Komentarz po sesji 19.05.2014

Dzisiejsza sesja zakończyła się wzrostem indeksu WIG20 o 0.30% a dzień zakończył się na poziomie 2400. Swoją drogą kiedy wreszcie uda się pozostawić to „męczące 2400” na dłużej? No nic przejdźmy do wykresów i zobaczmy jak ta dzisiejsza sesja wpływa na układ.

[fumpBegin]

wig20Jak pokazuje powyższy wykres, w ujęciu dziennym możemy powiedzieć tylko o jednym, mianowicie o delikatnym „potwierdzeniu” piątkowego pin bara. Uważam jednak, że nie ma to żadnego znaczenia prognostycznego zwłaszcza, iż wykres intra kontraktów zdaje się wskazywać, iż to mini potwierdzenie nie będzie raczej początkiem ruchu w górę.

fw20intraPodstawowym scenariuszem i to z kilku powodów, jest to że wzrost od dołka tworzy korektę „abc”. Jeśli USA zakończy w miarę pozytywnie to już jutro w pierwszych godzinach sesji powinniśmy dojść do poziomu 2395 gdzie mamy 61,8% zniesienia „3” i równość fal „a” i „c” tej korekty. Dodatkowo jest to poziom wyznaczony przez dołek po zakończeniu „1”.
Zatem najprawdopodobniej przed nami jeszcze test dołka i dopiero jeśli on okaże się pozytywny będzie można myśleć o jakimś nieco mocniejszym odbiciu. Oczywiście nigdy nie ma pewności czy dany impuls spadkowy nie będzie bardziej złożony i dlatego wybicie dołka to niemal pewny ruch do 2320-2330.
Podstawowy scenariusz uległby zmianie tylko w przypadku zdecydowanego wybicia 2395 co naprawdę wydaje się niezmiernie trudnym zadaniem żeby nie powiedzieć niemożliwym.

[fumpEnd]

19 Replies to “Komentarz po sesji 19.05.2014

 1. Na dzisiaj to już koniec wzrostów na sp500 jutro tylko wig podjedzie te brakujące pare pipsów i można spadać , bo jeśli nie to będzie się kształtować kolejna fala wzrostowa przebijająca szczyty.

   1. Już pisałem pod wcześniejszymi wpisami . Min 10% w dół i możemy pąpować od pazdziernika bańkę wszechczasów . Wig tych dziesięciu nie zaliczy nawet gdy innym się uda . To już jest martwy index. Nie będzie miał wyraznego trędu , a największe pieniądze zarabia się w wielkich trędach . A na sp500 mamy dziś a=b w korekcie ostatniego spadku .Tak technicy chyba to nazywają.

 2. no już koniec markowania. Czas na wzrosty – muszą przyjść w końcu bo moje wskaźniki już trzeci sygnał kupna dały.

 3. ja to tutaj jeszcze takiego ładnego RGRa widzę ale spokojnie czekamy co rynek narysuje ,

  wzrosty samym PGE i TP sa to za długo nie potrwają a WIG banki przebił linie trendu i 200 setke

 4. Na usdjpy poszli ostro do góry mam nadzieję , że idą tylko po stop losy mojego brokera i jutro zawrócą. Nadzieja umiera ostatnia .

 5. Teraz pytanie do was wyznawcy AT . Czy 106,600 na usdjpy to dobry moment na nawrót i potwierdzenie wybicia w dół z długiej konsolidacji ? Tu jest klucz.

  1. Kolego „trzaskasz” tu komentarzami jak rzadko kto ale w tym zapędzie to nawet wartości bierzesz z kapelusza. Tak co najmniej to wygląda bo skąd Ci się bierze 106.600 na USD/JPY?

  2. ,,Rogers tłumaczy słabość tegorocznego trendu wzrostowego na rynku złota spadkiem apetytu na kruszec w Chinach, gdzie jego zdaniem rynek jest już nasycony. Inwestorzy z pozostałych rynków preferują w tym samym czasie akcje.

   – Europejskie i amerykańskie rynki akcji przebiły sufit. Dlatego ludzie wolą raczej inwestować pieniądze w akcje, które drożeją. Większość ludzi kupuje to, co drożeje, zamiast tego, co tanieje – powiedział.”

  1. Całe szczęście, że do roboty musisz iść może w końcu zarobisz tam na ten wymarzony słownik ortograficzny. Udanych transakcji w księgarni.

  1. Hmm… najpierw w dół po SL 🙂
   A swoja drogą, to czy w Hymeryce nie wygląda na ładowanie eSek?
   Darku, a jak obroty na SęPie?

  2. Powszechnym jest twierdzenie , że Polacy nie umieją pracować zespołowo . Ja pisałem według mojej najlepszej wiedzy mimo , że nie używam AT do prognoz to nie neguje jej i staram się korzystać również z wiedzy gospodarza . Najlepiej jest wyzwać kogoś od leszcza i nie podawać żadnej rzeczowej analizy . Ja przynajminej mam odwagę podać swoje pozycje , żeby potwierdzić swoją wiarygodność . A swoją drogą to może, orły napiszą nam , co ich tak przekonuje o wzrostach .

   1. @łiktor musisz się przyzwyczaić, że jest tu kilku takich co piszą nędzne teksty „reklamowe”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *