„Gold” szykuje się na L (potencjał 50$ i dużo dużo więcej)?

Dzisiaj krótki wpis techniczny na temat złota, które być może szykuje nam wykres na zajęcie pozycji L z ciekawym potencjałem. Posiadacze kont w IronFx otrzymali o tym wpisie informacje mailową zaraz po jego zamieszczeniu.[fumpBegin]

Na początek wykres w ujęciu 4h, który mówi wszystko.

xauusdh4Wiele geometrii (w tym harmoniczna odmiana Gartleya) tworzy nam strefę wsparcia na poziomie 1260- 1268. Jak widać na wykresie po 5-ce w górę zakończonej klinem, teraz jesteśmy w spadkowej korekcie (najprawdopodobniej) która składa się z a- trójka, b- trójka, c – piątka. Zatem dojście do, wskazanej niebieskim prostokątem, strefy wsparcia będzie najprawdopodobniej dobrym momentem do poszukania sygnału na L. Oprócz geometrii i „elliotta” zbiegają się tam dolne ograniczenia kanałów jakie możemy wyrysować na podstawie dotychczasowego przebiegu wykresu.
Jeśli powyższe, wyrysowane założenia są ok. to ewentualna pozycja długa powinna dać zarobić do poziomu ok. 1325 co daje jakieś 50$ (przy uwzględnieniu wejścia po sygnale a nie zleceniem oczekującym), i jest to chyba minimum jakie można będzie najprawdopodobniej wyciągnąć z takiego zagrania. Dlaczego „minimum”? Do uzyskania odpowiedzi musimy spojrzeć na wykres w nieco dłuższym interwale czasowym.

xauusddailyNawet jeśli założymy, że od dołka z czerwca, na wykresie dziennym (również tygodniowym) mamy do czynienia z korektą po trzeciej fali spadkowej od samego szczytu, to należałoby się spodziewać że ruch wzrostowy powinien być znacznie dłuższy niż wspomniane wcześniej 50$ . Na powyższym wykresie oznaczyłem ewentualne zasięgi. Pierwszy z nich to szczyt na poziomie ok. 1360 kolejną jest 61.8% długości „pierwszego abc” a trzecim poziomem docelowym jest 100% długości tej samej części korekty.
Z powyższego wynika, że w przypadku realizacji podstawowych założeń w wskazanych na pierwszym wykresie i otrzymaniu sygnału do zajęcia pozycji L warto zastanowić się nad prowadzeniem co najmniej części zajętej pozycji.

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

4
Dodaj komentarz

avatar
3 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
DobromirGrześTomekJacek Raczkowski Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Jacek Raczkowski
Gość
Jacek Raczkowski

No Darku widzę podobnie Gold i Silver i nawet małą pozycję mam już w portfelu. Sądzę jednak że może być dołek jeszcze pobity ale nie musi.

Chciałem jednak przedstawić sytuacje na walutach względem polskiej złotówki. Jak wiadomo te waluty są dość istotne dla osób „pogrywających” na kontraktach indeksowych.

http://galeriazyskow.pl/analizy-walut-eurpln-usdpln-chfpln-interwal-godzinny-10-11-2013r/

Wiele osób oczekuje spadków na indeksach i moim zdaniem mamy szansę doczekać się tych życzeń. Podpowiedzią są właśnie waluty względem PLN…

Ciekawostkę podam na zmianę trendu towarów. Soja w mojej ocenie daje fajne sygnały do wzrostów. Nie ukrywam że bardzo liczę na ten instrument, gdyż potencjał wzrostów jest bardzo duży.

http://galeriazyskow.pl/soja-wykres-tygodniowy-i-dzienny-10-11-2013r/

Dobromir
Gość
Dobromir

Nie wystarczy rysowac kreski, trzeba tez myslec. Silisz sie na korekte USD/PLN do 3.06 co uwazam za chorobliwe chciejstwo a nie AT. Zbierali na jednym groszu tj. kurs 3.02-3.03 przez dwa tygodnie wybijac sie na 3.15 i teraz niby maja oddac na korekcie do 3.06 -prponuje wziasc rozbieg i glowka w slupek mierzyc z takim analizowaniem.

Tomek
Gość
Tomek

Pomyślałem dokładnie to samo dzisiaj rano zanim ukazał sie ten komentarz… 🙂

Grześ
Gość
Grześ

Już druga udana podpowiedź, z której skorzystałem, dziękuję 🙂 i czekam na kolejne.