Komentarz po sesji 22.01.2014

Dzisiejsza sesja to kolejne 0.9% na „plus” dla indeksu WIG20. Poziom zamknięcia, który wyniósł 2433 pozwolił wreszcie na stwierdzenie, iż …..[fumpBegin]

… dzisiaj została zamknięta luka cenowa z 7.01.

wig20Kontynuacja wzrostu po wybiciu linii trendu zapewne napawa coraz większym optymizmem tych, którzy uważają, że jesteśmy „na drodze szybkiego wzrostu”. Oczywiście kolejna biała świeca może cieszyć mimo tego, że jej kolor został dokonany na fixingu (przed było doji). Wyjście indeksu nad szczyt z przed kilku sesji wzmocnił szansę na dojście w rejony ok. 2470 gdzie mamy 50% zniesienia spadku i równocześnie wypada tam również równość fal od ostatniego dołka. Jeśli zatem nic złego nie wydarzy się na innych rynkach to właśnie ten poziom może być osiągnięty już jutro.
Czy takie rozwiązanie na kolejnej sesji jest jedynym możliwym? Oczywiście nie, tak to zawsze bywa, że zawsze są co najmniej dwie możliwości, i nie chodzi mi tu o takie czcze gadanie tylko o konkret oparty na wykresie. W tym celu spójrzmy na wykres intra 1h indeksu WIG20.

wig20intra

 Dzisiejszy wzrost w pierwszej godzinie notowań mógł być falą 5-tą w impulsie z poziomu 2360. Mógł być ale nie musiał. Całość którą wziąłem w koło może być również jakąś większą korektą nieregularną, chociaż w tym wypadku byłaby ona znacząco dłuższa niż ewentualna fala 2. Zatem patrząc na wykres intra od tej strony dopiero jutro będziemy wiedzieć jak potraktować tę część wykresu znajdującą się w kółku.
Jeśli nie wybijemy dzisiejszego szczytu tylko powrócimy do spadku z przeważającej części dzisiejszej sesji to wzrost z ostatniej godziny, podbity dodatkowo na fixingu może okazać się korektą tego dzisiejszego spadku w trakcie sesji.
Dodatkowo chciałbym zwrócić uwagę na figurę jaką tworzy wykres od najniższego dołka – klin. Ta formacja może stać na przeszkodzie w osiągnięciu poziomu 2470 ale oczywiście nie musi ponieważ klin może zamienić się w kanał.
Jedno jest pewne na obecną chwilę nie mamy żadnego konkretnego sygnału powrotu do spadków a posiadacze intra pozycji L nie mają powodu do ich zamykania.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

12 Replies to “Komentarz po sesji 22.01.2014

  1. Gibon a o jakim „bastionie” piszesz. Dla mnie to dopiero rodzaj spadku (korekta całego wzrostu) może być wskaźnikiem tego „czy żegnaj S”. Jeśli teraz ktoś próbuje wmówić że już jedziemy w górę „do nieba”to robi to na podstawie „wróżby”, takie jest moje zdanie.

 1. WIG20 – kontynuacja styczniowego odbicia
  Globtrex.com – Biznes
  22 Sty 2014, 11:10

  POLSKA (WIG20 (WIG20, 2423.55 +0.51%, News)) Początek wtorkowej sesji przyniósł silne wzrosty. Na otwarciu indeks WIG20 przebił opór w rejonie 2385 pkt. a potem około godziny 11 – tej zaatakowany został szczyt z poprzedniego tygodnia (2418 pkt.). Dzienne maksimum wypadło na poziomie 2421 pkt. Po godzinie 11 – tej indeks wkroczył w wielogodzinną fazę konsolidacji o szerokości około 10 punktów. Zamknięcie wypadło na poziomie 2411 pkt. (+1.35%).
  PROGNOZA: W środę możliwa kontynuacja wzrostów z poniedziałkowego dna (2361 pkt.). Najbliższym celem popytu będzie atak na opór w rejonie 2432 pkt. Bariera ta może zostać przekroczona na jakiś czas (1 – 3 sesje). W dalszej perspektywie gdy rozpocznie się realizacja zysków i gdy popyt nie będzie w stanie utrzymać rynku powyżej wsparcia w rejonie 2418 pkt. istnieje duże ryzyko powrotu na styczniowe dno i jego czasowe pogłębienie (wykres 1). Dopiero w dalszej perspektywie możliwe trwalsze wielotygodniowe odreagowanie spadków z listopadowego szczytu.

  WYKRES: INDEKS WIG20

  zobaczcie parę usd/pln bo jest naszykowana do mocnego wybicia i to nie w tym kierunku co obecnie jest na akcjach

 2. dzisiaj jest przetarg naszych obligacji na 10 mld zł , i twierdzę że włąsnie grubas wyrzuca PKO BP które wziął po 37,5 za 650 mln zł ,teraz obrót 120 mln w pół godziny

 3. czy to oznacza że w USA na sp 500 nastąpił dzisiaj historyczne przesilenie i początek krachu i zatrzymanie tak dopiero na 1 ….

  1. spokojnie to się ciągnie ale jesteśmy blisko tego punktu jeśli nie teraz a pod to gram S to dopiero maj w co wątpie.
   Gdzie jest kolega co kazałem mu wziąść L i trzymać od 2 tygodni ? oczywiście bez SL do końca 2014.

   1. tu jestem kolego .jeszcze mamy czasu i za jakiś czas się okaze kto miał racje .a ze teraz zjedzie trochę to szczegol .liczy się 2014 także cierpliwości

    1. ale co z ciebie za gracz i piszesz o dorastaniu do pięt skoro nie umiesz przewidzieć korekt ? cienizna i tyle mam do powiedzenia. Trzymam na demo L na akcyjne za ciebie od początku stycznia na rynku DM i EM przecież głupi nie jestem aby grać tam od tego czasu L zatem nadajesz się do demo koleżko 🙂

 4. czy ty rynek jestes normalny ? na samym dnie pisalem ci ze biore el a wczoraj byl moj post ze jeszcze jedna falka w dół .nie osmieszaj sie czlowieku .za jakis czas sie do ciebie odezwe i zobaczymy kto mial racje .takze wyluzuj troche

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *