EUR/JPY – szansa na kilkaset pips.

Dzisiaj postanowiłem napisać kilka słów o “tytułowej” parze. Początkowo miał to być wpis tylko dla posiadaczy kont w IronFx ale z racji, iż od kilku dni nie było żadnej analizy z rynku Forex, ostatecznie postanowiłem, że będzie to analiza dostępna dla wszystkich. Kolejne jakie pokażą się w tym tygodniu będą już tylko dla posiadaczy kont w IronFx.[fumpBegin]

Rozpoczniemy od wykresu tygodniowego aby zrozumieć dokładniej dlaczego kilkaset pips i dlaczego na takiej a nie innej pozycji.

eurjpyweeklyBez względu na to czy powyższy wykres tygodniowy przedstawia impuls wzrostowy czy za sprawą dużej różnicy czasowej w wielkości jak i długości trwania przedzielających wzrost korekt, mamy tu do czynienia z większą korektą “abc” możemy dostrzec mocne argumenty przemawiające za zakończeniem ruchu “na północ” i wejściem w okres spadków.
Na tym wykresie zaznaczyłem korektę “abc” – pędzącą, która składa się z wyraźnych struktur “trój falowych”. Po jej zakończeniu cena wznosi się w kanale, który to z kolei ma wszelkie znamiona TUK.
Choć na tym wykresie, ostatni ruch w górę, mający miejsce w oznaczonym kanale, jest bez żadnych korekt to już zejście do niższego interwału, dziennego wyraźnie wskazuje że również i ta fala ma strukturę składającą się z trzech pod fal. Właśnie między innymi te wzrosty w układach trzech pod fal skłaniają mnie do zaakceptowania tego okresu jako powstanie TUK.

eurjpydailyJak widzimy również na powyższym wykresie, w dniu wczorajszym powstał pin bar odbijający się od górnego ograniczenia. Zatem przyjmując przedstawione założenie na temat TUK, w zależności od “swojego interwału czasowego” można w odpowiednim czasie poszukać swoich systemowych sygnałów do zajęcia pozycji S.
W krótszym okresie (nie mam tu na myśli 5 czy 15m tylko 1h czy 4h) powinniśmy rozpatrywać spadek do strefy  135.60- 135.90 gdzie znajduje się szczyt pierwszego ruchu wzrostowego w ostatniej fali trójkąta (przed korektą). Z tamtego obszaru jest mocno prawdopodobne odbicie w górę. Jeśli jednak ono nie rozwinie się w ruch wzrostowy wybijający szczyt to tak naprawdę wówczas powinien rozpocząć się ten ruch właściwy w kierunku południowym. Dlatego też wszyscy, którzy “grają” na dziennych i wyżej mogą założyć spadek znacznie większy, bo do dolnego ograniczenia TUK co przekłada się na poziom ok. 132.00 Tacy gracze powinni wziąć pod uwagę, że jeśli mamy do czynienia z TUK to zapewne nastąpi wybicie dołem z niego czyli zasięg ewentualnej pozycji S jeszcze się wydłuży i to w sposób bardzo znaczący. Wydaje się że może to być co najmniej rejon końca korekty “abc” z wykresu tygodniowego czyli rejony 125.00

[fumpEnd]

7 Replies to “EUR/JPY – szansa na kilkaset pips.

    1. Tzw. trójkąt końcowy według teorii Elliotta. Taki trójkąt często kończy impuls bądź korektę. Innymi słowy może być falą 5 lub C . w TUK wszystkie fale są zazwyczaj “trójkami” i fala 4 może nachodzić na 1.

    1. Zgadza się co do pierwotnego miejsca nawrotu ale w analizie chciałem głównie wskazać potencjał S. Myślę że do tej pory nie padł sygnał sprzedaży w systemach na wyższe interwały więc nic złego się nie dzieje z tego tytułu że idą trochę wyżej.

  1. jeszcze uzupełnię – myślę, że powinnismy zmienić górne ograniczenie kanału i poprowadzić je od szczytu b i wtedy ew tworzyć S, kiedy wykres dojdzie do tego miejsca

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *