Analiza weekendowa 17-21.02.2014

Zapraszam do obejrzenia najnowszej „analizy weekendowej”, w której zajmiemy się indeksami polskimi, zachodnimi , TOP5 oraz EUR/USD. W końcowej części materiału przedstawiam „PYTANIE DO WSZYSTKICH”. Myślę, że wiele osób podejmie się odpowiedzi na nie. A więc …..[fumpBegin]

[youtube]http://youtu.be/GLYI6qE3fGs[/youtube]

[fumpEnd]

43 Replies to “Analiza weekendowa 17-21.02.2014

 1. Dariusz,
  Dziękuje, za kolejną interesującą analizę weekendową. Jest to od długiego czasu mój obowiązkowy punkt spedzania niedzieli.

  Jesli chodzi o „zagadke” to wg. mnie po impulsie spadkowym mamy korektę abc.

  Pozdrawiam

  1. Ja też mam ten punkt w niedzielę. Zawsze mniej to czasochłonne, niż czytanie całych wielkich tomów literatury z gatunku fantasy, a pożytek praktyczny taki sam.

  2. Brak dynamiki na ostatniej fali nie pozwala uznać jej jako falę C, oczywiście również nie może być falą 3 🙂 imo to fala 1 oraz a i b w korekcie pędzącej.

 2. bardzo śmiała teza Darku,że właściwy kierunek pójdzie w drugą stronę- w sytuacji gdy na dziennym wykresie fw 20 mamy maximum trendu krótkookresowego czyli 200 pkt od minimum(wyżej jak w piątek na zamknięciach nie było!)-jawi mi się to jako myślenie życzeniowe ,ale pożyjemy -zobaczymy,to jest tak jakby zaklinać odwrócenie trendu-nie jeden to robił,nie licznym się udało….

 3. prawododobie otwrzymy sie luka w dol i czeka nas test na wigu 20 na 2380, powolny zjazd bardzo meczacy moze nawet2-3 tyg, i dopiero wtedy do gory, naturalne zjawisko, natomiast jesli toworzymy sie gora to smiem twierdzic ze juz ngdy w przyszlosci nie bedziemy nizej, ale to ze hossa sie zaczela nie ulega watpliwosci dopoki na tygodniach formacja 3 bialych zolniezy bedzie trzymac

  1. No i właśnie o to mi najczęściej chodzi. Tłumaczysz „żołnierzyku” wzrost formacją. Problem w tym, że mimo iż nazywasz siebie „żołnierz” kompletnie nie masz pojęcia o formacji „trzech białych żołnierzy”. Takiej formacji nie ma na wykresie tygodniowym. Twoje wpisy najczęściej są oderwane od rzeczywistości a tym co teraz napisałeś tylko to potwierdzasz. Weź może dobrą książkę albo poszukaj na necie i naucz się o formacjach jak chcesz się nimi posługiwać.

 4. jak otwierałęm longi na dołku to tylko koala mowil o wzrostach .teraz na gorce ujawnilo sie stado bykow to znaczy ze czas na esy .wystarczy słuchac co mowia janusze ,mietki i inne wynalazki i nie potrzebna jest AT

 5. Jeśli chodzi o zagadkę to jest większe prawdopodobieństwo, że to korekta . Widzimy falę A, potem falę B i długą męczącą dla niedźwiedzi falę C, która ciągle trwa i należy na niej grać. Dlaczego fala C? Układ fal wcześniejszych których nie widać na wykresie na to wskazuje. Dodatkowo malejący obrót i wolumen. Osobowość tzn. duży udział małych spółek poprawiających szczyty swigi, mwigi podczas gdy duże nie potwierdzają nowych szczytów wig20, wig30. Udział małych inwestorów oraz wskaźniki optymistów czy nastrojów. Ponadto dynamika i momentum fali jest bardzo słabe w porównaniu do wcześniejszych fal. Do tego pasuje drukowanie pieniędzy w Stanach itd. Tam prawdopodobnie mamy do czynienia z falą B lub piątą. Takie jest moje zdanie.

 6. Dzisiaj chyba wszyscy w analizie znaleźli coś dla siebie bo pojawiły się również mniejsze indeksy mWig i sWig, chociaż ja uważam, że najważniejszy jest WIG20 bo to co się dzieje na największych spółkach można nanieść na fw i odwrotnie.
  Co do zagadki to moim zdaniem z wykresu wynika, że będzie korekta.

  1. Ale pytanie nie brzmi „co będzie?” tylko „co to jest czyli czy ruch w górę to korekta abc czy impuls który jest w 3 fali?”

 7. Wygląda na abc po spadku ale zawsze c może być trochę wyżej. Zaangażowanie ulicy w papier jest chyba dość spore więc przesilenie blisko.

 8. Na wykresie na końcu analizy widzę falę 1 a następnie a i b w korekcie pędzącej 😛

  Co do samej analizy pozwolę sobie krótko skomentować: W komentarzu po sesji 18.02.2014 piszesz: Tak się składa, że najczęściej to od środy zaczyna się „ten prawdziwy kierunek”.
  W środę mieliśmy sporą białą świecę a tydzień zamknęliśmy nad jej korpusem. Mówisz zatem w weekendowej: że właściwy kierunek nadejdzie na początku następnego tygodnia (sugerując kierunek w dół oczywiście), natomiast jeśli wybijemy szczyt to i tak nie uciekniemy od korekty która rozpoczęła się w poprzednim tygodniu (a co powiesz na tezę iż ta korekta już się zakończyła na poziomie 2453 i jest falą 4?)
  Fale o których mówię opisuję u siebie: http://futy.pl/2014/02/23/fw20-tydzien-8-2014r/

  Opierasz się na AT, która mówi nam, że jak mamy formację, która zostaje wybita to minimalny zasięg zostaje realizowany, zaznaczasz jednak oRGR na sWIG i mWIG, widzisz wybite linie szyi ale twierdzisz, że zasięgi nie zostaną w pełni zrealizowane, dziwne to jak dla mnie, tym bardziej, że przedstawiasz się jako analityk techniczny.

  Dwa słowa o spółkach.
  PKO: twierdzisz, że rozpoczęliśmy ruch spadkowy (imo tylko korektę) i musimy przetestować 42 zł i będziemy to robili w tym tygodniu. Bardzo śmiała teza… szczególnie słowo „musimy”.
  KGH: mówisz, że spółka wykazuje predyspozycje do spadku, że poziom cenowy jest nieakceptowalny czego efektem jest pinbar na (!) MINIMALNYM obrocie. Hmm, a czy pinbar nie powinien się raczej charakteryzować skokowo wyższym obrotem? Może należy do tego podejść jako przeczekania weekendu przy górnej kresce kanału, po to aby wyjść z niego w przyszłym tygodniu? A ten pinbar bez obrotów to tylko korekta po radzie z 102 na 116?

  1. Jak zauważyłeś, cytując moją wypowiedź, „najczęściej” to istotne słowo w tym zdaniu, zdarzają się tygodnie gdzie od początku do końca jest jeden kierunek. Jak chcesz mogę powiedzieć że się pomyliłem. Co do „właściwy kierunek nadejdzie na początku następnego tygodnia” to chodzi mi o to, że po dużej białej mamy świece emocjonalnego niezdecydowania i jeśli będzie kolejna biała to znacząco zwiększy się prawdopodobieństwo, iż po korekcie która zapewne jest znacznie bliżej niż dalej , będzie można liczyć na kolejny ruch w górę. Jeśli jednak będziemy mieli spadek to powstanie coś co może mieć wymowę gwiazdy wieczornej i wówczas Twój schemat fal najprawdopodobniej pójdzie w niepamięć. Co do ORGR na mniejszych indeksach, co już kilkukrotnie wspominałem, zakładam że zasięg może nie być zrealizowany ponieważ formacja ta według mnie powstaje w korekcie a to impuls po korekcie sprawia że zasięg jest realizowany.
   Masz rację że nie powinno paść słowo „musimy”. Tu powinno być z bardzo „dużym prawdopodobieństwem”. Co do obrotów związanych z Twoim zdaniem dotyczącym KGHM to tu kłania się analiza volumenowa. Niestety zmiana kierunku na pin barze czy jakiejkolwiek innej formacji może być zrobiona przy super dużych obrotach jak i przy super małych. Dlaczego? Tak jak napisałem , taki brak obrotów jak w naszym przypadku świadczy o nieakceptowaniu tego poziomu. Dla mnie pin bar na odbiegających obrotach pod górnym ograniczeniem tak wyraźnego kanału stwarza sytuację w której to zmiana kierunku jest bardziej prawdopodobna niż jego kontynuacja. Inną kwestią jest to jak duża zmiana?

 9. Na falach nie się nie znam, ale dla mnie to wygląda na korektę. Po impulsie oczekiwałbym jednak znacznie dynamiczniejszego ruchu a nie takiego ciułania.

 10. To, co widzimy na wykresie będzie kontynuować wzrosty, dlatego że mamy przykład translacji. Wzrosty trwają zbyt długo i są powolne. Dlatego taką pozycję nazywamy długą.
  Poprzednie spadki – to typowa krótka. Szybki spadek szybki zarobek. Gdy wzrosty zaczynają przekraczać 2 x czas spadków – może to już dawno nie jest to korekta!
  Pozdrowienia dla Gospodarza!

 11. Jeżeli dołek przedostatniej świecy jest poniżej szczytu 1/a to mamy ewidentne potwierdzenie zaistnienia korekty.

 12. Praktycznie wszyscy zakładają tutaj, włącznie ze mną, że to korekta i to właśnie jest najpoważniejsza przesłanka, ostrzegająca aby być ostrożnym co do takiego oznaczania fal. Niestety większość nie ma racji : (

 13. Witam, na początek – to pozdrowienia dla Pana. Moim zdaniem to wykres wig 20, a interwały to może kwartalne lub inne, wygląda mi to tylko na korektę abc, może być to zapowiedz dalszych spadków o dalszej dużej sile. Dlaczego tak myślę:
  1. w strefie euro to niewiele gospodarek prócz niemieckiej dobrze stoi;
  2. jak pęknie budownictwo w np.w Chinach to, … będzie źle;
  3. południe europy ledwo zipie;
  4. Południowa Ameryka /Argentyna, Brazylia /teraz napędza ją boom na MŚ’2014/,
  co po mundialu???
  To moje refleksje, pozdrawiam.

   1. To jak dla mnie, jestesmy po korekcie w fali wzrostowej (lewa strona wykresu), w fazie jej kontynuacji. Konkretnie, wskazałbym na podfalę 1/3, gdzie czeka nas teraz delikatna korekta, a potem agresywna podfala 3/3. Z graniem bym L bym jeszcze poczekał, ale grałbym na taki właśnie scanariusz z odpowiednim SL. Może się to okazać falą C a nie 3, co dla mojej gry nie miałoby znaczenia.

 14. Dla mnie to korekta ABC
  Jesli mialby byc to impuls fala 3 musialaby byc dluzsza teraz fala 4 nachodzilaby na wierzcholek fali 1

 15. Czyli lipa ze spadkami – jednak kanał wzrostowy i albo załamie się piątka na negatywnych dywergencjach albo jedziemy w przedział 2550-2565 (1=5).
  Niestety śmierdziało tym (mała 5 pkt baza na futach).
  Na 2520 tez jest opór i bez USA nie dadzą rady chyba.

   1. Nie bierze pan pod uwagę możliwość fałszywki???
    Czy wolumen i pora potwierdza wg pana ten ruch?
    2520-30 są słabym oporem?

    1. Nie nazwie tego fałszywką bo ten ruch wykańcza cały impuls od dołka. Natomiast podając to 2560 zaznaczam o takiej możliwości ale na obecnym poz mamy też ciekawą geometrię z 61% pierwszej fali łącznie. To wszystko, jakby nie spojrzeć, otwiera możliwość, iż od dołka z 30.01 ruszyła większa fala wzrostowa. Teraz spadek (korekta) będzie rozstrzygała to ale aby taki wariant przekreślić trzeba zjechać aż poniżej właśnie wspomnianego dołka.

     1. Chodzi panu o 2280 jako dołek na WG20 czy 2388 jako szczyt fali pierwszej w tym5 falowym impulsie???
      Którego poziomu w korekcie nie powinno złamać?
      Pisał pan też że w zeszłym roku podobny „impuls”
      skończył się w czerwcu jednak załamaniem???
      Czy Elliot to dobre narzędzie w boczniaku 2000-2600 jaki mamy już od ponad 2 lat??

     2. Mówię właśnie o dołku z 30.01 czyli 2280. To gdzie ewentualna korekta teraz dojdzie rozstrzygnie czy mamy pierwszy impuls w nowej fali wzrostowej czy jest to „c” po pierwszym impulsie spadkowym trwającym od listopada do stycznia. Tak wówczas skończył się impuls który nie był tym czego większość oczekiwała czyli początkiem nowej fali wzrostowej tylko po nim zeszliśmy na nowe znacznie niższe dno. To czy Elliott jest dobry czy nie to każdy sam musi decydować a to czy nadaje się do wskazanego okresu? No cóż według mnie nie ma znaczenia czy jest boczniak czy nie , w takim wypadku jest łatwiej o pomyłki ale ….

 16. Korekta czy impuls?
  Elliot najlepiej sprawdza się po lewej stronie wykresu 🙂 Co analityk to inne oznaczenia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *