Komentarz po sesji 24.02.2014

Wczorajsza sesja była dość odmienna od „poniedziałkowych”. Indeks WIG20 wzrósł o 1.57% i zakończył dzień na maksimach cenowych czyli na poziomie 2527. [fumpBegin]

wig20Jak widać na wykresie dziennym, wczoraj doszło do wybicia górą strefy w jakiej poruszaliśmy się od dobrych kilku sesji. Tym samym strefa ta została obecnie wsparciem i dopóki nie zostanie ona pokonana dopóty można mówić o otwartej drodze do listopadowego szczytu. Przestrzeń jaka została do poziomu ok. 2630 jest niemal wolna od oporów. Piszę niemal ponieważ biorąc pod uwagę wykres intra można założyć, iż są dwie strefy geometrycznego oporu.

wig20intraStrefy te powstały na bazie dotychczasowych fal od dołka z 30.01.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

16 Replies to “Komentarz po sesji 24.02.2014

 1. i co opuwaczu mialem racje z trzema zolnierzami? moze teraz mnie przeprosisz jesli oczywiscie masz jaja, w co watpie, po twoim zachowaniu na tym forum mniemam ze honor to dla ciebie slowo nieznane

  1. Domyślam się że to do mnie. Twoje żołnierze są niby na tygodniowym wykresie i nie wiem co ma wspólnego to z wzrostową sesją? Oczywiście i tak najważniejsze jest to że to Ty się mylisz bo to nie jest żadna formacja a już na pewno nie „trzech białych żołnierzy”!!!!!! A na koniec powiem Ci jeszcze tak na przyszłość, nie wyskakuj tu z honorem itp a lepiej skoncentruj się na swojej pisowni. Osobiście nie przykładam zbyt dużej wagi jak ktoś popełnia błędy ortograficzne ale Twoje zjadanie liter pisanie niby wyrazów których trzeba się domyślać jest po prostu męczące.

 2. Nie wiem skad w nas Polakach tyle nienawisci, zawisci i innych negatywnych uczuc. Z perspektywy zamorskiej jest mi wstyd i smutno jednoczesnie.
  Moze autor bloga jest niedzwiedziem i przez pryzmat tego patrzy na rynek. Jednak z drugiej strony wykonuje za darmo kawal dobrej roboty i dzieli sie tu z wszystkimi. Czesto podawane sa pewne poziomy wsparcia, oporu itd.- wnioski mozna sobie przeciez samemu wyciagnac. Mozna sie nie zgadzac, ale czy trzeba sie od razu opluwac.
  I do autora- drobna uwaga. Nie wiem, czy to zostanie wydrukowane, ale naprawde ze szczerego serca odradzam Panu wdawanie sie w polemiki z takimi osobami. Niepotrzebnie Pan zniza sie do ich poziomu. To troche Pana moze w niektorych oczach dyskredytowac. Zachowalbym wiecej zimnej krwi i odpowiadalbym tylko na rzeczowe teksty, a nie takie pianie bez sensu. Zreszta najlepszym rozwiazaniem byloby chyba nie puszczanie takich tekstow. A zarzutami cenzury bym sie nie przejmowal, bo chyba kazdy sie zgodzi, ze lepiej, aby byl zachowany pewien poziom.

  1. Dokładnie do tego zmierzam, od kilku „dobrych dni” nie puszczam tych komentarzy które po prostu są chamskie. Jednak dalej puszczam takie jak np. dzisiaj napisał „zolnierz” i na nie staram się odpowiadać bez emocji. Nie chcę wprowadzać całkowitej cenzury ale jak czytam takie „myśli” jak Twoja to coraz bardziej jestem zdecydowany na totalna cenzurę wszystkiego co nie odnosi się do AT.

 3. Od ponad dwóch lat jestem zagorzałym czytelnikiem tego bloga i popieram całkowitą cenzurę takich komentarzy co nic nie wnoszą. Dla takich komentarzy jest miejsce na forum Bankier.pl

 4. Darku, trzymam kciuki za Ciebie! Robisz kawał dobrej roboty i masz prawo do swoich przemyśleń i projekcji. Można nauczyć się sporo w kwestii analizy technicznej z Twoich komentarzy. Nie musisz odpowiadać na głupie wpisy. Lepiej znać ryzyka związane ze spadkami niż tylko wierzyć we wzrosty pomimo cyklu koniunkturalnego, który każe myśleć że to jeszcze nie ich koniec.. I to cenię w Twoich analizach.
  A najlepszy wskaźnik który nigdy dotąd nie zdradził końca hossy? Roczna dynamika WIBOR3M! Gdy wychodzi ponad zero (staje się dodatnia)- wtedy należy myśleć o wyjściu z akcji.
  Mimo wszystko cenię wskazówki inwestowania krótkoterminowego i myślę że szczególnie Ci którzy inwestują w kontrakty,CFD lub waluty-mogą się wiele nauczyć z Twoich analiz.

 5. Dzień dobry.
  W całej rozciągłości zgadzam się z czytelnikami, którzy proponują blokowanie takich wypowiedzi jak się domyslam raczej „szeregowca”

 6. według mnie wczoraj skończyliśmy 3 falę , teraz korekta 4 i potem ostatnia 5 ta fala w kwietniu a potem z górki na pazurki

 7. Jestem czytelnikiem bloga od kilku miesięcy i uważam że Pana komentarze są rozsądne, poparte wiedzą i doświadczeniem. Ataki rożnych tam osób na Pana osobę są w mojej opinii wynikiem niezrozumienia przez nie zasad AT. Nie rozumieją oni że AT to nie system zero-jedynkowy tylko analogowy i opiera się na prawdopodobieństwie zaistnienia określonych zdarzeń. A ich oczekiwania że ktokolwiek wskaże im sposób na 100% zysk jest czystą naiwnością. Zatem niech Pan nie ustaje w swojej działalności bo są osoby takie jak ja które szanują i cenią Pana pacę.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *