Komentarz po sesji 19.03.2014

Po wczorajszym obsunięciu indeksu dzisiaj WIG20 kontynuował spadek i w efekcie stracił -0.79%. Zamknięcie, które wypadło na poziomie 2361 zdołało …..[fumpBegin]

…. przebić połowę długiego korpusu z poniedziałku i tym samym po zakończeniu notowań został obraz, który pozwala na kontynuację ruchu w kierunku południowym.

wig20Mamy zatem argumenty przemawiające za możliwością testowania ostatniego dołka ale przyglądając się dokładniej, tzn. przez pryzmat wykresu intra FW20 możemy również znaleźć powód do osądu, iż jesteśmy przygotowani na powrót ruchu wzrostowego.

fw20intraJak widzimy na powyższym wykresie pierwsza wyznaczona strefa geometryczna spowodowała tylko niewielkie odbicie. W dalszej części sesji po tej strefie nie zostało śladu a kolejna usadowiona w rejonie 2350 ponownie zatrzymała spadek. W samej strefie powstała świeca, która swoim wyglądem mocno przypomina pin bar a więc świecę uznawana za zmieniającą trend. Niestety ostatnia godzina plus fixing nie pozwoliły na potwierdzenie tej świecy i w tym momencie nie mamy wiarygodnego sygnału do powrotu ruchu wzrostowego.
Całe zamieszanie jest dzisiaj „jak najbardziej na miejscu” ponieważ już za chwilę nowa prezes FED wygłosi swoje przemówienie po posiedzeniu tej instytucji „drukarskiej”. Zatem należy się spodziewać, że to właśnie słowa tej Pani wyznaczą kierunek na jutro. Musimy uzbroić się w cierpliwość.

[fumpEnd]

30 Replies to “Komentarz po sesji 19.03.2014

 1. Zatem na S&P mamy już impuls w dół i ostatnie abc” w górę. Zanosi się, że rozpoczął się kolejny impuls w dół który będzie chyba nieco dłuższy?

 2. U nas to jutro KGHM chyba na jakiś czas bez jedynki z przodu.
  Dziś jeszcze banki powstrzymały index, ale jutro,…?

  1. Nie koniecznie bo sama miedź miała dzisiaj wzrost po tym tąpnięciu. A co do całej giełdy to wszystko zależy od tego co zrobią w USA.

 3. i po odreagowaniu jakie miało miejsce od poniedziałku i o nim też pisałem. Byka znów sporo i kupują. Lepszej okazji do ich przetrzepania nie widzę skoro kupują każdy dołek.

  1. dokładnie tak samo misie sprzedają każdą górkę, tymczasem misie które w euforii wsiadały w piątek nie mają jak pochwalić się zyskiem a wygas już jutro

     1. A dlaczego Ty brałeś? No chyba że jesteś ten Wielki to sorry. I jak się ma te Twoje 40000 do prawie 3 razy tyle we wtorek?

     2. Brałem na close w czwartek i open w piątek jeśli już musisz wiedzieć. Dlaczego bo zeszliśmy na linię trendu, która wg Ciebie nie była istotna – wydaje mi się, że nabrała znaczenia jednak…? Czy nadal nie.
      Co więcej malowałeś mi tam jakieś niby RGR-y i popierając je spadkami w USA panie nieomylny.

     3. Widzisz Jacku jak Ty kochasz mieszać? Przecież nie neguje tego że brałeś tylko pokazuje Ci kto brał również! No chyba, że jesteś i tu powtórzę wyraźnie jeszcze raz, grubą rybą?!I pokaż mi gdzie wspominałem o tym że linia była nieistotna skoro na niej opierałem możliwość powstania RGR? Chłopie Ty się zastanów co komu chcesz zarzucić. Ja mogę w trzy sekundy pokazać Twój wpis w którym w piątek o 10:30 chwalisz się zamknięciem S i wzięciem L a Ty teraz piszesz że już od czwartku masz L. Mylisz się sam w swoich „zeznaniach” i nawet jak było tak jak teraz piszesz tzn. że wówczas kłamałeś. Zarzucać komuś coś (i to tak jak teraz nieprawdę) jest łatwo ale gorzej z usprawiedliwieniem swoich fałszywych zeznań co?

     4. o matko, to że pisałem o 10:30, że eS zamknięte a eL zarabia to znaczy, że o tej właśnie godzinie sie odwróciłem? mam Ci screeny z transakcji wkleić? ogarnij sie i jak już wcześniej pisałem – trochę pokory

     5. A co to wszystko z pokorą ma do czynienia? Twoje screeny mam w nosie i do niczego nie są mi potrzebne. Cieszę się nawet jak zarabiasz a nie tracisz tylko zwracam Ci uwagę na Twoje manipulacje w swoich komentarzach. Na zarzut z pozycjami odezwałeś się i „straszysz” screenem a o linii już nie bo dałeś ciała. Kończę z Tobą tą dyskusję na dzisiaj bo ona nic nie wnosi do technicznej sytuacji.

     6. malując RGR zasugerowałeś , że kreska padnie a nie się wybroni… zresztą tam żadnego rgr-a nie ma – tłumaczyłem Ci już dlaczego

     7. Twoje tłumaczenie nie ma tu nic do rzeczy, a tym komentarzem potwierdzasz właśnie, że wcześniej pisałeś nie prawdę i próbowałeś w oszukańczy sposób zarzucić mi, że tą linię trendu określałem ” która wg Ciebie nie była istotna”. Naprawdę kończymy ta wymianę bo niepotrzebnie się ośmieszasz a nie o to mi chodzi tylko o to aby pisać prawdę i nie zarzucać innym coś czego nie powiedzieli (napisali).

     8. No widzisz kolego to jest Twoja obrona – obrażanie. No nic jak ktoś nosi „krótkie portki” to takie ma argumenty.

     9. rubik jeśli faktycznie kupowałeś w piątek to szacun. Ja też kupowałem w piątek przy „salwach armat” okrzykach krach i ostrzeżeniach” nie kupuj”. Ryzyko się opłaciło. Dobrze jest grać wbrew opinii większości.

     10. Czyli w piątek L a kiedy S, bo pisałeś że myślałeś że zarobisz a tu nic.

     11. S tak jak się umawialiśmy przy Putinie . Jak pójdzie do góry to sprzedaję. Co prawda wystrzału nie było ale po 2397 S . Dziś myślałem, że będzie większa zwałka i trochę większy profit, stąd to zdziwienie. Teraz już zamknąłem bo jak nie chce spadać to trzeba poczekać.

     12. tak kupowałem na close w czwartek PKC i open w piątek PKC – można było taniej w trakcie sesji w piątek, no ale samego dołka nie trzeba łapać przecież
      BTW żegnam się z tym miejscem jak jeszcze jeden komentarz zostanie wymoderowany

     13. Jak nie będziesz obrażał to nikt Cię nie będzie moderował a jak Ci się to nie podoba to nikt Ciebie tu nie trzyma!

 4. silni dzis jestesmy w porownaniu do calej europy, poki co nawet wyraznie minusowy amerykanski kontrakt nie jest problemem, jesli po starcie kasowego w stanach wyjda na plusu to u nas moze byc bardzo byczo a jesli poglebia spadki to bardzo jestem ciekawy co u nas bedzie

 5. Muszę powiedzieć że rynek mnie dzisiaj zaskoczył. Już liczyłem zyski z pozycji S a tu do góry. No ale może co się odwlecze to nie uciecze.

 6. Ciekawa sytuacja jest na wykresach minutowych WIG . Na szczytach jest formacja RGR z przebitą linią szyi , a potem powrót i formacja RGR wzrostowa z nieprzebitą jeszcze linią szyi. 2w1 . Czy ktoś to widzi?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *