o 0.42% a zamknięcie wypadło na poziomie 2410. Ten wynik miał miejsce przy dość niskich obrotach, które cały czas pokazują, iż …..

[fumpBegin]

…. znajdujemy się „w uścisku” konsolidacji i w dalszym ciągu jesteśmy zmuszeni czekać na wybicie mogące wprowadzić nieco ożywienia do notowań.

wig20Dość „małą” biała świeczka z wyraźnym górnym cieniem wskazuje, że żadna z stron nie ma obecnie motywacji do przejęcia kontroli nad rynkiem. Najbliższe poziomy obronne to ok. 2430 jako opór i ok. 2370 jako wsparcie. Są to jednak poziomy których wybicie nie będzie jeszcze ostatecznym rozstrzygnięciem a co najwyżej poszerzeniem obecnej konsolidacji. Do tego aby uwolnić się „z uścisku” tego męczącego trendu bocznego należy uporać się co najmniej z poziomami 2330 (wsparcie) i ok. 2450 opór.

fw20intraWczorajszy wzrost w początkowej fazie sesji został powstrzymany, po uprzednim naruszeniu, w strefie geometrycznej wyznaczonej dnia poprzedniego. Ta sam strefa zdołała przyciągnąć cenę kontraktu jeszcze raz na samym zamknięciu. Patrząc na powyższy wykres intra kontraktów widać wyraźnie, że ostatnia godzina notowań, choć uwieńczona wyraźnym długim białym korpusem t była tylko ruchem powrotnym do wybitej wcześniej linii trendu. Z tego powodu możemy spodziewać się, iż dzisiaj , co najmniej w pierwszej części notowań będziemy niżej i tu ważnym poziomem będzie 2385. Jeśli nie zostanie on wybity to będzie szansa na powstanie impulsu wzrostowego od dołka z 2361. Wiem że to marne pocieszenie bo w końcu spadek tez miał postać impulsu ale pokazuje to w jakiej „trudnej” sytuacji się obecnie znajdujemy. Ten wykres pokazuje jeszcze jedno, że newralgiczny poziom wsparcia to ok. 2365 , wybicie go to bardzo prawdopodobna realizacja RGR z zasięgiem w okolicy 2300.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

5 Replies to “Komentarz po sesji 20.05.2014

  1. -obniżam stoplos na sp500 na poziom wejścia 1 883 -usdjpy odbił tam gdzie się spodziewałem , a więc koszt pożyczki za które kupowano akcje drożeje siłą rzeczy . To dobry prognostyk dla misiulków. -S na gbpusd zamknięte stopem profit dodany do depozytu. -usdjpy brane po 102, obniżam stoplos na 101,550 -na eurusd właśnie wybili stopa mojemu brokerowi to już dziewiąty pod rząd. To naprawdę wygląda jak partia pokera gdzie ktoś widzi twoje karty. -a właśnie sprzedaje pół krótkiej pozycji na eurusd po obecnej cenie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *