Komentarz po sesji 30.01.2014

Dzisiejsza sesja przyniosła wreszcie jakieś konkretniejsze sygnały mogące świadczyć o tym, że rynek ma zamiar …. ale może najpierw standard czyli dzisiaj indeks WIG20 zyskał na wartości 0.97% i zakończył dzień na poziomie 2336. To powoduje, iż ……[fumpBegin]

…. możemy poważniej pomyśleć o jakimś „zauważalnym” ruchu wzrostowym. Zacznijmy od wykresu dziennego.

wig20Jak można zauważyć na powyższym wykresie, indeks domknął lukę z września i odbił co spowodowało powstanie dość wysokiej białej świecy z dolnym cieniem. Zakres ruchu dzisiejszego korpusu przekroczył na zamknięciu połowę wczorajszego w przeciwnym kolorze. Innymi słowy możemy powiedzieć, iż powstała formacja przenikania a więc formacja odwracająca trend. W ujęciu dziennym to chyba najistotniejsza kwestia po dzisiejszej sesji. Teraz cel – 2450 aby zanegować możliwość scenariusza ,w którym ostatnie pięć sesji miałoby tworzyć pierwszą falę nowego impulsu spadkowego. Przejdźmy może teraz do wykresu intra 1h aby ustalić nieco więcej szczegółów.

wig20intraChoć początek sesji był jeszcze wyraźnie spadkowy to jednak po pierwszej godzinie robiło się „cieplej”. Najpierw powstała formacja przenikania (to taka sama jaka jest po sesji na dziennym) a następnie z każdą kolejną godzina rynek stawał się coraz bardziej odważny i szedł coraz mocniej w górę. Po drodze powstała formacja ORGR której linię szyi zaznaczyłem na wykresie kolorem czerwonym a o której również informowałem w temacie forum „FW20 na bieżąco” znajdującym się na stronach portalu analiza – giełdowa. Dokładnie, formację tą widać na wykresie niższego interwału np. 15m.
W tej chwili z ważniejszych kwestii to pokonanie pierwszej linii trendu i wyjście ponad poziom dołka fali 3 impulsu spadkowego. Jest chyba duża szansa na kontynuację wzrostu już od początku jutrzejszej sesji a to za sprawą dwóch małych czarnych świec, które mogą tworzyć falę 2 tzw. korektę pędzącą. Z falami musimy poczekać do jutra aby dokładniej spróbować określić. W tej chwili wsparciem jest linia szyi. Jej pokonanie czyli negacja dzisiejszego wybicia,oczywiście bez realizacji zasięgu, który powinien wynieść indeks jeszcze ok. 20 pkt. , będzie kazała oczekiwać na ponowny test dołka. Jeśli nie będzie tej negacji to kolejny opór na poziomie ok. 2365.

Podsumowując, dzisiejsza sesja zdaje się przemawiać za nieco większym wzrostem, którego na początek należy traktować w ujęciu dziennym jako korekta ostatnich pięciu sesji spadkowych. Wykres intra zdaje się zapowiadać, iż jutro od samego początku sesji powinno być zielono a to czy utrzyma się ewentualnie tak do jej końca zależy od tego czy aby na pewno będziemy mieli przerwę w spadku.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4 Replies to “Komentarz po sesji 30.01.2014

  1. wszystko świetnie tylko ten wzrost zrobiony w tym samym stylu co ostatnie podejście pod opór , jednym Pekao na żenującym obrocie który urósł 5 % przed fixingiem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *