Okazja na kilkaset pips?

Przeglądając wykresy par walutowych w nieco większym interwale czasowym niż ten z którego korzystam w tradingu, znalazłem ciekawy układ, który może przynieść kilkaset pips zysku dla inwestorów działających na rynku Forex. Chciałbym się nim podzielić przede wszystkim z osobami które otwarły konta w IronFx z „mojego polecenia” ale jeszcze dzisiaj również i inni mają taką możliwość.[fumpBegin]

Wspomniana para walutowa to USD/JPY. Zacznę od wykresu w układzie tygodniowym aby wskazać potencjał ewentualnego ruchu.

usdjpyweeklyJak widać na wykresie, wiele wskazuje, że na tym rynku przed nami jest fala 5, która powinna co najmniej dojść do szczytu fali 3 a patrząc na wielkość fali 1 i przekładając ją na falę 5 to nawet ta para może „zawędrować” nieco wyżej niż wspomniany szczyt fali 3.
Przechodząc do wykresu w ujęciu dziennym możemy dokładniej określić poziom górnego ograniczenia trójkąta (chorągiewki) w jakiej porusza się ta para od maja 2013.

usdjpydailyJak widzimy wyraźnie, pozycję można byłoby zając na wybiciu trójkąta w górę jednak w takim wypadku trzeba zastosować dość szeroki SL. Zatem najlepiej byłoby zejść na jeszcze niższy interwał 4h i przypatrzeć się jak tam wygląda już bieżąca sytuacja.

usdjpyh4Jak widać ostatnia fala wzrostowa w trójkącie przybrała postać pełnej „piątki” a obecny spadek najwyraźniej kształtuje się w „trójkę”. „Rozkładając dokładniej” obecną „trójkę korekcyjną” dostrzegamy, iż pod fala „c” najprawdopodobniej będzie miała strukturę pięcio falową i dlatego można spodziewać się jeszcze jakiegoś ruchu w dół, który być może przetestuje dolne ograniczenie kanału.
Jeśli ten scenariusz będzie się realizował to zapewne każdy ma już swój sposób na wejście w transakcje o kilkuset „pipsowym” potencjale. Na pewno nie będą mieli żadnego problemu Ci którzy wzięli udział w mojej konferencji na temat wzoru jaki powstaje na każdym rynku i w każdym interwale czasowym. Będą oni mogli zainicjować transakcję z bardzo wąskim SL i w dokładnie sprecyzowanym miejscu.

[fumpEnd]

3 Replies to “Okazja na kilkaset pips?

  1. Analiza techniczna jest do niczego i radze ostroznie do tego podchodzic, z tego trojkata moze sie jeszcze zrobic kanal opadajacy, a potem moga jeszcze to wybic dolem 🙂 wszystko zalezy od nikkei, anzaliza techniczna fajnie wyglada po fakcie, pozdrawiam chciwych 🙂

  2. Panie Dariuszu, pomiędzy grudniem 2005 a majem 2006 para usdjpy zrobiła podobną korektę ale trójkąt wyszedł dołem i zrobił się zygzak, dopiero wtedy zaczęły się wzrosty.
    Co pana zdaniem stoi na przeszkodzie aby tym razem korekta przebiegła podobnie?
    Tym bardziej, że eurusd może nie wyjść z kanału.

    1. Według mnie nigdy nic nie stoi na przeszkodzie albo inaczej , zawsze może się coś wydarzyć co zmieni układ dlatego z rynkiem nie warto „walczyć”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *