Komentarz po sesji 26.03.2014

Dzisiejsza sesja przyniosła nam wreszcie wybicie oporu, który wczoraj został naruszony. Indeks WIG20 wzrósł o 0.96% i zakończył dzień na poziomie 2425. Tym samym …..[fumpBegin]

… na wykresie powstała biała świeca „z małą skazą” jaką jest wyraźny górny cień. Gdyby nie fixing na dwóch spółkach to świeca wyglądałaby jeszcze gorzej.

wig20Oczywiście ten cień nie jest żadną tragedią ani niczym takim. W końcu znaleźliśmy się tuż pod strefą działającą od znacznie dłuższego czasu i taka reakcja odbicia jest bardzo częstym zjawiskiem. W tej chwili byki zrobiły „pierwszy krok” w kierunku 2530 a jak każdy wie najpierw trzeba zrobić ten pierwszy krok aby gdziekolwiek dojść. W tej chwili najważniejszym będzie kontynuowanie tego ruchu bez wcześniejszego zejścia w rejon ostatniej konsolidacji. Powrót w obszar tej konsolidacji to ewidentne potwierdzenie pułapki na byki. Niestety kontrakty mają tą gorszą wizualizację.

fw20Mam na myśli dzisiejszą świecę, która niestety nie wygląda na taka która miałaby prowadzić Nas do utworzenia impulsu w fali hossy. No ale jak wiadomo taka świecę trzeba potwierdzić a przecież można zanegować jej techniczne znaczenie. Dobrze skoro doszliśmy już do kontraktów to spójrzmy na wykres intra.

fw20intraNa wykresie intra naniosłem oznaczenie fal. Obecnie w dalszym ciągu jest szansa na utworzenie impulsu wzrostowego jednak sam wykres stawia dość trudne zadanie przed bykami. Dzisiaj zabrakło niewiele aby dojść do górnego ograniczenia kanału gdzie znajduje się również 61.8% zniesienia spadku od 2533. Być może zrobimy to jutro? Osobiście dopuszczam taki scenariusz jednak całość wymaga mocnego nastawienia aby widzieć dużą szansę na impuls wzrostowy. Jeśli mamy rosnąć to najważniejszym jest aby cena nie spadła w obręb fali 1/a. Osobiście bardziej realnym jest dla mnie właśnie to rozwiązanie.

[fumpEnd]

17 Replies to “Komentarz po sesji 26.03.2014

  1. Jest to możliwe a ilość potencjalnych RGR na różnych wykresach jest „obiecująca”.

    1. Między innymi ale mam również na myśli inne rynki tak jak S&P , DAX itp. Albo wszędzie będzie kucha albo walnie wszędzie.

     1. Rzeczywiście, rgrów namnożyło się jak grzybów po deszczu i widać je już od jakiegos czasu. Wiele osób je widzi. Ale czy rynek pójdzie w stronę, którą widzi wiele osób? Czas pokaże.

 1. Panowie nie patrzcie więcej na Stany, oni drugi dzień z rzędu spadają my trzeci dzień z rzędu rośniemy.

  1. Całkowita racja. Pytanie – dlaczego tak się dzieje? My jesteśmy w czarnej d… od miesięcy, Dax już dawno jest w drodze od szczytu a USA dopiero zaczynają (może zaczynają) musi najpierw paść jakieś ważne wsparcie w USA i jak tak się stanie to się zobaczy jak będziemy rosnąć. Swoją drogą sam „wzrost” u Nas wygląda jak wygląda. O obrotach nawet nie wspomnę no i koniec kwartału.

   1. Darek nie dorabiam do tego ideologii. Od pewnego czasu widać, że akcje są w silnych rękach. Idą ciężkie spółki i to na przekór Stanom, dzisiaj jest tego ładny przykład . Ludzie są bez papierów. Nie ma obrotu bo nikt nie ma kto oddawać. Obrót pewnie pojawi się wyżej.

    1. A ja nie twierdzę że dorabiasz ideologię, Tylko wytłumacz dlaczego u Nas obroty pojawiają się przy szczytach sesji a nie „dołkowych” poziomach dnia. Nie ma chętnych do kupowania wśród małych bo Ci są zapakowani po uszy. Nie dalej jak wczoraj byłem na spotkaniu inwestorów i na 18 osób 16 otwarcie się przyznawało że spadek wykorzystali i załadowali się na maksa. Pewnie zaraz powiesz że to tylko 16 osób ale dla mnie to jest poważny „sygnał”.

     1. Tak na marginesie to chyba doszliśmy do górnego ograniczenia kanału z Twojego wykresu powyżej .

      Spotkanie inwestorów to nie jest dobry wyznacznik ,może zapakowali się a może tylko tak mówią. Nawet gdyby faktycznie się zapakowali to też o niczym nie świadczy.
      Obroty pojawiają się przy szczytach bo wyżej jest zawsze więcej chętnych do realizacji. Teraz to nie jest takie ważne. Zobacz na bazę na koniach – 15 , obstawiają spadki . Na szczytach w listopadzie te same konie chodziły +15 ,a pamiętajmy, że były to szczyty. Baza – 15 to dla mnie niejako promocja i oznacza , że ciągle jesteśmy dość nisko.

     2. Darek moze wrocisz do podawania transakcji udowodnisz ze znasz sie na tym biznesie. Co Ty na to ?

     3. Ja nic nikomu nie muszę udowadniać. A jest pewna grupa czytelników, którzy „na co dzień” mają wiedzę o tym co robię na rynku. O powrocie to tego myślę raz po raz ale mam utrudnienie bo dość często nie przebywam w domu w czasie sesji i wówczas taka informacja trafiałaby mocno po czasie.

 2. jak zawierasz transakcje poza domem za pomoca mobilnego urzadzenia , to rowniez mozesz napisac za pomoca urzadzenia ze ja zawarles. czy jakos zle zrozumialem …

  1. Przy pomocy telefonu wpisywać na blogu transakcję? To nie dla mnie. Co innego kliknąć w „buy” czy „sell” a co innego pisać całą otoczkę.

 3. Panie Darku prosze nic nie podawać,to dopiero by się zgraja sępów zleciała i z pokazywaniem palcem…. jacy to oni są „supeer inwestory”…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *