Analiza weekendowa 18-22.11.2013

Zapraszam do obejrzenia analizy. przypominam również o możliwości oddania głosu w ankiecie, która znajduje się w górnym prawym rogu bloga.[fumpBegin]

[youtube]http://youtu.be/6drO_wwnV8k[/youtube]

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4 Replies to “Analiza weekendowa 18-22.11.2013

    1. Intra się zmieniła ponieważ zostało wybite wsparcie i tym samym korekta spadkowa (mniejsza) zeszła niżej. Jednak aby nie było nieporozumień, jutro albo we wtorek będzie uaktualniona na blogu.

  1. Dzien dobry
    Ma Pan racje, ze gielda USA pojdzie gdzie ma pojsc, niezaleznie od tego czy FED bedzie dalej wspieral rzad USA. QE tak naprawde to nie jest zaden nowy „wynalazek”. Po Wielkim Kryzysie Fed robil dokladnie to samo co teraz. FED skupowal aktywa rzadowe, osiagajac olbrzymia warosc bilansu wlasnego (wedlug owczesnej wartosci dolara). Jak mozna zobaczyc w linku ponizej, nie zapobieglo to zalamaniu rynku. Co wiecej, wtedy byly bardziej sprzyjajace okolicznosci niz teraz, poniewaz procz niskich (prawie zerowych) stop%, niskie bylo takze oprocentowanie obligacji 10 letnich (takze bliskie zera), podczas gdy obecnie zbliza sie do 3%. Wtedy takze bylo prawdzwe i silne odbicie w gospodarce; w przeciwiensie do aktualnego „odbicia”, zrobionego „masowaniem” danych, np. o poziomie inflacji. …Po zalamaniu gieldowym po polowie lat 30-ch FED drukowal nadal …i dopiero w latach 1940-1941 osiagnal najwyzszy w historii udzial bilansu w stosunku do gospodarki USA. Niektore podstawowe znajduja sa tutaj:
    http://www.zerohedge.com/news/2013-11-12/7-more-years-low-rates-and-then-war
    Pozdr.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *