Analiza weekendowa 10-14.02.2014

Zapraszam do obejrzenia „Analizy weekendowej”. Po kolejnych wzrostowych sesjach mamy ciekawy obraz obecnej sytuacji na naszych indeksach. Ciekawe są również wartości wskaźników obrazujących ilość byków i niedźwiedzi i to nie tylko na naszym podwórku. Zarówno wykresy jak i wspomniane wskaźniki dają wiele ciekawych wniosków. Zatem ……[fumpBegin]

[youtube]http://youtu.be/u2VDBht5cRc[/youtube]

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

19 Replies to “Analiza weekendowa 10-14.02.2014

 1. Biorąc pod uwagę Pańską prośbę, mogę zasugerować i jednocześnie poprosić, aby np. zamiast TOP-5 zrobił Pan analizę złota, które ostatnio zrobiło ładny wzrost.
  Pozdrawiam

  1. Może w kolejnej weekendowej albo jakaś dodatkowa analiza w tygodniu. Zobaczę co się da zrobić.

 2. FED miał zmniejszyć drukowanie do 65 mld $ miesięcznie a już od 1 stycznia wydrukował 155 mld $

  USA to drukowany bankrut , a POLSKA się martwi swoim długiem i chce oszczędzać , śmiechu warte , i my się wyrabiamy dla JANKESA za 1600 brutto a oni sobie to w 5 sekunde drukują w komputerze ,zobaczcie jak sobie teraz na luziku kolejny dług a rok wydrukowali , 17,5 bln $ i kolejne biliony pustej kasy bez pokrycia w niczym , ale coś czuje że przy tej rekordowej zimie w USA i suszy to będą mieli w końcu tą swoją mega inflacje w tym roku

 3. Ja zamieniłbym top5 na mwig,swig,nikkei oraz ise100-to w ramach sugestii.Dziękuję i jestem pełen uznania i szacunku dla Pana pracy i pasji oraz beziteresowności w opracowaniu tych wszystkich analiz dziennych i tygodniowych.Pozdrawiam!

  1. Tak jest, Darek nawet chyba nie wie jak wiele robi dla początkujących i bardzo doświadczonych inwestorów. Pozdro.

 4. Dobra analiza, zgadzam się, że sytuacja jest niepewna, stąd trudno o konkrety, nie wiem, czy warto tak mocno analizować fale, chyba to główny element analiz oststnio, a są one tak niepewne i nieprecyzyjne, że wyciąganie wniosków głównie na ich podstawie (często z pominięciem choćby kanałów) może być tylko sztuką dla sztuki, choć edukacyjnie wartościową.

  A co do Twojego pytania o oczekiwany zakres analizy – dla widza pół godziny nie jest problemem, ale Tobie zajmuje to znacznie więcej czasu, moim zdaniem nie byłoby straty, jakbyś wyeliminował analizę Top5, skupiając się tylko na W20, S&P, DAX i EDku. A tylko czasem dać właśnie jakiś dodatek – mWig, Gold, Top5 itd.

 5. a ja proponowalbym codzienna analize wig20 krotsza na kozysc jakiegos indeksu badz waluty, np raz wig20 i nikkei, na drugi dzien wig20 i eurusd, nastepne wig20 i zloto itditd

 6. jak dla mnie możesz nawijać i całą godzinę, nie co 2 tyg tylko normalnie co tydzień, miedź chyba się rozkręca jak i gold zresztą, sie wydaje że wchodzimy w te inflacje na którą tak wszyscy czekają….

  1. No trudno byłoby tu rozpatrywać takie kwestie ponieważ B zeszło poniżej A bardziej na WIG ale z tego co wiem to można tylko mówić o harmonicznej ABCD a nie widać żadnego XABCD.

 7. Tez glosuje za top 5. Chyba tylko Pan to robi Panie Darku,bo nie zauwazylam wiecej podobnych analiz,to przyciaga publike.
  Pozdrawiam.
  Glosuje tez za fw20

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *