Komentarz po sesji 29.10.2013

Dzisiejsza sesja przyniosła nam kolejny wzrost indeksu WIG20 o 0.66% co pozwoliło na zamknięcie w poziomie 2575. Maksimum ustanowione w dniu dzisiejszym to poziom 2587. To sprawia, iż realizuje się scenariusz jaki przedstawiłem w wczorajszym komentarzu. [fumpBegin]

Z tego powodu ograniczę się dzisiaj do przedstawienia wykresów i krótkiego podsumowania.

wig20intrawig20Wykres intra 1h indeksu pokazuje nam, iż cały czas poruszamy się w małym klinie, w którym przy każdej korekcie respektujemy jego dolne ograniczenie. Wykres dzienny pokazuje również klin oczywiście w większym wymiarze. Dzisiejszy cień na świecy dziennej pokazuje że bliskość poziomu 2600 powoduje uaktywnienie się podaży. Geometria jaką wskazałem wczoraj (na wykresie intra) wskazuje, że dojście do tego psychologicznego poziomu jest bardzo zachęcające i być może właśnie jutro stanie się to faktem.
Zwrócę jeszcze uwagę na fakt, iż po wybiciu z chorągiewki mamy wykonane fale 1,2,3,4 i teraz pora byłaby na 5-tą. No cóż wspomniany poziom jeśli zostanie osiągnięty to zapewne z bardzo dużym prawdopodobieństwem spowoduje odbicie i zmianę kierunku. Pytanie. Jaka będzie to zmiana. Patrząc na formacje klinów przypuszczam, że może być dość znaczna. Jest jedno „ale” czyli FED. Jeśli tam jutro coś się ciekawego wydarzy to oczywiście może nastąpić wybicie 2600 i trend wzrostowy będzie trwał dalej w końcu bywają przypadki w których klin zamienia się w kanał.
Osobiście uważam jednak, że geometria i formacje to raczej znacznie większa szansa na wejście w bardziej znaczącą korektę (tak to na razie ujmijmy).

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

5 Replies to “Komentarz po sesji 29.10.2013

    1. No cóż jeśli przez ostatnich kilka kilkanaście sesji LOP rósł bardzo powoli a teraz pod jakby nie patrzeć silnym oporem geometrycznym , psychologicznym i górnym ograniczeniem formacji, rośnie gwałtownie to oznacza że co najmniej jakiś większy kapitał wszedł na S ale może to być łapanie szczytu. Gdyby było wiadome (a nie jest) jaka jest koncentracja tych otwartych pozycji to można byłoby ewentualnie pokusić się o dokładniejsze stwierdzenie. Ja osobiście uważam, bo tak mnie uczono, że jeśli pod oporem rośnie nagle mocno LOP to będzie zmiana ale jaka to już nie wiadomo.

  1. 8 tygodni wzrostu , ostatnie 4 razy właśnie tyle trwał wzrost przed korektą

    wszyscy są pewni żże FED będzie drukował do 2015 roku i mało tego że jeszcze powiększy skalę dodruku i to jest własnie w euforycznych cenach

    oby wszyscy się nie pomylili , ostatnia obrona MISIA to 2630 pkt , korekta do 2450 mnie nie zdziwi

    idziemy dokłądnie jak rok temu od stycznia do maja w dół , a potem do stycznia w górę , więc ten co teraz ładuje S zacznie zarabiać dopiero o stycznia ale wiadmo że tylu pozycji nie zajmie się przez tydzień

  2. Widać pierwsze sygnały przesilenia. PEO zaliczył 206 by spaść do 199 i o dziwo kontrakty podeszły tylko d0 203… Premia 300 złotych dla tych, co kupują? Jak najbardziej. Mądrzy kupowali po 140 do 150 – nie po 200. Wyskok indeksu właściwie to tylko akcja na PEO. PKO też w hiperbolicznym wykresie z wykupionymi oscylatorami. Od poniedziałku nowy cykl solarno – lunarny, więc nie może dalej rosnąć przez 3 – 4 tygodnie. Zakładam korektę kilku tygodniową być może nawet od jutra. Powodzenia wszystkim śmiałkom!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *