Komentarz po sesji 19.11.2013

Po wczorajszym rajdzie na północ dzisiaj mieliśmy delikatne schłodzenie, które objawiło się spadkiem indeksu WIG20 o -0.82%. Zamknięcie wypadło na poziomie 2601 co spowodowało, iż na wykresie dziennym powstała…..[fumpBegin]

….czarna świeczka umieszczona w górnej połowie wczorajszej Marubozu.

wig20To zaś powoduje, że możemy mówić o formacji Harami wysokiej ceny. Taka formacja to najczęściej zapowiedź jakiegoś ruchu w bok ewentualnie z delikatną zmianą kierunku. Zatem po dzisiejszej sesji korekcyjnej możemy oczekiwać, iż jutrzejsza również nie będzie nas rozpieszczać. Zanosi się, że po tym korekcyjnym ruchu będziemy świadkami kolejnego uderzenia w kierunku północnym. Czy będzie to już zakończenie całego ruchu od września? No cóż to się okaże ale jest to dość prawdopodobne. Wiem, że przeważająca część inwestorów widzi przed nami niekończącą się opowieść o hossie pokoleniowej jednak rzeczywistość nie jest zazwyczaj taka jaka oczekują prawie wszyscy. Każdy kolejny dzień, który nie stanowi początku mocniejszego spadku tylko wprost przeciwnie, zwiększa znacząco szanse na gwałtowne załamanie. W tym miejscu zdaję sobie sprawę, że znajdzie się cała masa osób, które znowu będą wykazywały „moją nietrafność” ale tym wszystkim polecam obiektywne spojrzenie na wygląd całego wykresu z tego roku a i spojrzenie na indeksy, które wyglądają znacznie lepiej niż WIG20 też pokazują ile i jakich fal mieliśmy ot chociażby od września.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

24 Replies to “Komentarz po sesji 19.11.2013

 1. kończymy 5tą falę w 3 i potem korekta do max 2450 czyli szczyt fali pierwszej i kończąca cały impuls 5tka , akurat do wiosny , potem według mnie bessa

  chyba że znów banki centralne ogłoszą KOLEJNE Drrukowanie na wielką skalę to coś z tym darmowym cashem trzeba będzie zrobić

  http://stooq.pl/q/a/?s=wig20&i=w&u=12651297 tutaj też by się ładnie kanalik składał

 2. czekam co powie Dragi bo teraz dla mnie tylko to się liczy czy zetnie stopy % do ZERA jak USA , wtedy może być znó ponowna jazda na eur/usd

 3. TO pytanie do super analityków technicznych: dlaczego ruch skończył się na 2631? jakie info z wykresów mówiły o końcu ??? pisałem o 2602 wczoraj tak ?

  1. A możesz jaśniej bo chyba nie masz na myśli z tym 2631 zniesienia 127.2 które wskazywałem w weekendowej? A 2602 to już wcale nie wiem o co Ci chodzi?

  2. 2631 to podwójny szczyt , ale czy to szczyt to nikt nie wie , musisz patrzeć na szczyt poprzedni 2588 pkt , jeżeli to padnie to kolejne wsparcie 2460 pkt dopiero

 4. Ruch jeszcze się nie zakończył, muszą L-ki pozamykać najpierw a póki co LOP rośnie cały czas na korektach a to oznacza, że L-ki są dobierane.

 5. Jest jakaś szansa na załamaną piątkę na indeksach WIG i WG20 i nadejście teraz właściwej korekty ABC???
  Na WIG mamy negatywną dywergencję na RSI dziennym podobnie zresztą na WG20? i znaczące wykupienie na tygodniowych RSI.
  Brakuje tylko iskry wg mnie. Pytanie czy ten skok w postaci gonienia króliczka spod 2500 może być załamaną piątką?
  Głośno myślę tylko.

 6. Sprawa jest prosta: chodzi o wykres dzienny i na nim kreski + wykresy 4H 2H 1H 30 min a na nich odpowiednie narzędzia i formacje;

 7. Tak patrzę SP500 poszło YTD od 1400 na 1800 czyli 400 pkt czyli 22% – chyba nic by się nie stało jakby 100 pkt zagrali down ( i schowali trochę zysku do kieszeni 100/1800 to tylko 5,5%) a przy okazji zarobią sobie na S-kach.
  U nas póki co okolice 2610 (FW20) linią szyi potencjalnego RGR???

 8. CZY NIE byłby Pan tak wyrozumiały i przeprowadził skomplikowaną analizę waluty przyszłości czyli bitconu podobno tam można zarobic dużo procentów w szybkim czasie

  1. Wirtualnymi tworami się nie zajmuję a szum jaki się robi wobec tej waluty świadczyć może o wyczerpującym się potencjale szalonej spekulacji.

   1. i tu Darek się mylisz chyba nie wiesz skąd się bierze ta wirtualna waluta. Jest równie wirualna jak papierkowa ale nie da jej się wydrukować, rozmnożyć w cudowny sposób.

 9. Nad USA wisi wg mnie potrójna negatywna dywergencja na SP500 szczyty 1729 1772 1798 nie są potwierdzone wskaźnikiem RSI. Potwierdzenie nr 1 zamknięcie pod 1772 a już pewnik to zamknięcie pod 1747. Wydaje się to trochę sci-fi na tą chwilę chyba.

 10. LOP cały czas rośnie , niedługo będzie rozwiązanie zagaddki , ale ja do rozliczenia serii wolałbym chyba mieć krótkie po 2630 niż długie

 11. „Patrząc na ostatni wzrost z 2460 można dojść do wniosku, że jest to kompletna struktura wzrostowa z wydłużoną falą piątą i obecnie indeks winien doświadczyć silniejszej korekty, bez względu na scenariusze w dłuższej perspektywie czasowej. Jeśli przyjąć założenie, iż wzrost jest impulsem inicjującym większy ruch najbliższe sesji winny upłynąć pod znakiem korekty z potencjalnym celem na 2532 (dno fali czwartej niższego rzędu). Alternatywnie trzeba zakładać, iż wzrost kończył impuls zainicjowany na początku września na 2166, co z kolei będzie sugerowało korektę wyższego rzędu, a potencjalnym celem winien być 2460, choć korekta może być płytsza z racji faktu, iż szczyt fali pierwszej był wyznaczony na 2475 i prawdopodobnie ten poziom winien być honorowany. Po korekcie winna mieć miejsce kolejna fala wzrostowa, która wina poprawić maksima. W kolejnym alternatywnym wariancie należałoby przyjąć, iż impuls nie jest jeszcze w pełni ukształtowany, a obecnie korygowany jest jedynie 90 punktowy wzrost z 2532 do 2622. W takim układzie korekta winna dotrzeć do 2585 lub też 2577, po czym winna mieć miejsce kolejna fala wzrostowa, która winna dotrzeć do zakresu 2634-2640”
  T.Jerzyk BZ WBK

 12. Pytanie do wywołania dyskusji ja zadałem i nie po to żeby na nie odpowiadać; jak nie „widać” kresek dziennych to o czym rozmawiać ; chyba podstawowe linie masz wyrysowane ? tyle na temat „cienkości” odpowiedzi; może chodzi o cienkość rysunku?

  1. Nie. Chodzi tylko o cienkość Twojego komentarza od strony czytelności dla innych czytelników. Zawsze powtarzam,że jeśli ktoś ma jakąś teorię to niech ją przedstawi tak aby wszyscy mogli to zrozumieć a Ty piszesz tak jakbyś ogłaszał konkurs.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *