Komentarz po sesji 28.10.2013

Dzisiejsza sesja potoczyła się zgodnie z scenariuszem, w którym wybicie chorągiewki miałoby zaprowadzić nas na poziom ok. 2600. Wig20 podczas dzisiejszych notowań zyskał 0.79% i zakończył dzień na poziomie 2558 co stanowi kolejny rekord w cenach zamknięcia.[fumpBegin]

wig20Świeca po dzisiejszej sesji przyjęła postać małej Doji ale zdołała wybić górne ograniczenie Chorągiewki co powinno zaowocować kontynuacją wzrostu w kolejnych dniach. Biorąc pod uwagę fakt, iż w środę o 20-tej mamy FED możemy zakładać, iż do środy nic „złego” na naszym parkiecie się nie zdarzy. Biorąc pod uwagę wczorajszą „weekendową” i dzisiejszą świecę należy zakładać wzrost do ok. 2600. Myślę, że po tej dzisiejszej sesji, która mimo wszystko do najciekawszych nie należała, bardziej interesujący jest wykres intra 1h indeksu WIG20, którego w „weekendowej” nie było.

wig20intraMyślę, że warto zwrócić uwagę na wspomniany poziom ok. 2600. Tam na przestrzeni zaledwie 10 pkt grupuje się wiele zniesień. Przede wszystkim równość fal (kolor czerwony) którą warto zapamiętać bo zakończenie wzrostu w okolicach 2600 oznaczać będzie, iż od dołka z września mogliśmy mieć do czynienia zaledwie z „trójką” wzrostową, oraz „konkretne” zniesienia zewnętrzne wszystkich korekt spadkowych jakie miały miejsce w okresie ostatnich „prawie” dwóch miesięcy. Te zniesienia zewnętrzne mają jeszcze jedną bardzo istotną cechę, mianowicie są to najczęściej występujące wartości takich zniesień czyli 161.8% oraz 200%.
Osobiście patrząc na wykres odnoszę wrażenie, że komunikat FED może sporo namieszać w „głowach” inwestorów.

[fumpEnd]

4 Replies to “Komentarz po sesji 28.10.2013

 1. w sprawie dzisiejszej sesji mam mieszane uczucia

  z jednej strony TP, KGHM oba PKO z drugiej – BRE, PKN itp

  trudno bedzie na takich obrotach i przy gasnacych wzrostach na swiecie o wzrosty u nas do poziomu 2600

 2. rynek dyskontuje wszystko także drukowanie Fedu jest już w cenach,

  i dlatego według mnie jak nie ogłoszą zakończenia drukowania to spadnie a jak ograniczą to mocno spadnie bo wszystko jest w cenach

  a że FED będzie drukował coraz więcej przekonani są wszyscy i własnie daltego KONIEC DRUKU to byłby krach bo absolutnie NIKT siię tego nie spodziewa

  ja tam przy taak wykupionym rynku w L nie wejdę , spokojnie czekam i obserwuję że rynek wytraca swoją siłe widać to po świecach gdzie wybicia są coraz słabsze a cofnięcia coraz głębsze , jeszcze niedawno po takiej luce jak rano byłoby 3% a tu wystarczyla godzina i od razu 2 czerwone świece i po wybiciu , BANKI wygrzane na maxa a surowce spadają to co ma ciągnąc ?

 3. Darku, dziś obejrzałem analizę weekendową. Pokazywałeś w niej, w okresie wieloletnim kanał, i że to jest korekta i czekają nas spadki, bo jest skokowy wzrost obrotów pod oporem. Chciałem zauważyć, że obroty na szczycie w 2007 roku, to była to seria dużych obrotów, a nie pojedyncza świeca. Moim zdaniem, korekta może być, ale czy będą to tak duże spadki to śmiem wątpić z powodu obrotów. Gdyby miało nastąpić spuszczenie indeksów, to by było więcej sesji na dużych obrotach, a nie na jednej świecy.

  1. Dobrze prawi Rafał, a Mariusz to jeden z niepoprawnych wyznawców dogmatu o związku wzrostów z wysokimi obrotami. Nawet wiem, kto jest jego mistrzem. W ostatnich kilku latach fale wzrostowe odbywały się przy relatywnie niewysokich obrotach, ale dogmatyków to ciągle nie przekonuje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *