Analiza weekendowa 21-25.10.2013

Zapraszam do obejrzenia analizy weekendowej, w której przedstawiam sytuację na indeksach rynku polskiego (WIG, WIG20, sWIG80 i mWIG40). Nie zapomniałem również o S&P i parze EUR/USD.[fumpBegin]

[youtube]http://youtu.be/VUr57xh4LnQ[/youtube]

[fumpEnd]

Inwestycje w instrumenty rynku OTC, w tym kontrakty na różnice kursowe (CFD), ze względu na wykorzystywanie mechanizmu dźwigni finansowej wiążą się z możliwością poniesienia strat nawet przy niewielkiej zmianie ceny instrumentu bazowego, na podstawie którego jest oparte kwotowanie cen danego Instrumentu. Osiągnięcie zysku na transakcjach na instrumentach OTC, w tym kontraktach na różnice kursowe (CFD) bez wystawienia się na ryzyko poniesienia straty, nie jest możliwe. Podejmując decyzje inwestycyjne, Klient powinien kierować się własnym osądem.

21 Replies to “Analiza weekendowa 21-25.10.2013

 1. Pan Darek ogłosi hossę na WIG dopiero gdy wyjdzie na nowe szczyty. Chociaż nie, zapewne nawet wtedy będzie niepewność co do dalszych wzrostów. Darku, nie wiem skąd bierzesz wykresy, ale Mwig40 wygląda tak: http://www.attrader.pl/charts/s/41574/mGv_IqCPR0uAaDVxXypzhw.png
  Przy czym w trendzie wzrostowym, należy założyć że górna banda zostanie wybita w górę. Od ponad roku powtarzam, że popełniasz błąd – uczysz ludzi że należy myśleć i interpretować wykresy pod prąd. Hiperbola ? Zobacz co było w latach 2004 – 2007. W porównaniu z tym idziemy w tempie ślimaka, wykres jest prawie płaski. Nie wiem czy obejrzę kiedyś jeszcze jakąś Twoją analizę – po co, z góry wiadomo że będziesz wróżył spadki

  1. Gdybyś był tak spostrzegawczy na jakiego chcesz się wykreować to widziałbyś że używasz skali logarytmicznej i nie dziwił się że Twój wykres wygląda inaczej.

 2. I muszę jeszcze dodać kolejny wykres Mwig40 z innego portalu, żeby nie było wątpliwości. I prawidłowa analiza, nawet jeśli teraz zakładasz spadki – powinna wyglądać tak: http://images63.fotosik.pl/321/88f84eb7872f2d32med.jpg
  Wyobraź sobie że to wykres sp500 rok temu, i wróć do swoich analiz z tamtego okresu. Słowem nie dawałeś szansy nawet dojścia do szczytów, co tydzień miał być koniec wzrostów, nawet Twoi zaprzyjaźnieni fachowcy od Elliota to potwierdzali. Należy temu w końcu powiedzieć dosyć.
  Ludzie grajcie z trendem jeśli chcecie zarabiać, trend to jedyny i największy przyjaciel inwestora.

  1. Dziwne że nie pamiętasz tego jak pod koniec ubiegłego roku pisałem o tym że indeks powinien zejść co najmniej na 2200 i co nie stało się tak? Ale co się dziwić lubujesz się w takich komentarzach więc pisz sobie ile chcesz. Na drugi raz obejrzyj coś dokładnie zanim będziesz chciał to „wyśmiać”. Piszę Ci wyraźnie że używasz wykresu z inną skalą a Ty dalej swoje. Oj jakaś reforma by się chyba przydała.

 3. Szacunek dla wykonanej pracy dot. analizy dodatkowych indexów gpw.
  Z mojej strony brakowało jednak analizy PKO,PZU,KGHM, DAX.
  Grając na fw spoglądam na to co dzieję się w WIG20, dlatego poprzednia forma weekendowej mnie bardziej przekonuje, no ale to jest moje zdanie, inni słuchacze mogą mieć inne.
  Dziękuję i pozdrawiam
  Robert

  1. Robercie , normalnie będą spółki bo głównie skupiam się na WIG20, gdybym chciał ciągle omawiać wszystkie indeksy to tacy ludzie jak np. poniższy Howgh zalali by to forum samymi zarzutami.

   1. To może napiszę jedno zdanie o KGHM, który jest bliski wyłamania dołem jeżeli puści wsparcie 120,60 tym bardziej że dzienna wynosi 122,70 a tygodniowa 123,61.
    Natomiast kurs KGHM z piątkowego zamknięcia to 121,80 a więc jest już poniżej d i t.
    Do tego banki PKOSA już nie chce rosnąć w środę i czwartek stracił w sumie ok.10 zł; PKOBP wskaźniki nagrzane jak zupa niedobra.
    PZU trzymają bo za kilka sesji prawo do dywidendy zaliczkowej 20 zł/brutto.
    To co ma zatem rosnąć w tym WIG20?

 4. Już nie przesadzaj że zalewam Twojego bloga zarzutami – ostatni raz odezwałem się pewnie ze 3 miesiące temu. Dziś nie wytrzymałem, bo zabrałeś się za rosnące indeksy z GPW i oczywiście najchętniej odwróciłbyś na nich trend na spadkowy. Nie poczekasz na sygnał zmiany trendu, wolisz próbować złapać górkę ? Trend na S&P500 niczego nie nauczył ? Owszem, moje wykresy są w skali logarytmicznej – ja ich tak nie ustawiłem, są tak ustawione domyślnie. Czyli Ty przestawiłeś swoje, osobiście nie wiem która skala lepiej oddaje to co się dzieje na rynku – chętnie usłyszę jakieś za lub przeciw.

  ps
  Kiedyś na samym końcu trendu, wyjdzie na Twoje, trendy się odwrócą i zaczną się spadki. Ale z logicznych powodów, lepiej analizować i grać pare lat z trendem i w końcu pomylić się raz, niż mylić się pare lat i raz mieć rację.

  1. No widzisz , jednak piszesz tylko po to aby mi coś udowodnić a robisz to nieudolnie bo najwyraźniej nie słuchasz całości tylko wyrywki. Powiedziałem wyraźnie że na indeksach naszych (nie licząc WIG20) nie ma żadnych sygnałów zmiany trendu a jedynie zbliżanie się do super istotnych poziomów i to w postaci nieomal hiperboli na sWIG i mWIG. Więc na drugi raz nie pisz bzdur i nie wkładaj mi w usta coś czego nie powiedziałem.

 5. Na razie rynek dopiero się rozgrzewa, coraz więcej spółek wchodzi w trend wzrostowy, ale daleko jeszcze do ekstremów oglądanych na szczycie hossy.

  Polecam najnowszy wpis.

 6. ostatnie 4 wzrosty trwały 8 tygodni , włąsnie wchodzimy w 8 tydzień wzrostowy

  spółki z Swigu i Mwigu mają na wykresie tygodniowym RSI po 87 pkt , jak to nie walnie to będę bardzo zdziwiony

 7. rzeczywiście tak było, całej analizy nie obejrzałem – zniechęcił mnie ton w jakim zacząłeś analizowałeś wykres WIG i Mwig40. Ten sam w jakim wypowiadasz się o indeksie s&p500 od ponad roku – czyli wzrosty są, ale są be, co analiza weekandowa to powinno spadać, wymyślasz ku temu pod kątem AT różne powody, ale potem jakoś okazuje się że nie spada (bo po prostu kontynuuje trend). Generalnie nie chcę wzniecać dymu, przecież to Twój blog i możesz na nim pisać co chcesz. Przepraszam i pozdrawiam.

 8. Nie ma co sie szarpac z rynkiem przeciez gospodarz naisal w zeszlym tyg ze nie bedzie rosło A co to bedzie jak lada moment miedziak wybije w gore

  1. Oczywiście, że na kreski. Skoro tak piszesz to znaczy że nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi. Zatem powiem inaczej, jak się ma do analizy stwierdzenie „a co jak lada moment miedziak wybije w górę?” tak samo jak moje „stwierdzenie”.

 9. Bardzo duże zaangażowanie. Osobiście nie interesują mnie indeksy „małe”, ale półki jeszcze mniej, więc przyklaskuję, by na stałe zamiast spółek była analiza małych indeksów 🙂 Ale jeśli nie będziez miał czasu, to wystarczy nawet sam WIG20, S&P i DAX.

 10. Dodrukowywanie pieniędzy jest dobre na krótką metę. Teraz pytanie co to znaczy krótka meta? Jeżeli dotyczy to trendów wyższego stopnia, wzrost może trwać bardzo długo do osiągnięcia czegoś na kształt hiperboli. Pewnie nie o to chodzi ekonomistom, chociaż kto wie jakie głupoty jeszcze popełnią. Należy zachować ostrożność i grać z trendem . Pytanie tylko z którym? krótkoterminowym spadkowym, średnioterminowym wzrostowym czy długoterminowym spadkowym, a może jednak wzrostowym.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *