Komentarz po sesji 25.02.2014

Wczorajsza sesja skończyła się spadkiem indeksu WIG20 o -0.79% tym samym zamknięcie dnia wypadło na poziomie 2507. Zatem cały czas utrzymujemy się nad 2500 i cały czas mamy …..[fumpBegin]

teoretyczną szansę na dojście do poziomów z listopada 2013.

wig20Wtorkowe notowania pozostawiły na wykresie dziennym indeksu WIG20 czarny korpus umiejscowiony w górnej połowie długiego białego korpusu z poniedziałku. Tym samym możemy mówić o formacji Harami wysokiej ceny co najczęściej zapowiada jakąś fazę kilku sesji w wąskim przedziale cenowym. Oczywiście z racji, iż mamy do czynienia z Harami nie możemy odrzucić możliwości zmiany dotychczasowego trendu. Tu jednak zawsze potrzebujemy potwierdzenia w postaci wybicia minimum formacji. Tak na dobrą sprawę to byki do czasu ewentualnego wybicia okolic 2450 „mogą czuć się bezpiecznie”. To zejście pod tą strefę powinno zaowocować głębszym ruchem spadkowym.
Inną ważną sprawą jest to z czym tak naprawdę mamy do czynienia. Na moim wykresie obowiązuje scenariusz w którym obecnie jesteśmy w fali C korekty po spadku z listopada i takiej wersji na obecną chwilę się „trzymam”. Ewentualny spadek powinien zrewidować to spojrzenie.
Rzućmy jeszcze okiem na wykres intra 1h.

wig20intraTutaj widać wyraźnie, że pierwsza strefa oporu stanowi przeszkodę dla dalszego wzrostu jednak charakter ostatniej części tzn. wczorajszego dnia mimo, iż jest on „piątką”, nie koniecznie musi być początkiem korekty spadkowej. W połączeniu z resztą świec po tej długiej białej może tworzyć korektę nieregularną a to oznaczałoby, że np. dzisiaj moglibyśmy mieć jeszcze jedną próbę wybicia wspomnianej strefy z próbą dojścia do następnej w okolicach 2560. W ujęciu intra zejście pod poziom 2500 a więc poziom przedostatniego szczytu będzie chyba dopiero sygnałem o dużym prawdopodobieństwie zmiany dotychczasowego trendu.

[fumpEnd]

6 Replies to “Komentarz po sesji 25.02.2014

  1. na tej wybijajjącej świecy na WIG 20 spadał mocno LOP , teraz od 2 sesji mocno rośnie , dla mnie to sygnał zmiany kierunku , i do tego dzisiaj duży obrót

    1. Zapomniałem dzisiaj w komentarzu wspomnieć aby każdy spojrzał sobie na wykres PKO BP, ostatnia 5 fala idealnie w formie klina.

  2. Wyjechali przed tą Yellen, na poniedziałek 3 III widziałem prognozę o tapnięciu na SP500 ciekawe czy będą sypać jak powie coś nie tak.

  3. przy założeniu ze cały ruch wzrostowy od końca stycznia to fala c korekty a teraz rozpoczęliśmy 1 fale impulsu spadkowego to według teorii fala ta znosi wszystkie korekty fali c, co oznacza w praktyce ze tylko sama 1 fala spadkowa powinna przetestować minima końca stycznia…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *