Analiza weekendowa 12-16.05.2014

Zapraszam do „weekendowej”, w której „odkrywam karty” na temat indeksów naszej giełdy ale i „tych zachodnich”. Oczywiście przeanalizujemy również akcje TOP 6 i nie obejdzie się bez „edka”.
Zapraszam do pozostawienia swoich spostrzeżeń na temat giełdy i obecnej sytuacji a także swoje prognozy. 

[fumpBegin]

[youtube]http://youtu.be/VT6t-vT0bpk[/youtube]

[fumpEnd]

15 Replies to “Analiza weekendowa 12-16.05.2014

 1. Witam.
  Darku podobnie widzę wykres FW20 jak Ty.
  Ja dopuszczam jeszcze pogłębienie dołka albo już teraz rozpoczęcie ruchu.

  http://galeriazyskow.pl/aktualizacja-wykresu-kontraktow-terminowych-fw20-18-05-2014r/

  Co do akcji z wigu 20, pko, kghm itd jeszcze czekam na jaśniejsze sygnały.

  Polecam jeszcze wykres kontraktów indeksu Nikkei, tak widzę fajne wsparcia i możliwość zagrania na wzrost. Oczywiście jak zaistnieje sygnał bo strefa wsparć jest dość mocna i brakuje jeszcze potwierdzeń.

  http://galeriazyskow.pl/czyzby-odbicie-na-wykresie-nikkei-futures-17-05-2014r/

  Pozdrawiam i życzę udanych inwestycji.
  Chyba jestem pierwszy z komentarzem?

  Jacek Raczkowski

 2. Ciekawa analiza, mam jedną uwagę z TOP6 pominął Pan PZU a to obecnie najmocniejsza spółka z tej stajni. Dodatkowo na zamknięciu dnia i tygodnia wyszła górą z boczniaka 406-434. Następnym poziomem ewentualnego oporu będą: 447/462.
  Biorąc pod uwagę wysoką dywidendę 34 zł moim zdaniem PZU powinno pokonać 462 i iść być może na nowy szczyt.
  Pozdrawiam gospodarza i czytelników

  1. Faktycznie przeskoczyłem PZU za co przepraszam. No nic odniosę się tutaj i wkleję wykresy. PZU cały czas porusza się w ewentualnym diamencie. W tej kwestii nic się nie zmieniło. Dopóki nie wybije któregoś z ograniczeń dopóty na nic większego nie ma co liczyć. http://bankfotek.pl/view/1727899
   Jesli chodzi o układ dzienny to tu poruszamy się w lekko wzrostowym kanale i teraz zmierzamy z ceną do jego górnego ograniczenia. Zatem na obecną chwile to poziom ok. 450 będzie istotny. Zwłaszcza, że jest to poziom na którym zakończyło się odbicie z stycznia 2014 http://bankfotek.pl/view/1727903
   Jeśli cena wybije wspomniany opór i następnie ewentualne górne ograniczenie formacji to będzie można myśleć o „dobrym” ruchu w górę. Jednak do tej pory wszystko to trend boczny i w takim jak wygląda inwestowanie to każdy wie.

 3. warunek konieczny do dalszych spadków na sp500, to potwierdzenie zejścia na usdjpy poniżej wcześniej wspominanego wsparcia . lookamy więc .

 4. Wziąłem na wszelki wypadek S na sp500 po tej samej cenie co sprzedałem L . Zarobione pieniądze przeznaczam na stoplosa . Już się buzia śmieje , a niewidzialna ręka i tak zrobi swoje więc pokory na giełdzie nigdy zadużo . Ważne że depozyt zostanie nietknięty.

 5. długą na euro sprzedaje po bierzącej cenie . s kupione po tej samej cenie profit z L idzie na stopa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *