Komentarz po sesji 22.10.2013

Po wczorajszym szalonym wzroście, dzisiaj przyszedł czas, jak można było się spodziewać, na ruch w przeciwnym kierunku. Indeks WIG20 stracił -o.4% i zakończył dzień na poziomie 2544. Tak jak wspominałem wczoraj (przepraszam ale z powodów technicznych ten wpis został usunięty) już po samych korekcyjnych sesjach będzie można ocenić szansę na kolejny szczyt. Ten dzisiejszy ruch korekcyjny wpisał się w …..[fumpBegin]

… scenariusz schłodzenia i tylko schłodzenia rozgrzanych „głów” po wczorajszym dniu. Jeśli kolejne 1-2 sesje będą przebiegały w takim samym charakterze to najprawdopodobniej jeszcze pod koniec tygodnia może nas czekać mocniejszy ruch w górę „zdobywający” kolejny szczyt.

wig20Jak pokazuje wykres, gdyby byki zechciały się postarać to nawet już jutro można byłoby kontynuować wczorajszy wzrost. Ten dzisiejszy spadek możemy na obecną chwilę ocenić jako ruch powrotny do wybitej linii oznaczonej na wykresie. Musimy jednak pamiętać, że w takich sytuacjach bardzo często wybita wcześniej jakaś istotniejsza linia staje się wsparciem na którym pierwszy atak podaży kończy się. Zatem warto z ostatecznym wnioskiem zaczekać do jutra i przekonać się czy ta linia zdoła faktycznie zatrzymać podaż.
Muszę przyznać, że kiedy spojrzy się na wykres intra 1h indeksu WIG20 to można zwątpić aby to wsparcie miało okazać się skuteczne.

wig20intraJak widzimy na powyższym wykresie, dzisiejsze maksimum osiągnięte na samym początku sesji wypadło dokładnie na górnym ograniczeniu klina w jakim poruszamy się już od początku września. To zaś, tak przynajmniej uważam, wskazuje iż jeśli nawet nie w dniu jutrzejszym to w czwartek raczej już z dużym prawdopodobieństwem ten poziom wsparcia „padnie” i otworzy się droga do dolnego ograniczenia klina. Taki ruch na południe może zostać uruchomiony już po wybiciu wczorajszego minimum, które wypadło na poziomie szczytu z 15.10. Już w tej chwili wykres jest przygotowany na takie posunięcie wystarczy właśnie ten niewielki ruch w dół o ok. 10 pkt. Zejście poniżej wspomnianego dołka to duże prawdopodobieństwo dość szybkiego zejścia do poziomu 2470-2480. Jednak nawet taki ruch w dół nie przesądzi już o końcu wzrostów. Tak jak w układzie intra wsparcie na ok. 2535 jest istotne dla kolejnych godzin tak na wykresie dziennym takie wsparcie to rejony ok. 2450 dopiero ich wybicie stanie się niebezpieczne dla byków.

[fumpEnd]

7 Replies to “Komentarz po sesji 22.10.2013

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *