Komentarz po sesji 25.03.2014

Dzisiejsza sesja przyniosła nam silny wzrost wartości indeksów. WIG20 zyskał 1.69% i zakończył dzień na poziomie 2402. Zatem mamy naruszenie poziomu 2390 i …..[fumpBegin]

…. no właśnie, nic! Takie naruszenie już raz było kilka sesji prędzej. Zatem uważam, że dalej jesteśmy w sytuacji patowej z której nic dobrego ani złego nie wynika.

wig20Tak na dobrą sprawę to dzisiejszy komentarz powinienem „pominąć” tak jak wczorajszy ale głupio mi było aby dwa dni pod rząd nie zamieścić czegoś co towarzyszy nam już dobre dwa lata. Zatem postanowiłem ograniczyć się do wykresu dziennego i ….. No właśnie, tu niespodzianka. Dzisiaj wystarczyło trochę ruszyć w górę a już jakieś „misie koala” i jeszcze inni zaczęli ogłaszać tezy, że kupno jest THE BEST. Dlatego postanowiłem zamieścić wykresy top 6 bo patrząc na obroty na indeksie oraz delikatne naruszenie to one mogą podpowiedzieć więcej niż sam indeks.

KGHMKGHM – jedyne co widać to mocny spadek i kilku sesyjną korektę „abc”

PEKAOTu nawet i możliwy dalszy wzrost ale na obecną chwilę mamy dzisiejszą świecę, która idealnie wpasowuje się w potencjalny RGR.

PGEPGE – imponujący wzrost ale tylko w ramach klina wzrostowego.

PKNPKN – tu właściwie bardzo neutralnie ale dzisiejszy dzień w żaden sposób nie może ucieszyć byki.

pkoPKO BP – w zgodzie z tym co mówiłem w „weekendowej” czyli wyrzutka na szczycie fali 4 a dzisiejszy dzień na mikro obrocie i tak wyraźny górny cień.

PZUPZU – wykres wszystko pokazuje, po diamencie mamy trójkąt, który najczęściej jest formacją kontynuacji a tu mamy ruch spadkowy więc oczekując na wzrost ciężko uznać dzisiejszą sesję za sukces byków.
Myślę, że wykresy mówią wszystko, nawet jeśli ktoś nie chce widzieć zagrożeń to zapewne musi mieć trudności aby wykazać, że dzisiejszy dzień pozytywnie wpłynął na kolejną perspektywę kilku sesji.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

27 Replies to “Komentarz po sesji 25.03.2014

 1. Niby nic się nie dzieje ale jednak zamknięcie powyżej 2400 jest . Uważam, że możemy mieć już do czynienia z falą 3 wzrostową po korekcie płaskiej fali 2. Obrót może się pojawić dopiero przy ataku na lukę krymską. Od pewnego czasu motorem wzrostu są ciężkie spółki z wig20 tak więc może to być początek nowego stabilnego trendu . Wszędzie panuje przekonanie, że jest to tylko korekta tak więc mamy też podstawę psychologiczną. Przypomnijmy sobie jakie nastroje panowały na dołku. Teraz mamy etap niedowierzania.

  1. wtedy wymyślą, że jednak koniec kwartału był zmyłką dla byka. Ten blog jest na prawdę groteskowy, każdy wzrost jest sztuczny, a każdy spadek prawdziwy.

   1. A gdzie ty masz coś o sztucznym wzroście czy spadku? Groteskowe są zawsze Twoje wpisy bo nic w nich nie ma na temat i nie wiem dlaczego tu wracasz skoro tak Cie tu wszystko śmieszy? A no tak zapomniałem, przecież u nas wszystko musi rosnąć bo mamy hossę pokoleniową.

    1. Darek ja wiem, że Ty nie zdajesz sobie sprawy z tego jak piszesz o wzrostach bo masz tylko S przed oczami i dlatego taka retoryka jest Twoich wypowiedzi. Hossę pokoleniową to wymyślił Twój kupel od Chicago Bulls, a nie ja więc nie wiem czemu do mnie pijesz, pewnie przez wrodzoną agresję do hossy:)
     A wracam tu ponieważ lubię śmieszne rzeczy czytać.
     pozdro mimo wszystko:)

     1. Piszesz „śmieszne” a sam ani razu nie napisałeś nic merytorycznego. Szkoda czasu na dyskusje z osobą, która potrafi tylko wtrącać jakieś głupoty. Też Cię pozdrawiam mimo wszystko.

 2. Darek zmieniło się dzisiaj i to dużo , nie wiem czy nie chcesz widzieć ale o 5tce w dół można zapomnieć a mamy tylko korekte abc ,

  wygląda że Grubas pod rozliczenie kwartału jedzie WIG 3 wyżej , nakupił się L po 2300 to znó z 200 -300 pkt w góre a potem sell in may ,

  1. Nie wiem o jakiej „piątce” piszesz więc na ten temat się nie wypowiem natomiast wiem co widzę na wykresach i jeszcze raz powtórzę, przez dwa ostatnie dni zupełnie nic się nie zmieniło.

   1. no pisze o 5 tce spadkowej z 2560 pkt , teraz fala zaszła na 1 i nie ma mowy o impulsie w dół

    koniec twojego wykresu prawa strona od szczytu

  1. Rafał Ty też tak spłycasz informacje. W końcu od dwóch tygodni piszemy o jakimś wzroście, który do wczoraj nie zdołał wybić najistotniejszego poziomu 2390 (wczoraj naruszył). Jak zatem to nazywać? Czy każdy dzień osobno czy jak? Dzisiaj (na obecną porę) jest szansa na wybicie i dalej na kontynuację wzrostu. Jeśli byki zdołają to utrzymać do końca sesji będziemy mogli myśleć o 2530. W interwale godzinowym mamy ruch w dół od ok. 2530 (piątką) i teraz albo korektę albo impuls wyższego rzędu.

  1. @andy nie jest to złe, ja jednak zakładam że mieliśmy pełną piątkę w dół czyli tam gdzie Twoje „a” tam ja mam 2 a tam gdzie Twoje 3 tam ja mam 5.

 3. KONIEC KWARTAŁU , OFE ROBIĄ WYCENY NAJCIĘŻSZYCH SPÓŁEK , A GRUBAS ROBI TO CO MIAŁ ZROBIĆ W 1 KWARTALE , czyli w górę

 4. Darek graj L a nie gadaj o S. Gruby rozliczy wzięte tanio długie dopiero w połowie roku. Tak mi wychodzi z at i zasięg na 2670.

  1. Po pierwsze nie „gadam” o braniu S, po drugie każdy ma swój rozum i system , po trzecie Twoje domysły o grubym i o tym co i kiedy zrobi są co najmniej mało wiarygodne w świetle samego „bla bla bla” zamiast konkretnego wykresu czy chociażby przedstawienia tych konkretów AT z których Ci to wychodzi. Zapraszam do wstawienia wykresu z oznaczeniami tego co uważasz za słuszne i będzie można rozmawiać a tak to wiesz … nic wartego uwagi.

  1. Trudno jest mi się odnieść do Twojego komentarza ponieważ sesja jeszcze trwa. Chociaż mógłbym w tym momencie zapytać czy aby na pewno masz na myśli TOP6 które ja omawiam ale byłoby to to samo co Ty robisz a jak w tej chwili spojrzysz na wykresy to stwierdzisz że się mylisz. Poczekajmy do 17-tej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *